Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Vzniká první privátní inkubátor pro české firmy v USA

Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, dojednává v těchto dnech v New Yorku detaily pro start byznysu českých malých a středních firem v USA. Ve čtvrtek 2.10.2014 došlo k definitivnímu odsouhlasení podmínek, za jakých malé české firmy využijí služeb prvního zahraničního privátního inkubátoru, který ve spolupráci s AMSP ČR vytvořila úspěšná newyorská rodina Rausnitzů, vlastnící  českého výrobce optických produktů Meopta.  Inkubátor umožní našim firmám sdílet v New York City kancelářské i výrobní prostory, administrativní a skladové zázemí.

Součástí projektu je právní servis, logistika na bázi pravidelných kontejnerových přeprav zboží z ČR do USA a vytvoření obchodní a marketingové strategie na trzích USA. Jedním z největších benefitů je zprostředkování konkrétních obchodních kontaktů. AMSP ČR do inkubátoru malé a střední firmy pečlivě vybírá, přičemž šanci získat americkou vstupenku dostanou ty tuzemské společnosti, které již disponují vlastním výrobkem, mají ambice expandovat do USA, ovšem chybí jim dostatečné zkušenosti a kapitál. Inkubátor není omezen oborově ani produktově. Konečné slovo ve výběru budou mít podporovatelé projektu, Paul, Gerald a David Rausnitzové, kteří do projektu vložili prvních 10 mil. Kč na vytvoření administrativního zázemí a do každé vybrané firmy investují ročně další 2-4 mil korun.

„Během půl roku chceme vybrat prvních pět firem, v příštím roce máme podobné plány. Hlavní benefit spatřuji v dlouhodobých vztazích Paula a Geralda Rausnitzových s významnými byznysmeny a bankéři v USA. Chce-li někdo v Americe uspět, kontakty jsou základem. Zdaleka to ale nestačí, pokud firma nemá konkurenceschopný produkt, nemá v USA šanci, “ uvádí Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR, a upřesňuje důvody proč se Asociace rozhodla směřovat české firmy do Ameriky: „Nehodláme brečet nad ztrátami v Rusku v důsledku ukrajinské krize a místo mudrování nad sankcemi a důsledky se snažíme firmám konkrétně pomoci. Spojené státy jsou logickou volbou, vztah s americkými firmami se bude v příštích letech mimořádně posilovat, a to i v důsledku chystané Transatlantické dohody o obchodu a investicích mezi EU a USA (TTIP).“

Karel Havlíček navštívil administrativní, skladové i výrobní prostory, určené pro inkubátor a dohodnul s rodinou Rausnitzů jízdní řad přípravy prvních tuzemských podniků. V nejbližších dnech budou na webu www.amsp.cz  zveřejněny podmínky pro všechny zájemce, do 31.1.2015 bude možnost se přihlásit, do konce března příštího roku proběhne vyhodnocování projektů zájemců. 

Ondřej Votruba, pověřený generální ředitel agentury CzechInvest, hodnotí celý projekt následovně: „Velmi vítáme aktivitu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, která přesně zapadá i do naší koncepce podpory start-upů a záměru vyslat co nejvíce kvalitních začínajících českých firem na ty nejvyspělejší zahraniční trhy. Naše zkušenost s projektem CzechAccelerator, který budeme rozvíjet i v následujících letech, nám říká, že toto je přesně cesta k rozvoji podnikavosti, získání potřebných zkušeností a růstu globálního rozměru vyslaných českých firem. To vše navíc dlouhodobě přispívá k posilování brandu ČR jako moderní ekonomiky s podnikavými a úspěšnými lidmi.“ 


Tisková zpráva ke stažení:

TZ_2014_10_03_Prvni_privatni_inkubator_pro_ceske_firmy_v_USA_web.doc TZ_2014_10_03_Prvni_privatni_inkubator_pro_ceske_firmy_v_USA_web.doc (224,50 KB)

Média:


3/10/2014, ČRo Radiožurnál: AMSP ČR  připravuje zázemí pro české firmy v New Yorku

http://archiv.ihned.cz/c1-62894210-v-90-letech-zachranili-prerovskou-meoptu-ted-chteji-pomahat-firmam-s-expanzi-do-usa 


3/10/2014, Hospodářské noviny: Majitelé přerovské Meopty připravují s AMSP ČR první český inkubátor v USA

http://www.rozhlas.cz/zpravy/svetovaekonomika/_zprava/americky-trh-se-otevira-mensim-ceskym-firmam-deset-podniku-ziska-kontakty-i-zazemi--1403709


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červenec »
  Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.