Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Vzkaz AMSP ČR vládě: Zvýšení daní z příjmu podnikatelům by byl podraz

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) považuje návrh ČSSD na zvýšení daní právnickým osobám za zásadní porušení dohod. Podnikatelé přistoupili na to, že se zavede celá řada opatření pro lepší výběr daní, nicméně při zachování stávajících daňových sazeb. Přijít v mezičase účinnosti těchto opatření s vážným návrhem na zvýšení daní považuje AMSP ČR za velmi nekorektní.  

Elektronická evidence tržeb, zavedení kontrolních hlášení, režim nespolehlivého plátce nebo přísnější tresty pro daňové podvody jsou opatření, která byla po velkých diskusích a korekturách s podnikatelskou veřejností akceptována, a to zejména proto, že se nezvýší daně. Podnikatelé tak naplnili dohodu, založenou na tom, že se daně nebudou zvyšovat, pakliže se pomůže jejich výběru ve stávajících daňových sazbách. Včerejší návrh premiéra ale těmito dohodami otřásl, byť AMSP ČR nakonec kvituje racionální dohodu koalice, že zvyšování daní není na pořadu dne. AMSP ČR přitom doposud hodnotila přístup vlády k podnikatelům jako velmi dobrý. Vláda naplňuje „Jízdní řád podpory malých a středních firem“, které Asociace připravila s jednotlivými resorty, plní se „Desatero“ úkolů pro podporu tohoto segmentu. Doposud hlavní neshodou mezi podnikateli a vládou byl přístup k nejmenším živnostníkům, zejména OSVČ, a to jak v otázce diskuse nad paušály, tak v oblasti sociálních nebo zdravotních odvodů. Přesto se zatím AMSP ČR podařilo všechny podmínky pro nejmenší podnikatele ubránit.

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR k případnému zvýšení daní dodává: „Zcela jasně musí zaznít, že jakékoliv zvyšování daní z příjmů vůbec nepřipadá v úvahu. A to jak pro živnostníky, tak pro právnické osoby. Není k tomu objektivní důvod a byl by to podraz vůči všem seriózním podnikatelům. Akceptovali jsme většinu návrhů, které tato vláda představila pro zefektivnění výběru daní, což se pochopitelně projeví až ve střednědobém horizontu. S mnohými opatřeními jsme měli velký problém, přesto jsme se snažili vládě vyjít vstříc a návrhy jsme po úpravách a diskusích v zásadě respektovali. Otevřít tedy ještě předtím, než se tato opatření projeví v praxi otázku zvýšení daní, považujeme za nepřijatelné.“


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.