Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


V Benešově se poprvé uskuteční Burza filantropie

Dne 13. října zažije Benešov svůj „Den D“ neziskových organizací. Do města poprvé zavítá Burza filantropie, která propojuje aktivity neziskových organizací, podnikatelů a veřejné správy. Neziskovky z Benešovska tak mají jedinečnou možnost získat finance na své veřejně prospěšné projekty, které zlepší život ve městě i okolí. Podobně jako v Pardubickém kraji, kde se díky burze zrodilo již 116 projektů!

burza_eNl.png

Princip Burzy filantropie je jednoduchý. V jeden den, na jednom místě se setkají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky na burze prezentují své projekty, se kterými se snaží zaujmout donátory. Ti jsou připraveni realizaci projektu podpořit finančními, materiálními nebo jinými potřebnými dary.


Burza filantropie se do Benešova nově přesouvá z Pardubického kraje, kde je úspěšně realizována již od roku 2011. „Benešov je prvním místem mimo Pardubický kraj, kde se burza bude konat. Jde o vskutku unikátní událost. Přemýšleli jsme, kde burzu realizovat a pro Benešov jsme se rozhodli díky nadšení zástupců města, kteří chtěli pomoci svým neziskovým organizacím,“ vysvětluje Michaela Čapková, ředitelka GLE o.p.s., která bude Burzu filantropie realizovat ve Středočeském kraji.


V říjnovém termínu proběhne takzvaná pilotní Burza filantropie. Prozatím tedy bude vše na zkoušku. „Z praxe víme, že je důležité, aby si všichni aktéři, neziskovky, veřejná správa i zástupci firem, nejprve vyzkoušeli své nové role v burze. Je to nejlepší cesta, jak správně pochopit její princip a být připraven na „ostrou“ burzu se vším všudy – tedy především s vypisováním šeků s finanční nebo materiální podporou projektů. Ale pozor, i na pilotu se již může stát, že se donátor rozhodne neziskovku obdarovat. Přesně takovou překvapivou zkušenost máme z Pardubic,“ hovoří o smyslu pilotu Jolana Štěpánková, předsedkyně Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), organizace, která přišla s nápadem pořádat Burzy filantropie v Pardubickém kraji. Samotná „ostrá“ Burza filantropie se poté v Benešově uskuteční 9. března 2016.


Burza filantropie je v Pardubickém kraji skutečným fenoménem. Díky jejímu fungování vzniklo 116 prospěšných projektů, na které donátoři z řad firemního a veřejného sektoru doposud přispěli celkovou sumou 4 048 000 Kč. Takto úspěšný projekt si proto přímo žádal o rozšíření do dalších míst v České republice.


Zástupci Benešova velice uvítali nabídku konat Burzu filantropie v jejich městě. „Jsem nadšen, že se Burza filantropie bude konat právě v našem městě a neziskové organizace tak získají jedinečnou možnost rozvíjet svoje aktivity. Budou mít také možnost zvýšit své dovednosti, získat další zdroje k realizaci nových projektů a nalézt nové partnery. Myslím, že je to skvělá příležitost, jak podpořit neziskové organizace a zároveň rozvíjet nové vztahy v našem městě,“ konstatoval místostarosta města Zdeněk Zahradníček.


V rámci pomoci neziskovým organizacím bude uskutečněna i série vzdělávacích seminářů, první z nich proběhne již 16. září. Semináře zaměřené například na metodiku psaní projektů, rozvoj prezentačních dovedností nebo budování PR neziskovky budou pro registrované účastníky zdarma.


Příznivci filantropie a společensky odpovědného podnikání se mohou nyní stát taktéž donátory Burzy filantropie ve Středočeském kraji, podpořit jejím prostřednictvím veřejně prospěšné projekty a zároveň poznat lépe svět neziskovek. V případě zájmu o zapojení do této aktivity je možné kontaktovat Ludmilu Růžičkovou na e-mailu ludmila.ruzickova@gle_cz nebo telefonicky na čísle 773 697 874. Kompletní informace o Burze filantropie lze nalézt na webu www.burzafilantropie.cz.

burza_eNl_2.png
Burza se bude konat v rámci projektu „Burza filantropie – cesta k propojení veřejného, soukromého a neziskového sektoru“, který realizují GLE o.p.s a KONEP  a byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Partnerem burzy ve Středočeském kraji je Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 

burza_eNl_3.png


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.