Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Trojúhelníky kooperativního učení v rámci odborného vzdělávání: Použití kooperativního učení pro podporu zapojení zaměstnavatelů (Trojúhelníky VoCOL)

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR je jedním z českých partnerů evropského projektu realizovaného v rámci programu Erasmus+, Klíčová akce 2, Strategická partnerství, nazvaného Vocational Cooperative Learning Triangles (VoCOL Triangles). Cílem projektu je návrh a implementace takových kooperativních učebních metod, které budou atraktivní a relevantní pro odborné vzdělávání a přípravu.

            VOCOL.png

Jedním z dílčích cílů projektu VoCOL je identifikovat významné průřezové dovednosti v oblasti odborného vzdělávání/odborné přípravy za podpory zapojení zaměstnavatelů.

Odborné vzdělávání a příprava (OVP) studentů se musí odvíjet od příslušných přenositelných dovedností potřebných pro praxi. Chceme-li zajistit, aby tyto dovednosti byly převedeny do praxe, je potřeba, aby učitelé odborného vzdělávání a přípravy měli silné vazby se zaměstnavateli a aby jejich žáci s nimi mohli smysluplně spolupracovat.

První „European Business Fórum pro odborné vzdělávání“ (uskutečněné v roce 2012) uvádí, že podpora spolupráce mezi podniky a institucemi poskytujícími odborné vzdělávání je klíčová pro zajištění rovnosti mezi tím, co firmy potřebují a co vzdělávací instituce učí. Spolupráce v odborném vzdělávání a přípravě je prospěšná pro všechny tři hlavní aktéry: pro studujícího, zaměstnavatele a organizaci odborného vzdělávání (tzv. trojúhelník). Většina firem považuje technické dovednosti jako základ, který je potřeba mít, ale firma s pracovníky disponujícími jen technickými dovednostmi sama o sobě nevynikne. To, co dělá komparativní výhodu výhodou, jsou průřezové dovednosti. Zaměstnavatelé zdůrazňují, že průřezové dovednosti umožňují kvalifikovaným zaměstnancům, aby plně využili své technické znalosti, použili je v praxi a přispěli k rozvoji společnosti, vzdělávání a inovací.

Projekt bude realizován v letech 2014 – 2016 a je koordinovaný Vysokou školou Dundee a Angus College ze Skotska. Partnerství (Skotsko, Island, Německo, ČR a Španělsko) stojící za tímto projektem, bude mít za úkol vytvořit a implementovat inovativní studentsky orientovanou pedagogiku, kooperativní učení (COL) a rozvíjení průřezových dovedností.


Webové stránky projektu v angličtině zde: 

www.vocoltriangles.eu

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« říjen »
  Po Út St Čt So Ne
39         1 2 3
40 4 5 6 7 8 9 10
41 11 12 13 14 15 16 17
42 18 19 20 21 22 23 24
43 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.