Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


TAB Board CZ – Podnikání a koučink (2/5)

Potřebuji kouče, když nejsem vrcholový sportovec, ale „pouze“ podnikatel a vlastním firmu? Nehraji přeci hokej a ani se nechystám vyhrát Wimledon, přesto je toto téma aktuální pro řízení firmy. Sportovní terminologie pronikla do businessu již před mnoha lety, protože sport i podnikání mají mnoho společného. Největšího úspěchu dosáhnou jen ti nejlepší, kteří umí maximálně využít svůj potenciál (doping v tomto textu řešit nebudeme).

Úspěšní podnikatelé říkají, že při rozvoji své firmy jednoho dne zažili situaci, kdy si uvědomili, že narazili na svoje vlastní limity a že už se dál prostě nemohou posunout. Na rozdíl od těch méně úspěšných ale byli otevření a spojili se s odborníkem, který jim pomohl lépe využít jejich schopnosti, vlastnosti a znalosti. Sebevědomý businessman ví, že není žádná ostuda si říct o kvalifikované rady a podporu, ostatně i takový hokejový génius, jak je Jaromír Jágr, má svého trenéra (dokonce několik).

Poslední dobou se odborná literatura i různé články hemží výrazy jako kouč, koučink, osobní rozvoj, trenér, atd. a nabídka těchto služeb je velmi široká. Je dobré si uvědomit skutečnou roli business kouče – to není ani poradce, ani konzultant, který vám řekne, co máte dělat, případně to udělá za vás. Na druhou stranu obilné klíčky a vítání slunce vám také větší obrat nepřinese. Velmi oblíbená je tato definice:

„Kouč je člověk, který vám říká věci, které nechcete slyšet, a ukazuje vám věci, které nechcete vidět, abyste se mohli stát tím, kým jste vždy chtěli být.“

Business kouč to za vás neodpracuje, ale na druhou stranu musí businessu rozumět, mít reálné zkušenosti z podnikání, vedení firem, či managementu. Dlouhodobá spolupráce s takto kvalifikovaným člověkem pomáhá podnikateli s rozvojem jeho vlastní firmy, získá tím seriozního partnera pro rozvoj firmy a řešení podnikatelských problému. A hlavně, už na to všechno není sám, má důvěryhodného partnera, který mu „nastaví zrcadlo“.

Je velmi vhodné individuální koučink doplnit o získávaní zkušeností a pohledů od jiných podnikatelů. Rozmanitost informací a individuální přístup skvěle pomáhaji majiteli firmy využít svoje schopnosti pro rozvoj firmy. Z průzkumu mezi členy TAB Boardu vyplývá, že 90% z nich na stupnici do jedné do pěti hodnotí shodně individuální koučink i sdílení informací s kolegy hodnotou 4 nebo 5.

Pokud chceme v podnikání dosáhnout dlohodobých úspěchů, tak se vyplatí s koučem pracovat dlouhodobě, ostatně i zmiňovaný Jaromír Jágr nemá dům plný trofejí na základě tří tréningů v dorostu.


Více informací naleznete na webu či Facebooku.


Šimon Mastný, TAB Board CZ


                            tab_board.jpg


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
53         1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.