Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Startuje Rok řemesel 2016: Přesvědčíme společnost, že řemeslo si zaslouží větší respekt

Příští týden zahajuje AMSP ČR předkolo historicky největšího projektu na podporu řemeslného podnikání v ČR.  Budeme zviditelňovat českou dovednost, živnostníky a malé firmy, přičemž klíčovou úlohu v Roku řemesel bude hrát dvacítka odborných cechů a společenstev, jak z průmyslových, tak  potravinářsko-zemědělských oborů. Podařilo se nám tak sjednotit na jednu platformu 35 řemeslných profesí. 12.října zahajujeme velkým seriálem v MF DNES o českém řemeslu, přičemž každý den bude v celostátním vydání DNES představena v naprosto ojedinělém formátu jedna profese a příslušný cech.

Po více jak roce příprav se pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zemědělství rozjíždí kampaň, která si klade za cíl  představit řemeslo jako klíčový nástroj pro udržení obslužnosti regionů i zajímavou volbu pro mladou generaci. Generálními partnery Roku řemesel 2016 se staly Komerční banka, Mediatel a MAFRA. Navazujeme tím na naši aktivitu zahájenou v minulých letech pod názvem Fandíme řemeslu.

Od příštího pondělí se tak  bude moci více jak 700 tisíc čtenářů celoplošného vydání MF DNES seznámit s významnými osobnostmi konkrétních řemeslných profesí, představíme příslušné cechy, spotřebitelům ukážeme, jak posuzovat kvalitu a pokusíme se i přiblížit cenové relace za kvalitně odvedenou a garantovanou odbornou práci. Na jaře navážeme stejnou kampaní, kde zviditelníme řemesla potravinářská a zemědělská. 3.listopadu 2015 proběhne v rámci nejdůležitějšího dne malých a středních podniků - Dne podnikatelů ČR – za účasti více jak pětistovky podnikatelů a rozhodujících institucionálních činitelů, slavnostní vyhlášení Roku řemesel 2016. Na příští rok pak připravujeme v celkem devíti odborných pilířích několik desítek aktivit na podporu řemesel. Zaměřovat se budeme zejména na regiony, ale proběhnou i velké veletržní akce v Praze, kde již od 21.1 do 23.1. 2016  připravujeme s pořadateli velké zviditelnění Roku řemesel na tradičním setkání na veletrhu v Letňanech Řemeslo Praha. Jednou z hlavních aktivit Roku řemesel bude spuštění hlavního řemeslného portálu pro spotřebitele, kde společně s Mediatelem, Komerční bankou a všemi cechy připravujeme nejen nejaktuálnější interaktivní seznam všech řemesel, ale i plošné vyhledávání nejbližších dodavatelů a jejich hodnocení, včetně garancí. Pro živnostníky připravujeme i řadu grantů,  budeme vyhodnocovat nejlepší řemeslné počiny, prostřednictvím průzkumů budeme mapovat a medializovat názor spotřebitelů, chystáme analýzy a opatření v oblasti učňovského školství,  budeme aktualizovat Živnostenský zákon. O všem budeme pravidelně informovat jak v cílené elektronické  formě, tak v tištěných periodikách AMSP ČR, zejména v Trade News a sesterského magazínu TECH EDU.

 

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček k tomu dodává: „Hodláme přesvědčit vládu, že diskuse o živnostnících a řemeslech nesmí sklouznout jen do roviny daňových paušálů a zdravotních či sociálních odvodů, ale že jejich úloha je zejména ve vytváření drobných služeb, zabezpečujících chod regionů. Hodláme přesvědčit mladé lidi, že řemeslo má budoucnost. Hodláme přesvědčit školy, že pouhými deklaracemi o zlatých českých ručičkách a perspektivě dnes nikoho nezískáme a že je nutné zahájit úplně jiný systém vzdělávání v technických oborech učňovského a středního typu. A konečně hodláme přesvědčit spotřebitele, že řemeslník není ten, kdo je přišel ošidit, ale ten, kdo jim dokáže udělat kvalitní službu. Přesvědčíme společnost, že řemeslo si zaslouží větší respekt.“

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.