Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


S Windows XP riskujete ztrátu peněz i pověsti

S ukončením podpory Windows XP dne 8. dubna budou jeho uživatelé zranitelnější. Každá nová bezpečnostní chyba po tomto datu je vystavuje možnému riziku finanční ztráty nebo i reputace.

Žijeme v moderní době, kdy každá byť sebemenší firma používá počítač. Kromě běžných dat tyto počítače obsahují i důvěrné informace, jako jsou účetní záznamy, seznamy zákazníků, faktury nebo dokumenty související s výběrovými řízeními. Výjimkou nejsou ani nákladné specializované programy, například diagnostický software, který používají autoservisy. Nemálo firem používá počítač i k přístupu ke svému bankovnímu účtu a internetovým platbám. Všechny tyto věci jsou v případě používání nezabezpečeného počítače v ohrožení.

Útočník může s využitím neopravené chyby získat nad počítačem plnou kontrolu a citlivé informace zcizit, zveřejnit nebo z počítače zcela odstranit. Firmě tak mohou vzniknout nenahraditelné škody vedoucí v nejhorším případě až k ukončení činnosti.

 

Nezůstávejte bez záplat

K základním podmínkám patří počítač s aktualizovaným operačním systémem a také používání aktualizovaných verzí dalších nainstalovaných programů včetně antiviru. Samozřejmostí je nesdílení přihlašovacích údajů a bezpečnostních certifikátů. Operační systém Windows XP po 8. dubnu první podmínku splňovat nebude! Bezpečnostní chyba, která se objeví v jádru systému po tomto datu, může být zneužitelná k ovládnutí počítače s tímto operačním systémem. Zároveň je důležité upozornit, že spolu s ukončením podpory Windows XP končí tímto datem i podpora Office 2003.

 

Nový Windows a Office – vyšší bezpečnost i produktivita

Přechod na novější verze systému Windows a sady Office přináší mnoho výhod nejen v oblasti bezpečnosti, která je například u Windows 8.1 až 6krát vyšší než u Windows XP, ale také v oblasti využití počítače. S nákupem nového zařízení získávají uživatelé výkonnější hardware, kde je rychlost spouštění aplikací, webových stránek nebo otvírání různých typů dokumentů patrné hned na první pohled. Díky možnosti dělat tyto běžné úkoly v počítači rychleji tak lze denně snadno ušetřit až 10 minut neproduktivního času. To představuje za rok zhruba 1 pracovní týden, který můžete místo práci věnovat třeba sportu nebo rodině. Prostě tomu, co vás baví.


 

Více informací najdete zde:

www.ukoncenipodpory.cz

http://office.microsoft.com/cs-cz/

http://windows.microsoft.com/cs-cz/


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.