Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Rodinné firmy jsou větší optimisté a soutěží v rámci ocenění Equa bank Rodinná firma roku

Tisková zpráva 12.6.2013. Dnes byl v pražském hotelu Jalta slavnostně zahájen druhý ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Toto ocenění bude uděleno malému či střednímu podniku s rodinnou tradicí, který vybere odborná porota složená ze zástupců Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (pořadatel soutěže), Equa bank (generální  partner) a společnosti LeasePlan (partner soutěže). Zároveň byly představeny výsledky průzkumu mezi českými rodinnými firmami.

V rámci zahájení 2. ročníku ocenění Equa bank Rodinná firma roku
proběhl také průzkum mapující názory mezi podnikatelskými subjekty ze segmentu malých a středních podniků z řad rodinných firem. „Hlavním a pozitivním zjištěním průzkumu je, že svou budoucnost vnímá optimisticky více než 80% rodinných firem. To je v kontrastu se spíše pesimistickými očekáváními ostatních firem na trhu“ říká Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 

„Další zajímavou zprávou vycházející z průzkumu je fakt, že více než dvě pětiny rodinných firem jsou si vědomy svých silných stránek a věří svým schopnostem i produktům. To dokresluje i to, že reálně uvažují o přefinancování svého podnikání.“ dodává Havlíček.

 

„Rodinné firmy jsou motorem ekonomiky. Jejich majitelé je nebudují kvůli okamžitým ziskům, ale s vidinou dlouhodobé podnikatelské perspektivy. Proto Equa bank od počátku svého vstupu na trh rodinné podnikání podporuje,“ uvedl David Řehoř, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.

Ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2013 se uděluje na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních deseti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti, aj.
Cílem ocenění je podpořit a motivovat rodinné firmy v jejich další činnosti a rozvoji. Proto v  letošním roce bude poprvé uděleno 14 regionálních cen, z nichž v listopadu vybere porota hlavního vítěze,“ doplnil David Řehoř z Equa bank.

 „Jsem velmi potěšen, že se naší firmě v loňském roce dostalo takového významného ocenění. Je dobře, že se Equa bank a AMSP ČR rozhodly věnovat právě i rodinným firmám, protože si dle mého názoru zaslouží větší podporu,“ komentoval ocenění Václav Jungwirt, jednatel a zakladatel LIVA Předslavice a držitel titulu Equa bank Rodinná firma roku 2012.  

 

Vyhlášení vítěze ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2013  roběhne v listopadu v rámci Dne podnikatelů České republiky, který každoročně pořádá Asociace malých a středních podniků a  živnostníků ČR.

„Většina rodinných podniků spadá do sektoru malých a středních firem, které tvoří zhruba polovinu naší klientely.Už tedy dávno neplatí, že operativní leasing aut, na který se specializujeme, je doménou velkých společností. V době recese tento produkt objevuje stále více zákazníků, kteří hledají efektivnější řešení srávy autoparků. Jestliže v roce 2005 byl podíl operativního leasingu na celkovém tuzemském leasingovém trhu v podnikatelské sféře
pouhých 12 %, v roce 2011 už to bylo 33% a loni dokonce 43,5 %. Jsme rádi, že prostřednictvím soutěže Equa bank Rodinná firma roku můžeme operativní leasing představit i těm podnikatelům, pro které je stále ještě neznámou,“
říká obchodní ředitel LeasePlanu Vladan Jesenský.

Průzkum realizovala agentura IPSOS, s.r.o.


RODINNA_FIRMA_ROKU_Pruzkum_AMSP.pdf RODINNA_FIRMA_ROKU_Pruzkum_AMSP.pdf (3,62 MB)
 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.