Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Projekt "Rodinná firma"

Rodinný byznys je základem světové, nikoliv však české ekonomiky. Zatímco ve světě kontrolují rodinné firmy téměř 80 % HDP vytvořeného podnikatelskými subjekty, u nás mají díky řádění komunistů ve druhé polovině 20. století podíl sotva čtvrtinový. I zde hledejme důvod, proč stále nelze považovat naše prostředí za zcela stabilní. Růst rodinného podnikání je totiž nejen vizitkou naší dovednosti, ale je i jasnou známkou stability prostředí.


V únoru 2015 byl spuštěn nový web projektu www.rodinnafirma.net. Vešekeré aktuality nalznete již na tomto webu.

Pro více informací o soutěži Equa bank rodinná firma roku naleznete na webu soutěže www.rodinnafirmaroku.cz.


                               rodinna_firma_RGB.png


Projekt „Vytvoření podmínek pro rozvoj rodinného podnikání v Moldavské republice“

Úterý, 20. říjen 2015

V rámci našich mezinárodních aktivit v současné době realizujeme projekt české zahraniční rozvojové spolupráce koordinovaný Ministerstvem průmyslu a obchodu v programu „Aid for Trade“, nazvaný Vytvoření podmínek pro rozvoj rodinného podnikání v Moldavské republice. Projekt zapadá do konceptu celkové podpory rodinného podnikání, které AMSP ČR prosazuje v rámci vlastního projektu Rodinná firma.

Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje

Čtvrtek, 15. říjen 2015

Počínaje dnešním dnem až do půlnoci 2. listopadu 2015 si může veřejnost zvolit svou rodinnou firmu roku. Hlasování probíhá v rámci největší tuzemské soutěže rodinného podnikání, Equa bank Rodinná firma, kterou již počtvrté vyhlašuje a organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Každý hlasující má šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Vyhlášení vítěze proběhne 3. listopadu 2015 v rámci Dne podnikatelů České republiky, který každoročně organizuje AMSP ČR. Generálním partnerem soutěže je Equa bank a partnery jsou LeasePlan GO, Deloitte a Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. 

Hradec Králové hostil třetí kulatý stůl AMSP ČR k rodinnému podnikání

Čtvrtek, 23. červenec 2015

V pořadí již třetí kulatý stůl k rodinnému podnikání, který uspořádala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, se uskutečnil v Hradci Králové. Jako u předešlých dvou setkání v Praze a Brně bylo hlavním tématem řešení nástupnictví a zkušenosti při předávání firmy další generaci. Kulaté stoly rodinných firem jsou v současné době jednou z hlavních aktivit projektu AMSP ČR Rodinná firma, jehož součástí je i každoroční vyhlášení největší tuzemské soutěže zaměřené na rodinné podnikání Equa Bank Rodinná firma roku (www.rodinnafirmaroku.cz). 

Hospodářské noviny, speciální příloha Rodinné podnikání s průzkumem AMSP ČR

Středa,  3. červen 2015

Hospodářské noviny vydávají speciální přílohu Rodinné podnikání s celou řadou příkladů rodinných příběhů, analýzou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, zajímavými komentáři a doporučením k účasti podnikatelů na 4.ročníku soutěže AMSP ČR (za partnerství Equa Bank, Leaseplan a Deloitte)  Equa Bank Rodinná firma roku.  

Druhý kulatý stůl AMSP ČR k rodinnému podnikání se uskutečnil v Brně

Pátek, 22. květen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pokračuje v úspěšné aktivitě zaměřené na rozvoj rodinného podnikání. Další regionální setkání za kulatým stolem s místními rodinnými firmami proběhlo v Brně a opět bylo hlavním tématem řešení nástupnictví. Navazujeme tak na jeden z klíčových projektů AMSP ČR Rodinná firma, jehož součástí je i každoroční vyhlášení největší tuzemské soutěže zaměřené na rodinné podnikání Equa Bank Rodinná firma roku (www.rodinnafirmaroku.cz). 

Česká televize: AMSP ČR vyhlašuje 4. ročník Equa bank Rodinná firma roku – v rozhovoru ČT 24 vítěz 3. ročníku firma LIKO-S

Pondělí,  4. květen 2015

Rozhovor s členem představenstva LIKO-S Janem Musilem. 

AMSP ČR: Více jak polovina majitelů rodinných firem uvažuje o jejím prodeji

Čtvrtek, 30. duben 2015

Historicky největší tuzemský průzkum v pěti stovkách rodinných firem, překvapivě ukázal, že roste zájem prodat rodinné podniky cizím investorům. Novinkou je i trend nechat vyškolit potomky v jiné firmě. Průzkum byl připraven u příležitosti zahájení  4.ročníku Equa Bank Rodinná firma roku, kterou kažoročně vyhlašuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.  

První interní kulatý stůl rodinných firem z řad členů AMSP ČR

Pondělí, 30. březen 2015

Setkání se uskutečnilo 17. března 2015 v sídle AMSP ČR pod vedením garanta projektu Rodinná firma, pana ing. Libora Musila, člena představenstva AMSP ČR a majitele firmy LIKO-S a.s. Slavkov u Brna, nositele titulu Rodinná firma roku 2014.

Registrujte se ZDARMA do projektu RODINNÁ FIRMA

Čtvrtek,  5. únor 2015

online registrace

Výherce Equa bank Rodinné firmy roku 2014 - LIKO-S na cestě z centra Evropy do Indie

Středa,  4. únor 2015

Z rodinného podniku přerostla stavební společnost Liko-S v mezinárodní firmu se třemi divizemi, čtyři pobočkami a závodem v daleké Indii. Byznys, který po pádu komunismu rozběhli Musilovi, je příkladem expanze živené elánem a rodinnou soudržností.

Nedávná krize prokázala, že rodinné firmy dokáží ustát daleko větší otřesy než podniky ovládané najatými manažery, navíc nelze předpokládat, že při prvním neúspěchu sbalí její majitelé kufry a přemístí podnik třeba do Bangladéše. Dobrou zprávou je určitě fakt, že rodina v podnikání je v současnosti nejpoptávanější obchodní partner a banky se předhánějí v nabídkách jejich úvěrování. Potvrdil to i poslední průzkum naší Asociace - rodinné firmy jsou sebevědomé, důvěryhodné a stabilní. Těší nás, že roste počet našich členů, typických rodinných podniků, o kterých sice nikdo nepíše, přesto jsou již dnes regionálními vzory, zaměstnavateli a těmi, kdo podporují svoje bezprostřední okolí, aniž by to hlásili do všech světových stran. Nepoužívají navoněná klišé o sociální odpovědnosti, nepíší do křídových výročních zpráv dojemné texty o „nezištné“ charitativní činnosti, ale přirozeným způsobem zabezpečují základní obslužnost obcí, měst a celých regionů.


Podpora rodinného podnikání se nesmí stát pouhým módním výstřelkem nebo populistickou rétorikou kdejakého politického či institucionálního mudrce, ale povinností všech aktérů podnikatelského hřiště. Zatímco ve světě vévodí hospodářské výkonnosti velké rodinné firmy, které píší svůj příběh již po několikátou generaci, u nás je rodinný byznys v rukou malých a středních firem, které byly nadšeně založené zejména v 90. letech a u kterých právě v této době dochází k předávání zástupcům druhé generace. Bereme tedy opětovně prapor do ruky a jako zástupci nejširší skupiny malých a středních firem se stavíme do čela peletonu s následujícími cíli:

1.   Trvale zviditelňovat a medializovat příběhy rodinných podniků
2.   Vytvořit účinnou pomoc firmám při řešení nástupnictví
3.   Prosadit efektivní systém financování rodinných firem
4.   Pomoci firmám zabezpečit správu rodinného majetku
5.   Vytvořit věrohodnou statistiku založenou na počtu, výkonnosti a hospodářském vlivu rodinných firem v ČR

Připravujeme rovněž další ročník velké konference zaměřené na nástupnictví a správu majetku, na mnoha seminářích ukazujeme nástrahy předávání malých firem další generaci, provádíme každoroční průzkum o stavu rodinných firem a s Českým statistickým úřadem připravujeme unikátní data o rodinném podnikání.


Součástí tohoto projektu je rovněž každoroční vyhlašování soutěže Equa Bank Rodinná firma roku. Více informací o soutěži vč. výsledků jednotlivých ročníků najdete na www.rodinnafirmaroku.cz.

Přihláška do PROJEKTU Rodinná firma

Počet rodinných příslušníků zapojených do podnikání*

Počet zaměstnanců ve firmě*

Souhlasím se zasíláním elektronických informací od AMSP ČR-Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a zpracováním a užitím poskytnutých osobních údajů dle zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro obchodní a marketingové účely AMSP ČR a informací o službách a produktech třetích stran, které jsou s AMSP ČR ve smluvním vztahu, a to užitím výše uvedené adresy, IČ, telefonních čísel nebo elektronické adresy. Tato sdělení mohou obsahovat informace o připravované legislativě související s podnikatelským prostředím, speciální bankovní produkty pro malé a střední podniky a živnostníky, průzkumy, avíza dotačních příležitostí pro firmy, informace o proexportní podpoře, balíčky zvýhodněných produktů a služeb od generálního partnera a hlavních partnerů AMSP ČR apod. Subjekt údajů poskytuje shora uvedené údaje dobrovolně a je oprávněn svůj souhlas kdykoli odvolat, a to prostřednictvím e-mailu: amsp@amsp.cz . Subjekt údajů má právo na přístup k osobním údajům, požádat o vysvětlení a případně odstranění vzniklého stavu, zejména provedení opravy, doplnění či likvidaci jeho údajů. *CAPTCHA Image   Reload Image

Děkujeme.

Tým AMSP ČR


Nahoru

Kalendář akcí

« 2022 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
52           1 2
1 3 4 5 6 7 8 9
2 10 11 12 13 14 15 16
3 17 18 19 20 21 22 23
4 24 25 26 27 28 29 30
5 31            

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.