Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace a tripartita přestávají plnit svoji úlohu

Tisková zpráva 29.3.2013. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) se setkala s čelními představiteli ODS i ČSSD na téma podpory podnikatelského prostředí. V rámci těchto setkání se diskutovala jednak podpora živnostníků a drobných firem, ale také fungování tripartity a podpora výzkumu, vývoje a inovací v ČR.

Zástupci AMSP se v posledních dnech setkali s premiérem i stínovým premiérem. Důvodem byla rozbuška, kterou hodil stínový ministr financí Mládek mezi podnikatele tím, že je nazval parazity, čímž podle asociace předčasně odstartoval předvolební boj. „Jednání s Bohuslavem Sobotkou i premiérem Petrem Nečasem byla poměrně konstruktivní, u obou stran je patrná snaha získat živnostníky na svoji  stranu. Stínový premiér radikálně odmítl jakoukoliv minimální povinnou daň pro OSVČ, kterou v minulých dnech opět otevřely odbory a přislíbil asociaci s předstihem konzultovat všechna chystaná opatření stínové vlády vůči podnikatelskému prostředí. Premiér prezentoval balíček ODS, který vypadá poměrně dobře, byť přichází trochu pozdě“, zmínila generální ředitelka asociace Eva Svobodová. 

Asociace zároveň kritizovala činnost RVVI (Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace) a tripartity. „Oba instituty začínají ztrácet smysl, RVVI tvoří sestava osobností, které hájí zejména zájmy svých organizací, s podporou vědy a inovací jako koncepčního orgánu to nemá vůbec nic společného, a to každoročně rozhoduje o více jak 25 miliardách korun. Z tripartity se stává salónní záležitost, kde nikdo nikoho neposlouchá, výsledky jsou nicotné“, tvrdí Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a shrnuje názor asociace: „Pokud má skutečně dojít k podpoře vědy a transferu znalostí do podnikatelského sektoru, musí se zcela změnit fungování RVVI. Měla by být menší, její členové by měli být respektované osobnosti na plný úvazek a do rady by neměli chodit jako lobbisté do kavárny, ale připraveni a systematicky pracovat“ a pokračuje:  „Tripartita je dnes pod nadvládou odborů, zástupci podnikatelů i vláda mi tam připadají jako stafáž, všichni si říkají křestními jmény, mají se rádi a výsledkem je, že se každý akorát vypovídá.“

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.