Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Publikace AMSP ČR

Jak uchopit a porozumět řízení změn v malé a střední firmě?

Čtvrtek,  6. říjen 2016

Inovace_a_jejich_financov__n___ob__lka_1.png Nikoliv na bázi teorie chaosu. Moderní vědecká disciplína tzv. teorie chaosu je založena na tom, že prostředí kolem nás se mění natolik dynamicky, že nic nelze předvídat, a že chceme-li ve firmě něco změnit, musíme nastolit nejistotu a chaos, neboť lze předpokládat, že v takovém prostředi se chystané změny prováději nejlépe. A přesně takové teorii autoři publikace nejen že nevěři, ale snaži se dlouhodobě prokazovat, že řizeni procesů bez systematického přistupu, založeného na důsledném plánovaní a controllingu, vede zvláště malé a středni firmy k jejich rychlému konci.

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP): Jak pomůže českým malým a středním podnikům?

Pondělí, 26. říjen 2015

Amerika se začíná stávat zemí zaslíbenou. Český export do USA se zvýšil meziročně téměř o třetinu, import atakuje čtyřicetiprocentní hranici růstu. Silnou pozici zaujímají Američané i v podílu na zahraničních investicích, kde se trvale drží v pětici největších investorů v ČR. Pro malé a střední firmy je ale naprosto klíčová zpráva, že z pohledu přidané hodnoty jsou Spojené státy americké pro náš export druhým největším obchodním partnerem. Přeloženo do češtiny: Američané akceptují vyšší ceny, jsou-li podpořeny kvalitním produktem. To je jako šité na míru právě těm menším exportérům, jejichž cílem nebývá tržní podíl, založený na obratu, ale míra profitu vůči celkovým prodejům.

Řízení exportních rizik malé a střední firmy

Středa, 29. červenec 2015

Jak připravovat exportní plány? Jakým způsobem řídit a zabezpečovat pohledávky u zahraničních odběratelů? Jak si zajistit logistiku v zahraničí? Jaké jsou nejlepší nástroje měnových a úvěrových rizik? Jaké je nejvhodnější exportní financování? Jak řídit úrokové riziko? Jak financovat mezinárodní obchody ztrátové firmy? Unikátní publikace, kterou vydává AMSP ČR v nakladatelství Eupress vznikala za odborného dohledu týmu Komerční banky a obsahuje nejaktuálnější nástroje zabezpečování pozic v zahraničním obchodě.

Plánování nástupnictví

Čtvrtek,  4. prosinec 2014

V současné době u nás probíhá první generační výměna a je nepochybné, že mnohé firmy při tom zaniknou. Téměř dvě třetiny rodinných podniků ve světě nezvládnou předání prvním následovníkům, třetí generace se dožije pouze každý osmý. O to více je třeba problém nástupnictví řešit nikoliv intuitivně, ale systematicky a s několikaletým předstihem.

Jízdní řád podpory MSP

Pátek, 23. květen 2014

Z tvrzení „podporujeme malé a střední podniky“ se začíná stávat celospolečenské klišé, které se rozhodla AMSP ČR, jako vedoucí organizace hájící zájmy českých malých firem,  rázně změnit a vytvořila dokument nazvaný „Jízdní řád podpory MSP,“ který v uplynulých týdnech představila klíčovým českým ministrům, členům parlamentu a šéfům rozhodujících agentur a státních organizací ovlivňujících podnikatelské prostředí. Ten vychází z evropského dokumentu Small Business Act s konkrétní aplikací na české prostředí.

Podnikatelský manuál k novému občanskému zákoníku (NOZ)

Pátek,  7. únor 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vydává ve spolupráci s autory zákonů a advokátní kanceláří PRK Parners praktickou "kuchařku" pro firmy a podnikatele s nejdůležitějšími dopady NOZ a praktickými příklady – rady, tipy, doporučení.

Inovační manuál pro malé a střední podniky

Čtvrtek,  9. leden 2014

Inovace se v poslední době stává možná nejpoužívanějším slovíčkem tuzemského podnikání. Kdo neinovuje, jakoby neexistoval. Navzájem se přesvědčujeme, že ekonomika bez podpory inovací zkolabuje, firmy ignorující řízení změn nebudou mít z čeho žít a podnikatelské prostředí bez inovačního potenciálu nebude konkurenceschopné. V čem jsou vlastně inovační procesy natolik důležité a kde již naopak dochází spíšek vymývání mozků těmi, kteří se nás snaží za naše peníze přesvědčit, že jejich služby zajistí přežití našich firem?

Desatero OSVČ - švarcsystém

Středa,  1. leden 2014

“Desatero” spolupráce obchodní společnosti a osoby samostatně výdělečně činné vzniklo za spolupráce s advokáční kanceláří PRK Partners a věnuje se témat švarcsystému.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2022 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
52           1 2
1 3 4 5 6 7 8 9
2 10 11 12 13 14 15 16
3 17 18 19 20 21 22 23
4 24 25 26 27 28 29 30
5 31            

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.