Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Projekt MEOHUB

Projekt MeoHub byl založen na podporu expanze malých a středních podniků na americký trh. Definuje největší bariéry expanze a odstraňuje je. Tento projekt je unikátní v tom, že v pozadí projektu je silná a úspěšná společnost Meopta – Optika, s.r.o., jejíž zkušenosti z velmi úspěšné expanze několika produktů na americký trh mohou partnerské firmy využít.

      MEOHUB_logo_sm.png                       AMSP_logo___esky_mal___pruhledn__.gif

AMSP ČR ambasadorem českých podnikatelů v USA

Středa,  5. duben 2017

Dalších nejméně pět firem vypraví do USA ještě v tomto roce AMSP ČR. Centrum pro naše podnikatele MeoHub, za nímž stojí američtí investoři Rausnitzové a AMSP ČR,  přivítalo  na podzim 2015 první tuzemské podnikatele.  Projekt má velký úspěch, a proto připravujeme zázemí pro další zájemce. Každá vybraná firma  získává na rok podporu ve výši okolo 3 milionů korun v podobě kanceláří a skladů nedaleko Manhattanu, dále právní a marketingové poradenství.  V dalším projektu připravuje AMSP ČR kapitálový fond pro naše start up firmy v USA a rovněž první inkubátor pro americké firmy u nás. Detaily dojednával předseda AMSP ČR tento týden v New Yorku. 

AMSP ČR dobývá Floridu: Brána pro podnikatele do Latinské Ameriky

Středa,  5. duben 2017

Čtvrtá nejbohatší země Spojených států, osmnáctá nejvyspělejší ekonomika světa, druhá největší koncentrace zahraničních firem v USA, země klastrů, technologických parků, pětiprocentní korporátní daně a hlavně nejvýznamnější světová brána do Latinské Ameriky. To je současná Florida. Oficiální vládní delegace vedená místopředsedou vlády  Pavlem Bělobrádkem, za účasti předsedy AMSP ČR Karla Havlíčka, vrcholových představitelů českých univerzit, výzkumných organizací a byznysu v těchto dnech otevírá dveře českým podnikatelům jak do oblasti nových technologií, tak do celého latinského světa.  

Pokračujeme v ofenzivě podpory inovací

Středa,  5. duben 2017

Řízení inovací a jejich financování v malé střední firmě. Tak se jmenuje stostránková publikace, kterou AMSP ČR připravovala téměř rok a která jde v příštích dnech do tisku. Navazujeme na úspěšný Inovační manuál malé a střední firmy, který jsme vydali v roce 2014. Řada výzkumných projektů, spolupráce s několika univerzitami a jejich studenty, iniciace inovačních voucherů, připomínkování vládních dokumentů zaměřených na VVI, projekty inovačních startupů, podpory inovačních počinů, inovační semináře, inovační granty AMSP ČR, oponentura dotačních programů, přímá účast v RVVI a četné publikace. To je jen krátký výčet aktivit Inovačního výboru AMSP ČR, který již pátým rokem vytváří největší tuzemskou podporu v oblasti inovací MSP.

Mimořádné obchodní výzvy: Německo, USA a Čína

Úterý, 15. březen 2016

Podpora exportu je dlouhodobě výkladní skříní AMSP ČR. Magazín o obchodu a exportu Trade News, měsíční analýzy, teritoriální průzkumy, exportní fóra, originální odborné knihy  nebo konkrétní podpora firem ve vybraných regionech. To jsou jen některé aktivity, které připravujeme pro malé a střední firmy v oblasti mezinárodního obchodu. V následujícím měsíci připravuje  AMSP ČR zatím nevídaný trojskok, a to rovnou v nejvyšších patrech  světového byznysu. Německo, USA a Čína se díky AMSP ČR stanou v následujících týdnech nejskloňovanějšími obchodními destinacemi malých a středních firem. 

Jak dobýt Ameriku, díl druhý. Startuje další ročník projektu MeoHub

Pondělí, 23. listopad 2015

Meopta USA společně s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zahajují další ročník programu podpory expanze českých firem na americký trh. První kolo projektu MeoHub, v rámci kterého se vytvořilo zázemí pro prvních pět českých podniků v Americe, vzbudilo obrovský zájem dalších firem ucházejících se o vstupenku na nejvyspělejší trh světa. Již 17. listopadu 2015 proto spouštíme přihlašování do nového ročníku.

Podnikatelské centrum v New Yorku zahájeno. Bez koruny dotace.

Sobota, 26. září 2015

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek společně s předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) Karlem Havlíčkem a rodinou amerických donátorů a investorů Rausnitzů v pátek 25.9.2015 slavnostně zahájili první české centrum pro malé a střední firmy v USA – MeoHub. Akce je součástí Czech Business Weekend in New York, v rámci které Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zviditelňuje v hlavní metropoli světového byznysu české podnikatele.

AMSP ČR: Pomáháme firmám dobýt Ameriku

Středa, 12. srpen 2015

Projekt MEOHUB, který připravila rodina amerických investorů Rausnitzů a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, přivítá první české firmy. Během jednoho roku bylo nedaleko newyorského Manhattanu vybudováno profesionální kancelářské a skladové zázemí, do kterého v příštích týdnech přijíždí prvních pět vítězných firem.

AMSP ČR: Americký sen jsme včera přiblížili finalistům projektu Meohub

Čtvrtek, 19. únor 2015

Dne 18. února 2015 proběhly v Přerově prezentace dvanácti finalistů o vstupenku na americký trh.  Projekt MEOHUB (www.meohub.cz), za kterým stojí  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a rodina amerických investorů Rausnitzů, tak v brzké době přivítá v New Yorku první české firmy. Ty dostanou zatím nevídané zázemí v podobě hmotné i manažerské podpory.

MEOHUB ve finále: AMSP ČR nabízí poslední vstupenky do USA

Středa, 21. leden 2015

Projekt rodiny Rausnitzů, majitelů úspěšné firmy Meopta a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vrcholí. MEOHUB přivítá první české firmy v červnu 2015. Zatím nevídané zázemí, které vytvořili úspěšní američtí podnikatelé s českými kořeny, poskytne našim firmám nejen kancelářské a skladové prostory, ale hlavně právní, obchodní a marketingový servis.

Jste česká firma se zájmem expandovat do USA?

Úterý,  9. prosinec 2014

Disponujete unikátním produktem s výrazným potenciálem na americkém trhu? Neváhejte – a splňte si s námi svůj americký sen. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Meopta představují dlouho očekávaný projekt zatím ojedinělého zázemí pro české firmy na americkém trhu. Začínáme přijímat přihlášky do MeoHubu.  


Nahoru

Kalendář akcí

« 2022 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
52           1 2
1 3 4 5 6 7 8 9
2 10 11 12 13 14 15 16
3 17 18 19 20 21 22 23
4 24 25 26 27 28 29 30
5 31            

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.