Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Projekt „Maminky, nebojte se podnikání. Ukážeme Vám, jak na to!“

Cílem projektu realizovaného v rámci OP LZZ ve Výzvě č. 54, kde se AMSP ČR stala partnerem, je prosazování cílených opatření pro plnění principu rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce a vytváření podmínek pro soulad rodinného a pracovního života. Konkrétně pak pomoci matkám na rodičovské dovolené, které se nemohou vrátit do svých zaměstnání, aby se pustily do svých projektů a nebyly diskriminovány proti bezdětným konkurentkám ženám, ani mužům.

esf_eu_oplzz___erven__podpora_horizont_CMYK_male.jpg

Cílové skupiny

 • rodič (většinou matka) pečující o děti na rodičovské dovolené - ideálně v posledním roce nebo těsně po skončení a hledající uplatnění
 • regionálně Středočeský kraj - prioritně obce na trase S1 Českých drah-přes Dolní Počernice do Českého Brodu, Kolína nebo Nymburku a dále Praha - Východ. Přijati budou i rodiče, kteří nebudou využívat vlakové nebo jiné MHD spojení, nicméně bez příplatku 1000 Kč.
 • vzdělání nerozhoduje, neboť projekt je postaven tak, že potřebné informace vedle sebe dostane vysokoškolačka pro budoucí řízení cestovní kanceláře jako vyučená kuchařka pro otevření vlastního pekařství.
 • zaměstnanecký status – prioritně půjde o uchazeče o zaměstnání, nicméně i o ty, kteří jsou sice vedeni u původního zaměstnavatele, ale vědí, že při péči o děti se na původní pozici nebudou moci vrátit. Budou přijati i rodiče, které již mají živnostenský list a třeba i podnikají, ale mají pocit, že potřebují doplnit znalosti nebo vstoupit do nové oblasti. 

Projekt má pro zájemce tyto části:

 • 1. KUCHAŘKA NOVÝCH PODNIKATELŮ

Soubor 16 půldenních bloků, díky nimž získá úspěšný absolvent přehled o tom, co podnikání v ČR nyní obnáší a co vše musí udělat, aby začal a vydržel. Např. Živnostenský zákon, Instituce, Typy společností, Daně a finance, Pracovní síla, Práce na PC,  Marketing apod. Celkem 48 hodin výuky na osobu.

 • 2. SPECIALIZOVANÉ KURZY

(A Otevření pobočky, obchodu aj., B Práce na cestách, Práce z domova) Díky těmto úžeji zaměřeným blokům úspěšný absolvent získá podrobné informace o realizaci projektu v dané oblasti. Celkem 24 hodin výuky na osobu.

 • 3. PRAKTICKÁ PŘÍPRAVA

Čtyři pracovní dny se účastníci kurzů budou podílet na praxi u fungujících podnikatelských subjektů ve svém regionu, čímž získají odpovídající pohled na realitu a cenné zkušenosti – realizováno s pomocí partnera ASMP ČR. Celkem 32 hodin výuky na osobu.

 • 4. PODPORA VLASTNÍHO PROJEKTU

Pětiměsíční podpora v rámci přípravy a začátku realizace jejich vlastního projektu. Osobní schůzky s personalistou, podpora lektorů, poradenství finanční, daňové i právní, rady odborníka AMSP.

Unikátní je maximální přizpůsobení projektu cílové skupině (v rovině časové i finanční), ale především zajištění péče o děti v době všech aktivit projektu.

PROJEKT VČETNĚ HLÍDÁNÍ JE PRO ÚČASTNÍKY ZDARMA.

 

Účastníci/ce projektu

 • rodiče na mateřské/rodičovské
 • osoby pečující o osobu blízkou nebo závislého člena rodiny
 • rodiče samoživitelé/ky
 • (začínající) podnikatelé/ky
 • OSVČ

Region - Středočeský kraj

Partner projektu: AMSP ČR

Realizátor projektu: Veselý čertík, o.s.

www.nebojtesepodnikani.cz

Realizace projektu: 1.2.2011 – 28.2.2013

Číslo projektu: CZ.1.04/3.4.04/54.00004 

 

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.