Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Předseda AMSP ČR Havlíček jednal s ministerm financí Babišem o švarcsystému

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR se setkal s ministrem financí Andrejem Babišem a jeho náměstkyní Simonou Hornochovou. Hlavním tématem rozhovoru byla diskuse nad zaměstnáváním na tzv.švarcsystém. Předseda asociace tím zahájil na nejvyšší úrovni jednání o dluhodobě skloňovaném tématu, které obvykle končí v emotivních a nepodložených diskusích, v horších případech v honu na poctivé podnikatele, aniž by se postihli ti, kteří systém fatálně zneužívají.

Na základě sílící povrchní a populistické rétoriky se Asociace rozhodla iniciovat čtyřstranné jednání a vytvoření strategické skupiny, ve které budou vrcholoví představitelé MPSV, MF, MPO a AMSP ČR. Po setkání s ministrem financí bude následovat jednání s ministryní práce a sociálních věcí a rovněž s mininistrem průmyslu a obchodu. Karel Havlíček, předseda AMSP ČR k tomu dodává: "Ze švarcsystému se vytváří mantra, aniž bychom byli schopni popsat jeho skutečné důsledky. Funguje-li práce na živnostencklý list jako rozumné doplnění zejména sezónních výpadků, které tím de facto zpružňuje trh práce, potom nevidím důvod proč jej potírat, popravdě to ani nelze. Na druhou stranu uznávám, že jsou společnosti, včetně státních firem, které toho zneužívají a nedají zaměstnancům jinou šanci, což je rovněž nepřípustné, nemluvě o velkém daňovém úniku. Hledat řešení, aby se nevylilo dítě i s vaničkou je nesmírně komplikované a bez čtyřstranné spolupráce MPSV, MF , MPO  a Asociace to není možné vyřešit. S ministrem Babišem a Simonou Hornochovou jsme řešili varianty kontroly přes DPH, kategorizaci tzv.paušálů a zaměření se na větší a státní zaměstnavatele. S ministryní práce a sociálních věcí budeme pokračovat mj.v rámci zneužívání systému  např.zahraničními pracovníky  a s minsitrem průmyslu a obchodu hodláme vše provázat v rámci Asociací připravovaných dílčích úprav Živnostenského zákona. Cílem je najít rozumný kompromis  a přestat s hony na malé živnostníky a zaměstnavatele, které obvykle skončily fiaskem." 


Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a náměstkyně ministra financí Simona Hornochová v Ekofóru Českého rozhlasu k fenoménu švarcsystém:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3149663


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« únor »
  Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.