Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Posílení profesních kontaktů malých a středních podniků v oblasti duálního vzdělávání v zemích V4

Hlavním cílem tohoto projektu je uspořádat workshop v každé zemi v rámci Visegrádcské čtyřky, a to v různých oborech a profesích. Obory, které budou v rámci tohoto projektu zahrnuty a jsou následující: kovoprůmysl (Maďarsko), stavebnictví (Polsko), dřevozpracující průmysl (Slovensko) a sklářství (Česká republika).

Projekt je financován z prostředků Mezinárodního visegrádského fondu.     V4.jpg

Název projektu: Posílení profesních kontaktů malých a středních podniků v oblasti duálního vzdělávání v zemích V4. Podpora intenzivní výměny učňů a mladých pracovníků mezi zeměmi V4.

Vedoucí partner:

  • Maďarská asociace řemeslných cechů (IPOSZ)

Partneři projektu:

  • Małopolska komora řemesel a podnikání
  • Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)
  • Slovenský živnostenský zväz


Popis projektu:

Partneři projektu již v minulosti realizovali úspěšný projekt V4, na jehož základě se vytvořila expertní základna pro dlouhodobou spolupráci. Jako výsledek jejich společných zájmů dospěli partneři k závěru, že otázka duálního vzdělávání a výměny učňů a mladých lidí je třeba dále prohlubovat. Je třeba navazovat a prohlubovat vztahy mezi konkrétními profesemi a tudíž i mezi členy organizací malých a středních podniků. Hlavním cílem tohoto projektu je uspořádat workshop v každé zemi v rámci Visegrádcské čtyřky, a to v různých oborech a profesích. Obory, které budou v rámci tohoto projektu zahrnuty a jsou následující: kovoprůmysl (Maďarsko), stavebnictví (Polsko), dřevozpracující průmysl (Slovensko) a sklářství (Česká republika). Delegace 3 osob z každé země, která by se měla skládat z řemeslníka poskytujícího praktický výcvik a zástupce profesního sduržní, učitele z odborné školy poskytující praktický výcvik a zástupce partnerského sdružení, se zúčastní všech workshopů. 


Souhrnný 20 stránkový dokument bude zpracován na konci projektu a budou v něm obsaženy zkušenosti i osvědčené postupy z jednotlivých zemí. Tvorba širších obchodních vztahů ve vybraných čtyřech řemeslných profesích a mezi malými a středními podniky V4 je také jedním z cílů projektu.

 


Závěrečná zpráva projektu (v anglickém jazyce) ke stažení zde:

SUMMARY_OF_THE_PROJECT_Final_output_.pdf SUMMARY_OF_THE_PROJECT_Final_output_.pdf (3,69 MB)Přímý odkaz na www.visegradfund.org


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« říjen »
  Po Út St Čt So Ne
39         1 2 3
40 4 5 6 7 8 9 10
41 11 12 13 14 15 16 17
42 18 19 20 21 22 23 24
43 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.