Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Podnikatelé v obcích, zapojte se do Místních akčních skupin!

AMSP ČR se zapojila do projektu rozvoj venkova, který vyžaduje spolupráci obcí, neziskových organizací i podnikatelů. Podmínkou úspěšného rozvoje venkovského prostoru je spolupráce širokého spektra subjektů, které v něm působí, tedy i drobných živnostníků a podnikatelů. Takovou spolupráci nabízejí například místní akční skupiny (MAS). Jsou společenstvím obcí, neziskových organizací a podnikatelů, kterým není osud venkova, na kterém žijí nebo podnikají, lhostejný. Společně proto připravují a realizují projekty přispívající ke zlepšení kvality života jeho obyvatel a návštěvníků.  Obrovskou výhodou MAS je to, že pracují přímo na venkově a její členové se navzájem znají.

„Ve spolupráci je určitě síla. Vzájemně se můžeme propagovat a pomáhat si,“ říká majitel outdoorového centra Bisport v Týnci nad Sázavou Jaromír Biolek. Už 19 let podniká v oboru zaměřeném hlavně na vodáctví a před deseti lety patřil k zakladatelům Místní akční skupiny Posázaví. „Záleží mi na našich hostech, kteří přijíždějí do Bisportu, proto to není jenom o půjčení lodě. Hosté se pohybují krajem, chtějí se dobře ubytovat, naobědvat, zajímají je kulturní akce, chtějí navštívit památky, muzea. Je proto důležitá spolupráce subjektů ve všech těchto oblastech. Pokud se budou vzájemně podporovat, mohou se všechny rozvíjet a fungovat ke spokojenosti hosta, který do regionu zároveň přinese i peníze potřebné pro další rozvoj,“ říká Jaromír Biolek. Pro podnikatele je důležité, že jejich názor je v rámci MAS nepřehlédnutelný – vždyť v součinnosti s neziskovým sektorem mají vždy převahu nad veřejnou správou.

 

Možností spolupráce je celá řada, od propagace až po možnost získat dotaci ze státních a evropských fondů. Projekty mohou být zaměřeny na podporu tvorby pracovních příležitostí či rozšíření aktivit. V neposlední řadě se mohou podnikatelé aktivně zapojit do rozhodovacích procesů v regionu. To, kterým směrem se bude osud jejich regionu vyvíjet v následujících letech, budou jednotlivé MAS rozhodovat v tomto roce. Proto doporučujeme jednotlivým podnikatelům, aby kontaktovali tu „svou“ místní akční skupinu a zapojili se do přípravy strategie regionu. Jen tak se v ní objeví i jejich požadavky.

 

Místní akční skupiny mají většinou formu neziskové organizace – občanského sdružení nebo obecně prospěšné společnosti. Jejich území je dané katastrálními hranicemi členských obcí. MAS mají díky znalosti místního prostředí vytvořenu síť kontaktů, dokážou spojit zájmy i problémy všech aktérů tak, aby se efektivně vyřešily, umožňují výměnu zkušeností, nabízejí dotační poradenství, poskytují informace o dění v regionu a současně propagují jeho turistické zajímavosti, místní produkty i služby. V současné době v ČR funguje 152 místních akčních skupin. Jejich seznam je na www.nsmascr.cz.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.