Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Platforma AMSP ČR Fandíme řemeslu: Dohodnuty první dílčí změny v živnostenském zákonu

Dílčí změny v živnostenském zákonu byly hlavním tématem dalšího setkání rozhodujících cechů a společenstev sdružených v platformě AMSP ČR Fandíme řemeslu. Vzhledem k aktuálnosti tématu se setkání tentokráte zúčastnil náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný.

I když nebyly vyslyšeny všechny připomínky nejvyšších představitelů řemeslných spolků, přesto se podle všeho podaří po dlouhé době skutečně uhrát první změny. Konečné řešení ještě bude definitivně projednáno za účasti předsedy AMSP ČR, ministra průmyslu a obchodu a jeho náměstka.

Platforma AMSP ČR Fandíme řemeslu dlouhodobě usiluje o dílčí změny v živnostenském zákoně (Zákon č. 455/1991 Sb), které povedou ke zvýšení bezpečnosti a kvality řemeslných činností. Tyto dílčí změny živnostenského zákona byly připraveny s legislativní podporou advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners s.r.o. v čele s JUDr. Petrem Kališem, Ph.D., která dlouhodobě  s AMSP ČR spolupracuje. Na setkání byly projednány čtyři oblasti v celkem devíti připomínkách, a to za účasti zástupců řemeslníků, ministerstva, HK ČR a AMSP ČR. Hlavními body jednání byla profesní kvalifikace s ohledem na praxi v oboru, překvalifikování začlenění některých živností, vydávání živnostenských oprávnění a některá konkrétní opatření vztahující se k jednotlivým oborům.

 

Předseda i generální ředitelka AMSP ČR při té příležitosti shrnuli hlavní aktivity asociace vůči řemeslným cechům v posledním čtvrtletí. Všem zúčastněním poděkovali za společnou aktivitu  v největším českém setkání řemeslníků, 17.ročníku veletrhu  třechy Praha - Řemeslo Praha - Solar Praha. AMSP ČR připravila po celou dobu výstavy několik vzdělávacích akcí, zorganizovala společný stánek pro řemeslné cechy a za podpory Komerční banky ocenila finanční částkou 300 tisíc korun řemeslné počiny, které posílily vnímání tradičních profesí. Karel Havlíček následně potvrdil, že AMSP ČR a Komerční banka počítají s podporou cechů a společenstev i pro rok 2015. Zástupci AMSP ČR rovněž připomněli, že po velkých diskusích AMSP ČR s Ministerstvem financí byla v tuto chvíli  řemesla vyjmuta z povinnosti tzv. elektronické evidence tržeb. AMSP ČR rovněž informovala o přibývajících útocích na OSVČ a na opatření Asociace,  spočívající v nulové toleranci vůči ekonomicky nepodloženým útokům, kterou začala AMSP ČR důsledně aplikovat v několika nových aktivitách.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.