Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Nový projekt „Fandíme řemeslu!“ na veletrzích Střechy Praha a Řemeslo Praha 2015

Nový dlouhodobý projekt na podporu řemesel v ČR „Fandíme řemeslu!“ bude na veletrhu prezentován formou společné expozice řemeslných cechů, ukázkami prací a řadou přednášek. Projekt je první akcí tohoto druhu, kterou zahájila v roce 2014 Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), partner veletrhu. V rámci ŘEMESLNÉHO DNE v pátek 23. ledna 2015 proběhnou podnětné přednášky a semináře a také budou předána ocenění zástupcům jednotlivých cechů za nejlepší „řemeslný počin“ - jakoukoli aktivitu cechu, která podpoří jeho členy, mladé učně nebo povědomí o řemeslu mezi širokou veřejností.

Ve spojení s rozhodujícími cechy, Komerční bankou a za podpory Českého rozhlasu započala AMSP invazi do všech regionů a ve spojení s nejlepšími organizacemi hájícími zájmy tuzemského řemesla přesvědčuje, že investovat do kvalitního řemesla se vyplatí. Cílem projektu je vytvořit všem klíčovým cechům zázemí a jednotnou komunikační platformu vůči všem legislativním či exekutivním institucím. Prvním krokem bylo uhájení výdajových paušálů pro OSVČ z řad řemeslníků a hned dalším je návrh dílčích změn živnostenského zákona. Následuje i zvýhodněná nabídka bankovních produktů pro zapojené cechy a jejich členy.

Kompletní přehled o současné nabídce materiálů pro střechy, izolace i fasády, včetně mnoha novinek nabídne 17. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA. Tento nejvýznamnější středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech proběhne 22. – 24. 1. 2015 v PVA EXPO PRAHA Letňany souběžně s veletrhem úspor energií SOLAR PRAHA a veletrhem pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA.

st__echy.jpg 

Přednášky pro firmy, živnostníky i širokou veřejnost
Proběhnou přednášky a semináře na aktuální témata, jako jsou například Živnostenský zákon, systém elektronické evidence tržeb, druhotná platební neschopnost a insolvence či screaning nového obchodního partnera. Dále proběhne půldenní seminář na téma bezpečnost práce.

Praktické ukázky zahrnou například:

  • praktické prezentace řemesla a nových produktů z oblasti nářadí, strojů a dalšího vybavení
  • ukázky řešení technických detailů a technologických postupů
  • prezentace ochranných pracovních prostředků
  • přehlídku historického nářadí

 

Další veletržní aktivity, na které se můžete těšit:

Fórum Dřevo a střechy

Veletrh dlouhodobě podporuje využívání ekologických materiálů s cílem šetřit energii a životní prostředí. Významný prostor proto bude věnován dřevu jako tradičnímu a perspektivnímu stavebnímu materiálu. Proběhne prestižní fórum „Dřevo a střechy“, jehož garantem je Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a zazní zde užitečné informace od špičkových odborníků, kteří se problematice věnují dlouhá léta a mají řadu praktických zkušeností (normové požadavky na střechy, dřevěné střešní konstrukce, opravy krovů, ochrana dřeva, kondenzace a vlhkost ve střeše či poruchy dřevěných střech).

Další zajímavá témata přednášek a seminářů
Konference Izolace 2015

Mezinárodní odborná konference Evropské asociace výrobců lakovaného plechu (ECCA)
Rekonstrukce střech – každodenní semináře zaměřené na šikmé i ploché střechy
Zateplení kvalitně – výběr, užívání a údržba ETICS (Cech pro zateplování budov)
Bezpečnost práce na střeše – půldenní seminář
Zelené střechy a fasády – příklady úspěšně realizovaných střech v ČR
Úspory energií v rodinných a bytových domech
Solární elektrárny na střeše a další…


Poradenská centra

  • Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze
  • Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energií
  • Centrum fasádNÁVŠTĚVNÍCI

Mezi tradiční návštěvníky veletrhu patří realizační firmy, zástupci stavebních firem, tesaři, pokrývači, klempíři, izolatéři a další řemeslníci, odborná veřejnost (stavební inženýři a technici, projektanti, architekti), investoři, majitelé rodinných domů či bytů, provozovatelé veřejných budov, bytová družstva a široká veřejnost.


Více na www.strechy-praha.cz 


Realizace_staveb_pulstr_rijen.pdf Realizace_staveb_pulstr_rijen.pdf (221,70 KB

SFI_11_235x330_right.pdf SFI_11_235x330_right.pdf (1,85 MB

Staveb_int_VEGA_rijen.pdf Staveb_int_VEGA_rijen.pdf (530,31 KB

Terra_rijen.pdf Terra_rijen.pdf (991,96 KB)

Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
53         1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.