Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Nejvýznamnější investoři a podnikatelské nemovitosti loňského roku převzali ocenění

Objem investice, počet nově vytvořených pracovních míst nebo přínos pro region. Nejen to rozhodlo o nejvýznamnějších investorech, kteří si pro svoji investici v loňském roce zvolili Českou republiku. Kategorii Výroba ovládla společnost Automotive Lighting, Výzkum a vývoj Eaton Elektrotechnika a IT a sdílené služby Comdata Czech. Vítěze vyhlásila agentura CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice – AFI ve středu 6. listopadu v Kongresovém centru České národní banky v Praze.

                                                         

„Česká republika investory potřebuje, zahraniční i tuzemské. Jsem rád, že jsme mohli ocenit ty, jejichž přínos byl v loňském roce nejvýznamnější. Poděkování ale patří i menším investorům. V dnešní době je pro nás cenné každé nově vytvořené pracovní místo, obzvlášť v regionech jako jsou Moravskoslezský či Ústecký kraj,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala, který předal ocenění v kategorii Výroba.

 

Druhá část večera patřila podnikatelským nemovitostem. Největší objem investic v roce 2012 přilákal CTPark Mladá Boleslav, a zvítězil tak v kategorii Průmyslová zóna, Areál vědecko-technických parků Roztoky získal ocenění v kategorii Nemovitost roku pro technologická centra a služby a Brownfieldem roku se stala zregenerovaná přádelna, ve které sídlí společnost DIKRT.

 

„Připravené podnikatelské nemovitosti, ve kterých investoři mohou najít útočiště, jsou jedním z kritérií, podle kterých se potenciální investoři rozhodují, kam umístí svoji investici. CzechInvest spravuje unikátní databázi, do které se může zaregistrovat jakákoliv podnikatelská nemovitost na území České republiky. Nemovitosti z databáze nabízíme investorům a pochází z ní i vítězové soutěže,“ doplňuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha.

 

Úplnou novinkou bylo v letošním roce předání ceny v kategorii AFI Cena za významný počin v oblasti investic. Získala ji společnost Tex Trading Cavaliere, která zachránila desítky pracovních míst na Jesenicku a umožnila pokračování lokální kulturní tradice šití obleků. Nově se předávalo ocenění i v kategorii AFI Cena za dlouholetý přínos investičnímu prostředí ČR, které obdržela Česko-německá obchodní a průmyslová komora.

 

„Zkušenosti AFI s investicemi v předchozím roce ukazují, že Česká republika si i nadále drží v rámci Evropy pozici velmi atraktivní destinace pro investování. Zástupci investorů oceněných na dnešním slavnostním vyhlášení tuto skutečnost jen dokládají," říká předseda Sdružení pro zahraniční investice – AFI Kamil Blažek.

 

Nejvýznamnější investory, jejichž projekty v loňském roce zprostředkovala agentura CzechInvest, vybrala odborná komise složená ze zástupců CzechInvestu, AFI, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva financí ČR. O vítězích rozhodovala například přislíbená pracovní místa, objem investice nebo míra nezaměstnanosti v daném kraji. Odborná komise rovněž hodnotila podnikatelské nemovitosti, které pocházejí z databáze agentury CzechInvest. Kritéria se v rámci jednotlivých subkategorií mírně lišila. Rozhodující roli hrála například výše investice do výstavby, počet nově vytvořených pracovních míst, společenský přínos, zvýšení atraktivity regionu, ale také technologická vybavenost objektu. Ceny sdružení AFI se zaměřily na pozitivní dopad aktivit jednotlivých subjektů na českou ekonomiku.

 

Slavnostní večer se konal pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a ministra průmyslu a obchodu Jiřího Ciencialy. Akci moderovala Marcela Augustová. Hlavními partnery soutěže byli ČEZ a ČSOB a partnerem CPI Group. Akci podpořily společnosti Zátiší Group, AC&C Public Relations a QUIX, agentura CzechTrade, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Exportní a garanční a pojišťovací společnost a Hospodářská komora ČR. Mediálními partnery akce byly týdeník Ekonom, magazín o obchodu Trade News, časopis Komora.cz a portál ProByznys.info.

 

Videoportréty vítězných projektů naleznete v odkaze zde.

ir_pnr.jpg


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.