Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Nejlepší Obkladačské naděje pro letošní rok jsou z Horní Břízy. Poprvé předány finanční odměny z projektu Fandíme řemeslu!

Jubilejní X. ročník mladých obkladačů hostila 14.-15. října Střední škola stavební Jihlava. Pro soutěž byly vybrány nové prostory, které škola získala po rekonstrukci bývalé textilní továrny a později skladišti materiálu pro krizové situace. V opravené budově obsadili dvě patra depozitáře Muzea Vysočina a tři patra škola, která v nich má praktické dílny.

Investice za 176 milionů je jednou z největších stavebních akcí pro regionální školství za posledních několik let a zřizovatel školy, Kraj Vysočina, touto investicí dal jasně najevo svůj zájem o absolventy technických a řemeslných oborů. Soutěžící navštívila také radní za oblast vysočinského školství Ing. Jana Fialová a primátor Města Jihlavy Ing. Jaroslav Vymazal.

O desátý ročník Obkladačské naděje byl veliký zájem, evidovali jsme i dva náhradníky, ale soutěže se mohlo účastnit z technických důvodů pouze 8 dvojic z těchto škol - Česká zemědělská akademie v Humpolci, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové, Střední odborná škola stavební a zahradnická Praha, Střední škola Horní Bříza, Střední škola polytechnická Olomouc, Střední škola stavební Jihlava, Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy a Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava. Loňské vítězství obhajovala Praha.

Po slavnostním zahájení čekal na soutěžící nejdříve vědomostní test 30 otázek, s kterým se nejlépe vypořádaly soutěžní dvojice z Humpolce, Brna, Olomouce a Horní Břízy. Pak pod dohledem odborné poroty následovala dvoudenní praktická zkouška skládající se z obložení stěny a podlahy dle grafického návrhu. Společnost Lasselsberger poskytla obklady a dlažbu RAKO a společnost Henkel stavební chemii Ceresit.

Konečné pořadí:

  1. Radek Peterka, David Voráček (Horní Bříza)
  2. Martin Klement, Michal Hrouzek (Brno)
  3. David Hradil, Petr Bíza (Olomouc)
  4. Radim Hodač, Michal Rybáček (Humpolec)
  5. David Hájek, Adam Heglas (Ostrava)
  6. Patrik Rásl, Josef Rosa (Jihlava)
  7. Jan Fallada, David Hlaváč (Hradec Králové)
  8. Robert Ferenc, Michal Plichta (Praha)

 

V rámci soutěže byli oceněni všichni soutěžící a první tři školy. Letos poprvé vítězní mladí obkladači obdrželi finanční odměnu a to zásluhou projektu Fandíme řemeslu!, který zastřešuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Komerční banka.

Horní Bříza získala pro praktickou výuku mj. řezačku Montolit Masterpiuma s délkou řezu 93cm a dárkový poukaz na odběr stavební chemie Ceresit v hodnotě 10 tisíc Kč. Brno už podruhé vyhrálo mostovou pilu na dlažbu NORTON Clipper TR 201. 

Soutěžící mladí obkladači obdrželi velice hodnotné ceny, které ani najednou nepobrali, jak je možné vidět z fotogalerie na internetových stránkách cechu a za to patří velké poděkování těmto značkám - Clipper, Montolit, Bat nářadí, Rubi, Ceresit, Rako, Weber, Hasit, Cemix, Botament, Schönox, Murexin, Schomburg a Codex.

 

K jubilejního ročníku se vyjádřili:

Roman Pommer, předseda představenstva Cechu obkladačů ČR: „Už deset let takto propagujeme obkladačské řemeslo a jsem rád, že kluci mají stále zájem soutěžit a že existuje i zdravá rivalita mezi školami.

PhDr. Pavel Toman, ředitel Střední školy stavební Jihlava: „Bylo nám ctí být spolupořadatelem této soutěže a zvlášť jubilejního desátého ročníku.“

Jiří Pavlíček, zástupce značky Ceresit: "Tento ročník byl ve velice soutěživém duchu, vítězové odchází s pocitem dobře odvedené práce a doufám, že poražení se poučí z chyb a neodradí je to od setrvání v oboru.“

 

 obklada__sk___nad__je.jpg

 

Martin Pertl
tajemník
Cech obkladačů České republiky o.s.
737 555677
kancelar@cech-obkladacu_cz
www.cech-obkladacu.czNahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.