Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Možnost spolupracovat odkudkoliv je konkurenční výhodou, vyžaduje ale správnou techniku

Odpovědět na požadavek zákazníka až po návratu do kanceláře může být v dnešním konkurenčním prostředí pozdě. Moderní firmy proto běžně poskytují svým zaměstnancům chytré telefony, tablety nebo přenosné počítače, díky kterým se dá pracovat odkudkoliv. Podle dat Českého statistického úřadu tyto technologie v loňském roce využilo 62 % firem s více než deseti zaměstnanci. Kritickou otázkou však donedávna bylo, jak z pracovníků na cestách vytvořit efektivní tým.

Jak vyplývá ze statistik ČSÚ, některé z mobilních zařízení mohlo vloni pro svou práci využívat celkem 13,5 procenta zaměstnanců v ČR. Vzdálený přístup k pracovnímu mailu pak svým zaměstnancům poskytlo celkem 57 % podniků.

„Práce na dálku firmám umožňuje, aby byly jejich odborníci kdykoliv k dispozici zákazníkům, a jejich potenciál byl naplno využit,“ říká Jan Račanský, specialista společnosti Cisco. „Na druhou stranu staví před firmy novou výzvu: jak zajistit efektivní spolupráci celého pracovního týmu. Každý se totiž čas od času potřebuje poradit s kolegy, načerpat nové informace o produktech, nebo předat ostatním svoje poznatky z terénu. Dnes již ale nelze tak snadno jako dříve svolat operativní poradu v kanceláři, protože se těžko hledá čas, který by vyhovoval všem. Opět proto musí pomoci moderní technologie,“ doplňuje Račanský.

Moderní technologie navíc umí usnadnit práci i tím, že se řadu pracovních cest podaří zcela odbourat. „Standardem firemní komunikace jsou dnes videokonference, díky kterým se můžete s kolegy, partnery i zákazníky setkávat z pohodlí vlastní kanceláře, bez nutnosti cestování. Výsledkem je úspora času i nákladů,“ vysvětluje Račanský.

pr__ce_na_d__lku.png 

Perfektní týmová spolupráce díky jedinému zařízení
 

Zajistit skutečně efektivní komunikaci mezi jednotlivými členy týmu není vždy jednoduché. Obyčejný telefon rozhodně nestačí, pokud má dnes komunikace v týmu opravdu fungovat, musí se propojit všechny kanály – běžné volání, rychlé zprávy (instant messaging) nebo webové či video konference. Zajistit něco takového může být pro malou firmu velmi složité. Naštěstí mohou pomoci právě nové technologie. To, co ještě donedávna zajišťovalo několik samostatných zařízení vyžadujících poměrně vysoké investice, lze dnes vyřešit malou „krabičkou“ o velikosti jednoho běžného serveru.

Takovým zařízením je Cisco Business Edition 6000, kterým může firma nahradit třeba svou stávající telefonní ústřednu. Nové zařízení ale zajistí mnohem více, než jen běžnou hlasovou komunikaci. Základním stavebním prvkem je Cisco Unified Communications Manager, který umožní vzájemné propojení celé řady různých zařízení. To umožňuje vzájemné propojení zaměstnanců, ať již pracují v kanceláři na počítači, nebo mimo kancelář na notebooku, chytrém telefonu či tabletu. Přitom vzájemné propojení jde až do takových detailů, že všichni členové týmu mohou vidět, jestli jsou ostatní kolegové v kanceláři, na schůzce, nebo třeba pracují z domova či na cestách. Každý se tak může ihned rozhodnout, jestli je lépe kolegovi zavolat, nebo třeba poslat rychlou zprávu či e-mail.

Velkou výhodou, kterou má Cisco Business Edition 6000 zejména pro menší firmy, je podpora vzdálených uživatelů, kteří se mohou připojovat bez nutnosti vytváření virtuální privátní sítě. To umožní vyřešit problém, který jinak vyžaduje větší investice a náročnější správu firemního systému.

Řešení problému je dostupnější
 

Cisco Business Edition 6000 lze rozšířit o mnoho dalších funkcí, například o podporu videokonferencí, jejichž kouzlo objevuje v současnosti stále více firem. Uvědomují si totiž, že i zdánlivě jednoduchá cesta za zákazníkem z Prahy do Brna znamená nejen náklady na benzín či naftu, ale při cestě po stále rozkopané dálnici skoro 5 hodin strávených na cestě. Přitom současné videokonference nabízejí tak vysokou kvalitu obrazu i zvuku, že rozdíl mezi ní a osobním setkáním je minimální.

Možností rozšíření je daleko více. Výhodou přitom je, že až do 26. července 2014 je řešení nabízeno za akční cenu, což jej činí ještě dostupnější. Více informací a další tipy získáte na www.komunikacevefirme.cz.


Cisco.jpg
Komerční článek


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.