Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Zveme Vás do Školy řízení pohledávek! Dobrý obchod je pouze ten zaplacený

Obrovský zájem podnikatelů o tuto formu vzdělávání – viz poslední projekt s českým GOOGLEm "Týden s internetem" – nás inspiroval ke zpracování dalšího zajímavého tématu. Na listopad 2011 připravila AMSP ČR ve spolupráci s firmou Creditreform čtyřtýdenní online kurz, který vás provede světem řízení finančních rizik. Škola řízení pohledávek startuje 1.11.2011. Stačí se jen registrovat!

S problematikou neuhrazených pohledávek se členové asociace i další firmy a podnikatelé setkávají velmi často a ne vždy se jim daří zvládat své dlužníky tak, aby škody z nezaplacených obchodů a nebo z případného poškození obchodních vztahů s dlužníky byly minimální. Svědčí o tom i výsledky posledního průzkumu asociace na toto téma „Názory podnikatelů k platební morálce“.

„Klíčová zjištění zde potvrdila, že problémy s platební morálkou odběratelů pocítily téměř všechny podniky (94,4 %), avšak většinou se problémem neplatičů dopředu nezabývají. K využití externích služeb pro řešení těchto problémů sahá jen velmi malé procento z nich“, uvádí Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP ČR.

Přitom je možné mnohým problémům s neplatiči předejít již v prvotní fázi, tedy ještě před uzavřením smlouvy s obchodním partnerem. Velmi důležité je také vědět, jak vůči svým dlužníkům postupovat, vyznat se v základních obchodně-právních otázkách a pojmech týkajících se pohledávek. Toto  školení vás také upozorní na nejčastější chyby a problémy, s nimiž se podnikatelé setkávají v práci s neuhrazenými fakturami. Ve spolupráci s renomovanou inkasní agenturou Vám dáme také několik tipů, jak postupovat při vymáhání pohledávek mimosoudní cestou a doporučíme optimální proces pro správu neuhrazených faktur.

Škola řízení pohledávek bude obsahovat 8 lekcí a startuje 1.11.2011. Bude probíhat emailovou formou, tzn. ke každé lekci obdrží účastník Školy emailovou zprávu, která se bude zabývat konkrétním tématem řízení rizik.

Přihlaste se proto v předstihu - nemusíte nikam jezdit, šetříme Vám čas i peníze, vše dostanete přímo do Vašeho počítače - stačí se registrovat do 31.10.2011! Účast pro firmy a podnikatele v tomto projektu je bezplatná.

“To, že se na nás obracejí věřitelé s žádostí o vymožení svých pohledávek, je standardní situace a náš každodenní chléb. Velmi často se však stává, že jim už nedokážeme pomoci – dlužník je již v platební neschopnosti, dluží, na koho se podívá a čeká na „ránu z milosti“ nebo už bylo zahájeno insolvenční řízení. Proto jsme se ve spolupráci s AMSP ČR rozhodli podělit se o naše zkušenosti s prevencí vzniku nedobytných faktur se širokým okruhem podnikatelů.  Rádi také sdělíme naše doporučení pro úspěšné vymáhání pohledávek. Věříme, že dobré informace pomohou vyvarovat se chyb, kterých se zejména malé a střední firmy mnohdy zbytečně dopouštějí.“ Cyril Mores, jednatel Creditreform.

Těšíme se na Vás!

Tým AMSP ČR a Creditreform

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« duben »
  Po Út St Čt So Ne
13       1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.