Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Využití vesmírných technologií pro nevesmírné aplikace-nové příležitosti pro malé a střední firmy

AMSP ČR spolu s  Českou kosmickou kanceláří a s Jihomoravským inovačním centrem Brno si Vás dovoluje pozvat na ESINET Road Show, která se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2011 na Hvězdárně a planetáriu Brno. Cílem akce je představit možnosti využití vesmírných technologií pro nevesmírné aplikace a objevit tak zcela nové příležitosti pro rozvoj Vaší firmy či spolupráci na výzkumných projektech. ESINET Road Show je určena jak pro začínající firmy, tak pro malé a střední podniky, výzkumné pracovníky, studenty, centra transferu technologií a investory.

V dopolední části programu, která je věnovaná prezentacím, vystoupí například odborníci z kanceláře transferu technologií ESA či zástupci německých firem LatitudeN a MAVinci, které mají praktické zkušenosti s využitím  technologií vyvinutých v rámci vesmírného výzkumu.

V odpolední části budou mít účastníci možnost setkat se osobně se zástupci kanceláře transferu technologií ESA, se kterými mohou konzultovat své projektové záměry, zjistit podmínky dostupnosti některých technologií, či se zúčastnit setkání s odborníky z praxe nad svým podnikatelským záměrem v rámci MIC Minutes.

Registrace na ESINET Road Show je otevřena do 28. listopadu 2011 na http://www.jic.cz/esinet. Vstup na ESINET Road Show je po registraci bez poplatku.

Akci pořádá Jihomoravské inovační centrum (JIC) ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno a kanceláří transferu technologií Evropské vesmírné agentury (ESA Technology Transfer Programme Office).   

ESINET je mezinárodní sdružení inovačních center podporující transfer znalostí a technologií z oblasti vesmírného výzkumu. ESA Technology Transfer Programme Office (ESA TTPO) podporuje využití technologií vyvinutých v rámci vesmírného výzkumu prakticky ve všech odvětvích a vznik start-up firem. Od roku 1990, kdy byla ESA TTPO založena, pomohla transferovat více než 200 vesmírných technologií do aplikací využívaných v každodenním životě.

Program ESINET Road Show naleznete níže v příloze.

Pro ilustraci o možnostech využití vesmírných technologií přikládáme níže stručné představení prezentujících organizací:

  • LatitudeN GmbH je začínající firma, která vyvíjí inteligentní řešení pro mobilní  telefony založené na satelitní lokalizaci, a to zejména pro oblast cestovního ruchu. Jejich prvním produktem je mobilní průvodce Farol, který byl úspěšně nasazen v portugalském městě Porto. Firma sídlí v Technologickém a inovačním centru TIZ v německém Darmstadtu.
  • MAVinci UG je mladá progresivní společnost, která se zabývá vývojem a výrobou bezpilotních letadel s rozpětím křídel od 2 do 5 metrů. Jejich bezpilotní systém umožňuje mapovat oblasti zasažené přírodními katastrofami, staveniště, plochy pro rozvoj obcí, skládky, kamenolomy a další oblasti. Firma sídlí v Technologickém a inovačním centru TIZ v německém Darmstadtu.
  • ADM, a.s. je firma z JIC Innovation Parku, která vyrábí pokročilé zubní materiály Dentapreg založené na kompozitních materiálech vyvinutých v rámci leteckého a kosmického výzkumu.
  • Centrum výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i., zkráceně CzechGlobe, je vědecké pracoviště Akademie věd České republiky, které prostřednictvím nejmodernějších vědeckých metod a technik zkoumá projevy a dopady globální změny zahrnující změny klimatu, změny složení a fungování ekosystémů a proměny v socio-ekonomické oblasti.

 

Kontakt pro případné dotazy:

Jiří M. Fuchs, CSO – Czech space Office

Tel. 603 557 753, e-mail: fuchs@czechspace_cz

 ESINET_Invitation.pdf ESINET_Invitation.pdf (2,93 MB)

 


Nahoru

Nepřehlédněte

nezávislé průzkumy


Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.