Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Velká Británie láká zahraniční firmy a snižuje daně z příjmu právnických osob

Přímý a jednodušší přístup k financím je jedním z hlavních důvodů, které investory do Velké Británie láká. Ta může nabídnout společnostem jakékoliv velikosti různé varianty možnosti financování jejich businessu a růstu. Společnosti mohou využít přístupu k financím z různých zdrojů jako je London Stock Exchange, joint venture či business angels. Finanční zvýhodnění může být také nabídnuto díky speciálním grantům z Britského regionálního fondu pro rozvoj a růst, další možností jsou pak půjčky pro start-upy či speciální podnikatelské zóny. 

Velká Británie se aktivně snaží přilákat investory a zlepšit obchodní podmínky, a do roku 2020 dojde do snížení daně z příjmu právnických osob. Daňová zátěž na úrovni 20%, která je v Británii nejnižší v rámci G7 and jedna s nejnižších v G20, v dalších letech bude klesat a dosáhne 19% v roce 2017 a 18% do roka 2020.

Podpora Britské vlády

Pro společnosti, které mají zájem o britský trh a je jejich cílem a strategií na tento trh vstoupit, nabízí britská vláda bezplatnou podporu díky své vládní agentuře UK Trade & Investment (UKTI), která má své zastoupení i v Praze

Vládní organizace UK Trade & Investment zdarma podpoří české společnosti, které mají o Britský trh zájem

Co UKTI nabízí?

Rozhodnutí o expanzi není ani v dnešní době, kdy je většina informací a reportů dostupná na internetu, jednoduchou záležitostí a vyžaduje důkladnou přípravu ze strany investora. UK Trade & Investment se proto snaží vyjít potenciálním investorům vstříc formou široké škály bezplatně nabízených služeb. Pro České firmy je k dispozici lokální český tým investičních poradců, a v případě zájmu dochází také na propojení UKTI centrálu ve Velké Británii - která je poté schopna zajistit podporu již přímo lokálně.

Pro více informací můžete navštívit www.ukti.gov.uk nebo přímo kontaktovat UKTI lokálního poradce Martu Georgievu na: marta.georgieva@ukti-cee_com (komunikace v češtině).


O UKTI:

UKTI podporuje nejen britské společnosti v jejich exportu do zahraničí, ale zároveň se také věnuje investiční části – podpoře expanze společností z jiných zemí do Velké Británie. Právě tato druhá a klíčová aktivita agentury je specificky zaměřena a řízena s cílem podpořit podnikatele z cizích států v jejich úsilí na britském trhu uspět. Bezplatná podpora je nabízena jakkoliv velkým subjektům, ať se jedná o velké společnosti či živnostníky, kteří by o expanzi na britský trh měli zájem. Pomoc je poskytována ve všech business odvětvích a pokrývá asistenci například při založení pobočky, poskytnutí obecných informací o daňovém a právním systému, průzkum trhu v daném odvětví, propojení na partnerské organizace a lokální asociace, výběr vhodné lokace a mnoho dalších služeb, které se vždy odvíjejí od individuálních požadavků klientů. V případě zájmu dochází také na propojení UKTI centrálu ve Velké Británii, která je poté schopna zajistit podporu již přímo lokálně v Británii. 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« srpen »
  Po Út St Čt So Ne
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.