Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Rok řemesel 2016-záštita a nový portál

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahajuje historicky největší tuzemskou ofenzivu na podporu živnostenského řemesla. Rok řemesel 2016 bude pod probíhat pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství a za podpory Komerční banky a společnosti Mediatel.

Navazujeme tím na Rok průmyslu a technického vzdělávání, kterým jeho vyhlašovatel, Svaz průmyslu a dopravy zahájil diskusi nad významem technických oborů a jejich trendů. V rámci desítek akcí v regionech dokážeme společně s rozhodujícími odbornými společenstvy, že tradiční české profese mají budoucnost.

Po celý rok 2016 budou spotřebitelům představovány jednotlivé řemeslné profese, ve velkých mediálních kampaních ukážeme, jak vybírat svého řemeslníka, v jakých cenových relacích se jejich služby pohybují, jak porovnávat kvalitu nebo třeba jak přistupovat k reklamacím. K tomu bude ve spolupráci se společností Mediatel spuštěn největší tuzemský řemeslný web www.mistriremesel.cz, zaměřený na koncového spotřebitele. Server bude založen na interaktivním vyhledávání řemeslníků ve všech klíčových profesích, přičemž každý zákazník si bude moci zadat svoji polohu a poptávaného řemeslníka nebo provozovnu a v jednoduchém grafickém rozlišení dostane obratem informaci o nejbližším dodavateli, včetně referencí. Web bude zákazníkům sloužit i k vyřizování reklamací s garancí AMSP ČR a konkrétních cechů. V návaznosti vyhlásíme společně s Komerční bankou Mistry českého řemesla, nejvýznamnější řemeslné počiny, zrealizujeme v regionech desítky výstav a ukázek řemeslného fortelu a provedeme několik odborných analýz stavu a vnímání českého řemesla. S transparentem „Lepší je být dobrý řemeslník, než špatný inženýr“ zahájíme zásadní diskusi o změně v učňovském školství a nezbytných inovacích v oblasti středního technického vzdělávání. Společně s cechy a společenstvy, kterým bude po celý rok věnována mimořádná pozornost, připravíme dlouho očekávané změny v Živnostenském zákonu.

Hodláme přesvědčit vládu, že diskuse o živnostnících a řemeslech nesmí sklouznout jen do roviny daňových paušálů a zdravotních či sociálních odvodů, ale že jejich úloha je zejména ve vytváření obslužnosti regionů a že jsou základem udržitelnosti života v obcích. Hodláme přesvědčit mladé lidi, že řemeslo není jen nostalgická vzpomínka na minulost, ale že se jedná o profese spojené s novými technologiemi. Hodláme přesvědčit školy, že pouhými deklaracemi o zlatých českých ručičkách a perspektivě dnes nikoho nezískáme a že je nutné zahájit úplně jiný systém vzdělávání v technických oborech učňovského a středního typu. A konečně hodláme přesvědčit spotřebitele, že řemeslník není ten, kdo je přišel ošidit, ale ten, kdo jim dokáže udělat kvalitní službu. Přesvědčíme společnost, že řemeslo si zaslouží větší respekt.

 

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červenec »
  Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.