Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Projekt „Podnikání jako cesta k seberealizaci matek při péči o děti“

Cílem projektu realizovaného v rámci OP LZZ ve Výzvě č. 63, kde se AMSP ČR stala partnerem, je pomoci rodičům na rodičovské dovolené, kteří se nemohou nebo nechtějí vrátit do svých zaměstnání, aby se pustili do svých projektů a nebyli diskriminováni proti bezdětným konkurentkám ženám i mužům. Podnikání je velice vhodným způsobem seberealizace při péči o děti především kvůli časové flexibilitě a svobodě rozhodování.

esf_eu_oplzz___erven__podpora_horizont_CMYK_male.jpg

Cílové skupiny:

  1. Rodiče na rodičovské dovolené – ideálně v posledním roce nebo těsně po ní (do 6ti měsíců po skončení rodičovské dovolené) a hledající uplatnění, ale ještě ne v evidenci úřadu práce.
  2. Bydliště na území hl. města Prahy.
  3. Zatím nepodnikají a chtějí začít. Pokud již máte živnostenský list, kontaktujte nás a domluvíme se individuálně.
  4. Vzdělání nerozhoduje, neboť potřebné informace dostane vysokoškolačka pro budoucí řízení cestovní kanceláře, tak i vyučená kuchařka pro otevření vlastního pekařství.

Projekt má pro zájemce tyto části:

1. OSOBNOSTNÍ DIAGNOSTIKA

Vyplnění dotazníku a následný individuální pohovor s každým účastníkem s cílem najít správný směr jeho budoucího uplatnění.

2. KUCHAŘKA NOVÝCH PODNIKATELŮ

Soubor 16 půldenních bloků, díky nimž získá úspěšný absolvent přehled o tom, co podnikání v ČR nyní obnáší a co vše musí udělat, aby začal a vydržel. Např. Živnostenský zákon, Instituce, Typy společností, Daně a finance, Pracovní síla, Práce na PC,  Marketing apod.

2. SPECIALIZOVANÉ KURZY

A/ Otevření pobočky, obchodu aj.

B/ Práce na cestách, Práce z domova

Díky těmto úžeji zaměřeným blokům úspěšný absolvent získá podrobné informace o realizaci projektu v dané oblasti.

3. PRAKTICKÁ PŘÍPRAVA

Čtyři pracovní dny se účastníci kurzů budou podílet na praxi u fungujících podnikatelských subjektů ve svém regionu, čímž získají odpovídající pohled na realitu a cenné zkušenosti – realizováno s pomocí partnera AMSP ČR.

4. PODPORA VLASTNÍHO PROJEKTU

Pětiměsíční podpora v rámci přípravy a začátku realizace jejich vlastního projektu. Osobní schůzky s personalistou, podpora lektorů, poradenství finanční, daňové i právní, rady odborníka AMSP ČR.

PROJEKT VČETNĚ HLÍDÁNÍ DĚTÍ JE PRO ÚČASTNÍKY ZDARMA.

Účastníci/ce projektu:

  • Rodiče na rodičovské dovolené – ideálně v posledním roce nebo těsně po ní (do 6ti měsíců po skončení rodičovské dovolené) a hledající uplatnění, ale ještě ne v evidenci úřadu práce
  • Bydliště na území hl. města Prahy.
  • Zatím nepodnikají a chtějí začít. Pokud již máte živnostenský list, kontaktujte nás a domluvíme se individuálně.
  • Vzdělání nerozhoduje, neboť potřebné informace dostane vysokoškolačka pro budoucí řízení cestovní kanceláře tak i vyučená kuchařka pro otevření vlastního pekařství.

Region:

Hl.m.Praha

Partner projektu:

AMSP ČR-partnerem projektu se stala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Žadatel se spojil s Asociací právě z důvodu odbornosti-Asociace doplní potřebné znalosti a zkušenosti z aktuálního podnikatelského prostředí, právního a institucionálního rámce v ČR. Drahocenné jsou také důvěrné vztahy a kontakty na podnikatele pro zajištění praktické přípravy.

Realizátor projektu:

Veselý čertík, o.s.

http://www.cestakpodnikani.cz

Realizace projektu: 1.6.2011 – 31.5.2013

Číslo projektu: CZ.1.04/2.1.01/63.00002
Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
53         1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.