Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR získává klíčového spojence v podpoře podnikání na venkově

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka Asociace Eva Svobodová se setkali s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a jeho náměstkem Zdeňkem Adamcem. Jednání navázalo na klíčovou aktivitu AMSP ČR posledních měsíců, která spočívá v masivní podpoře podnikání na venkově. Podpora řemesel a drobných služeb, malých vesnických koloniálů, restauračních zařízení nebo podnikání církve v malých regionech se stává vlajkovou lodí AMSP ČR a z tohoto důvodu mobilizujeme všechny rozhodující instituce ke zvýšené aktivitě. Jednání  bylo velmi konkrétní a zahájilo zatím největší spolupráci mezi malými podnikateli a resortem zemědělství.

Fandíme řemeslu, Malý obchod, Rodinná firma nebo spolupráce s Českou biskupskou konferencí patří mezi aktivity AMSP ČR, které plní dlouhodobé poslání Asociace: udržet stabilitu regionů a malých obcí prostřednictvím mikropodnikání. Toho dosáhneme pouze za předpokladu, že maximálně zjednodušíme vstup do mikropodnikání, zminimalizujeme daňové zatížení, vytvoříme pobídky pro zaměstnávání na venkově a podpoříme růst regionálních malých firem na bázi investiční. Zvýšenou podporu hodláme prosazovat v geograficky nebo demograficky náročných regionech. Toto jsou hlavní požadavky, se kterými AMSP ČR postupně vyjednává podmínky pro OSVČ a malé regionální podnikatele s klíčovými resorty (MPSV, MF, MPO). Ministerstvo zemědělství, které má v gesci podporu venkova, včetně podnikatelských aktivit, je pro rozvoj malého podnikání jedním z nejdůležitějších resortů. Zahájení úzké spolupráce se zástupcem nejširší skupiny malých firem, AMSP ČR, je proto logickým krokem.

Karel Havlíček k tomu uvádí: „Systematická podpora OSVČ a malých firem v regionech a obcích se musí překlopit z marketingových frází do činů, jinak se z vesnic stanou v brzké době skanzeny. Pro nás je to prioritní cíl, ze kterého neustoupíme ani o milimetr a proto cíleně vyjednáváme s každým ministerstvem konkrétní formy podpory. S MPSV připravujeme dotaci pro zahájení podnikání, s MPO průběžné podpory malých investic, s MF daňové úlevy. S ministrem zemědělství jsme rozjednali podporu malých investic na venkově, záruk pro drobné podnikatele a podporu řemesel, která vyvrcholí největším projektem AMSP ČR v roce 2016, Rokem řemesel. V nejbližší době vydáme manuál podnikání na venkově, ve kterém přehledně představíme všechny formy národní i evropské podpory, jak pro začínající, tak stávající podnikatele.“


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červenec »
  Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.