Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR představuje „Jízdní řád podpory malých a středních podniků“ v návaznosti na SBA (Small Business Act)

Iniciativa na podporu malých a středních podniků („Small Business Act“- SBA) je rámec opatření EU, který má posílit malé a střední podniky, aby mohly růst a vytvářet nová pracovní místa. Přestože většina iniciativ plánovaných v SBA již byla zahájena, z přezkumu jejich realizace vyplývá, že v rámci pomoci malým a středním podnikům je třeba udělat více.

V uplynulých dnech se předseda AMSP ČR Karel Havlíček, GŘ asociace Eva Svobodová a někteří členové představenstva asociace postupně setkali s ministrem financí Andrejem Babišem, ministryní místního rozvoje Věrou Jourovou, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem. AMSP ČR představila jednoduchý model podpory konkrétních segmentů malého a středního podnikání a dále klíčové desatero úkolů vyplývající pro jednotlivé resorty.

Jízdní řád podpory MSP vychází jednak z nezbytného členění MSP (OSVČ, začínající podnikatelé, zavedené firmy) a dále z požadavků EU, zahrnutých v klíčovém dokumentu vůči malým a středním podnikům, tzv. Small Business Act, na jehož základě se hodnotí ČR např. při posuzování čerpání strukturálních fondů.

Karel Havlíček k tomu dodává: "Přestaňme používat klišé o malých a středních podnicích a zaměřme se na deset rozhodujících kroků, které jsme přidělili jednotlivým resortům a ty se snažme v následujícím období naplnit. Množství hospodářských strategií a nekonečných výborů, považuji za ztrátu peněz i času, prakticky nic se nedotáhne do konce. Dokážeme, že podpora segmentu, který generuje téměř 40% HDP, se dá zvládnout s koncepcí na jednom listu papíru a dávkou selského rozumu.

V prvním kole jednání asociace rovnou diskutovala s příslušnými resortními ministry jejich odpovědnost a domluvila i přímou spolupráci AMSP ČR při naplňování vyplývajících úkolů. Havlíček k tomu dodává: "Zatím mám ze všech jednání dobrý pocit, až na naprosté výjimky jsme odsouhlasili předložený jízdní řád aktivit, s Andrejem Babišem jsme navíc detailně projednávali i koordinaci napříč resorty a osobně mě velmi těší, že obratem nabídnul přímou pomoc při jeho realizaci, a to tak, abychom minimalizovali dvojkolejnost v rámci jednotlivých ministerstev." V příštích dnech jsou připravena jednání s dalšími členy vlády, mj. s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem nebo ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou. 

Jednání s novu koalicí budou zrekapitulována na setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Paralelně probíhají jednání se zástupci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, jízdní řád podpory MSP byl prodiskutován s Ivanem Pilným, předsedou Hospodářského výboru PSP ČR, který nabídnul osobní participaci na jeho prosazování.

Kompletní podoba Jízdního řádu bude zveřejněna na www.amsp.cz v nejbližších dnech.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« srpen »
  Po Út St Čt So Ne
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.