Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR jednala s velvyslankyní ČLR o černé listině čínských dodavatelů

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka Asociace Eva Svobodová byli přijati velvyslankyní  Čínské lidové republiky paní Ma Keqing. Jednání navázalo na předcházející oficiální setkání zástupců malých a středních firem reprezentovaných AMSP ČR s předcházejícím čínským velvyslancem.

Karel Havlíček a Eva Svobodová nejdříve seznámili paní Ma Keqing s aktuálními daty o tuzemských malých a středních firmách, detailně se věnovali výsledkům vzájemného obchodu a investic. AMSP ČR nabídla svoji pomoc při přípravě česko-čínské obchodní komory zaměřené na malé a střední firmy, podobně jako činí ve spolupráci s velvyslanectvím Japonska. Další debata byla zaměřená na snahu AMSP ČR více podpořit čínské studenty v jejich angažmá na tuzemských univerzitách, což dále vede ke společným studentským projektům a zakládání společných spin off a start up firem. Přirozeným způsobem tak vzniká zajímavá spolupráce, což předseda asociace deklaroval na příkladech australských, kanadských, anglických, ale třeba i polských škol s čínskými studenty. Jedná se o dlouhodobé téma


Asociace, které předseda Havlíček projednával na nejvyšší úrovni při jeho poslední návštěvě ČLR. Karel Havlíček k tomu dodává:“ Je třeba si uvědomit, že například australská  ekonomika má dnes vyšší příjmy ze studentských angažmá čínských studentů  v jejich zemi, než z čínských turistů. Nejedná se pouze o primární efekt, vyplývající z jejich pobytu, ale i o navázání dlouhodobých obchodních vztahů, které vytvoří daleko přirozenější spolupráci než s pomocí klasických marketingových nástrojů.  Faktem ale je, že zatímco Austrálie dokáže čínským studentům vyřídit vízum za jeden den, u nás je to otázka třech měsíců. To je věc, na které jsme začali pracovat s MZV a MV a kterou je třeba bleskurychle dořešit.“ Velvyslankyně rovněž připomněla, že je v zájmu českých vysokých škol více a lépe se mezinárodně prezentovat a přizpůsobit více studium v anglickém jazyce pro zahraniční zájemce. V závěru jednání AMSP ČR prezentovala i množící se stížnosti na čínské dodavatele, kteří cíleným způsobem vylákávají z našich malých výrobců předplatby na suroviny, které nakonec dodávají záměrně v jiné kvalitě nebo se jedná o úplně odlišné zboží ve zlomkových cenách. Asociace dohodla s Velvyslanectvím ČLR, že se vytvoří společný tzv.black list nespolehlivých dodavatelů a že čínská strana bude důsledně referovat do své země o všech těchto případech a žádat p tamních složkách rychlá opatření.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.