Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Aktuality

Malé a střední podniky nechtějí novou definici

Pondělí, 24. leden 2011

UEAPME, Evropská asociace řemesel, malých a středních podniků Brusel, napsala minulý týden dopis členům výboru Evropského parlamentu zodpovědného za průmysl. Cílem dopisu je varovat poslance před změnami v definici týkající se malých a středních podniků, která je obsažena v návrhu zprávy k průmyslové politice.

Webináře pro podnikatele k novinkám v daňové oblasti a ke vzdělávání

Čtvrtek, 20. leden 2011

Zveme podnikatele a firmy na tři online semináře (webináře) k aktuálním tématům. U webinářů nemusíte nikam cestovat, šetříte čas i peníze. Vše se uskuteční přímo na Vašem PC. Vaše registrace i účast je velmi jednoduchá a neklade žádné vysoké nároky na práci s internetem. Uvidíte lektora, prezentaci a budete mít prostor i na dotazy (audio nebo chat). Po ukončení dostanete bezplatný přístup k video záznamu z vybraných webinářů. Získané znalosti si tak budete moci snadno připomenout.

Dodavatelé veřejných zakázek budou zveřejňovat informace o tendrech

Čtvrtek, 20. leden 2011

Transparentn___zak__zky.jpg Představitelé českých a mezinárodních společností napříč odvětvími dne 11.1.2011  v Poslanecké sněmovně podepsali „Doporučení pro dodavatele veřejných zakázek“ týkající se zveřejňování informací. Cílem této iniciativy je zvýšení transparentnosti zadávání veřejných zakázek a výběru dodavatele. Signatáři podpisem Doporučení vyjádřili podporu novelizaci zákona o veřejných zakázkách „zezdola“, dobrovolným plněním stanovených zásad transparentnosti ze strany uchazečů o veřejné zakázky. Jedná se o pravidla, která uvádějí, jaké informace by měl každý uchazeč poskytnout veřejnosti, a to přednostně jejich zveřejněním na své webové stránce, případně na vyžádání.

AMSP ČR se připojila k podpisu „Doporučení pro dodavatele veřejné zakázky“

Čtvrtek, 13. leden 2011

AMSP ČR přistoupila dne 11. ledna 2011 k podpisu „Doporučení pro dodavatele veřejné zakázky“ zpracované Platformou pro transparentní veřejné zakázky, kde je Asociace aktivním členem. Založení této Platformy bylo iniciováno Americkou obchodní komorou. Asociace tak vyzývá své členy, pozorovatele a partnery, aby se s Doporučením seznámili. V případě, že s ním souhlasí a chtějí podpořit transparentnost veřejných zakázek, mohou k Doporučení přistoupit prostřednictvím www.transparentnizakazky.cz, kde jsou veškeré informace. V tom případě je třeba také uvést, že jsou členy AMSP ČR.

AMSP ČR a Rada kvality ČR spouští společný projekt

Úterý, 11. leden 2011

Rada kvality České republiky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představily veřejnosti nový projekt na pomoc českým firmám při zlepšování metod řízení, ekonomických výsledků a konkurenceschopnosti. Ke zlepšování bude využit osvědčený evropský Model excellence EFQM, který v Evropě využívá přes 30.000 firem všech oborů a velikostí. Firmám bude tento model zdarma představen a jeho fungování si budou moci vyzkoušet konkrétně ve zjednodušeném programu START a START Plus.

„Příště spadni líp“- Riskujte a neztrácejte chuť podnikat

Pátek,  7. leden 2011

Jménem autora této knihy pana Ivana Pilného si dovolujeme pozvat zájemce na křest knihy, kde tento zkušený manažer s nadhledem glosuje povolání manažera. Křest proběhne dne 20. ledna 2011 od 17:00 h v Paláci knih Neoluxor, Václavské nám. 41, Praha 1. Pozvánka s přihlašovacími detaily v příloze.

Jednotná kontaktní místa - ČR první a jediná v EU

Pátek,  7. leden 2011

Česká republika jako první a aktuálně jediná v Evropské unii nabídne podnikatelům jednotný poradenský systém pro podnikání doma i v zahraničí. Ministerstvo průmyslu a obchodu totiž sjednocuje poradenství pro začínající podnikatele, podporu pro uvádění nových výrobků na trh a pomoc proti chybným rozhodnutím správních orgánů do jednoho celku. Všechny tři systémy — JKM (Jednotná kontaktní místa), ProCoP a Solvit — zatím v Česku pracovaly odděleně a přestože fungují jen poměrně krátce, ročně dohromady vyřídí už přes 3000 dotazů.

OSVČ a pojistné na sociální zabezpečení v roce 2011

Pátek,  7. leden 2011

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) budou v roce 2011 odvádět pojistné na důchodové pojištění  ve výši 29,2 % (tzn. ve stejné výši jako v roce 2010). Od 1. 1. 2011 se pro OSVČ mění výše záloh na pojistné na důchodové pojištění (DP). OSVČ si bude moci svou platbou zálohy na pojistné (DP) určit měsíční vyměřovací základ. Účast na nemocenském pojištění zůstává u OSVČ nadále dobrovolná. Splatnost pojistného na nemocenské pojištění je od 1. do 20. dne následujícího měsíce. S účinností od 1. 1. 2011 se mění sazba pojistného na nemocenské pojištění OSVČ z původních 1,4 % na 2,3 %. Od měsíce ledna 2011 je stanovena minimální platba ve výši 92 Kč. Pokud si OSVČ nezvýší platbu pojistného na nemocenské pojištění nejpozději do 21. 2. 2011, kdy je splatné pojistné za měsíc leden 2011, alespoň na částku 92 Kč, zanikne jí účast na nemocenském pojištění ke 31. 12. 2010.

Program podpory PROGRES-příjem žádostí zahájen

Středa,  5. leden 2011

Dnem 3. ledna 2011 Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje pokračování Výzvy III k předkládání projektů v rámci programu PROGRES. Cílem programu PROGRES je pomocí podpory ve formě podřízených úvěrů umožnit realizaci rozvojových podnikatelských projektů malých a středních podnikatelů a pomocí podpory ve formě finančního příspěvku k podřízenému úvěru motivovat tyto podnikatele ke zvyšování zaměstnanosti.

Jedenáct zemí EU pro zesílenou spolupráci v oblasti patentu EU

Úterý, 14. prosinec 2010

Na Radě pro konkurenceschopnost, konané v pátek 10. prosince 2010 v Bruselu, se jedenáct členských zemí vyjádřilo pro zahájení tzv. zesílené spolupráce v oblasti patentu EU (minimálně devět zemí).

Pobídkový program pro český průmysl

Pondělí, 13. prosinec 2010

Evropská kosmická agentura ESA dnes zveřejnila pod číslem AO6647 „2. výzvu k podávání návrhů projektů financovaných v rámci Pobídkového programu pro český průmysl“.

Výzva Živnostníka roku 2010 Jiřího Bláhy

Pondělí, 13. prosinec 2010

„…žádný zaměstnavatel, který chce dlouhodobě vyrábět a prosperovat, nemůže své zaměstnance podceňovat, okrádat ani jinak shazovat. Peníze nám neposílá Evropská unie a jiné rádoby bohumilé instituce, ale prosperita, odbyt, zisk nebo stálí  a spokojení zákazníci se dají vytvořit jen poctivou, trpělivou a mravenčí prací…“

Novým předsedou představenstva AMSP ČR je Karel Havlíček

Pondělí, 13. prosinec 2010

Při příležitosti 10. výročí založení Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ukončil na základě vlastního rozhodnutí ze zdravotních důvodů svoje působení v pozici předsedy představenstva Břetislav Ošťádal, který stál v čele Asociace od jejího založení. Novým předsedou AMSP ČR byl zvolen dosavadní místopředseda Karel Havlíček. Břetislav Ošťádal zůstává nadále členem představenstva Asociace.

Provádění řemeslných prací v Německu - Praktická příručka

Pondělí, 13. prosinec 2010

Právě vyšla praktická příručka, kterou vytvořila Řemeslná komora Dolního Bavorska. Příručka je v češtině k dispozici českým řemeslníkům, kteří v ní mohou najít návod, jak jednoduše proniknout na německý trh a přitom dodržet veškeré potřebné zákony a předpisy.

Vítězové Grantového programu pro členy AMSP ČR vyhlášeni

Čtvrtek,  9. prosinec 2010

Asociace vyhlásila na slavnostním galavečeru „Dne podnikatelů České republiky“ konaném 8.12.2010 v pražském hotelu Ambassador Zlatá Husa vítěze Grantového programu pro členy AMSP ČR.


Nahoru

Nepřehlédněte

nezávislé průzkumy


Kalendář akcí

« 2021 »
« srpen »
  Po Út St Čt So Ne
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.