Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Aktuality

Zákonem roku 2013 je zvýšení právní jistoty v oblasti nemovitostí a veřejných rejstříků

Pátek, 23. květen 2014

Anketa Zákon roku zná nejlepší a nejhorší legislativní počin minulého roku. Mezi podnikateli a odbornou veřejností v letošním Zákonu roku 2013 nejvíce uspěla rekodifikace soukromého práva: nové veřejné registry, které mají zvýšit právní jistotu v oblasti nemovitostí a veřejných rejstříků osob. Naopak za nejhorší legislativní počin loňského roku považují podnikatelé zákonné opatření senátu, které se týká změny daňových zákonů v souvislosti s rekodifikací soukromého práva. Pátý ročník ankety pořádala advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal ve spolupráci s partnery. Hlasování se zúčastnilo téměř 200 významných firem českého byznysu.

AMSP ČR uhájila daňové slevy pro 530 tisíc živnostníků

Čtvrtek, 22. květen 2014

Po náročných vyjednáváních se Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR podařilo udržet stávající systém daňových slev až do výše 25 tis Kč na každého živnostníka využívajícího paušály. Celkem se tak jedná o více jak půl milionů  OSVČ. Konečnou dohodu učinil dnes předseda asociace Karel Havlíček s ministrem financí Andrejem Babišem, který ji obratem nechal odsouhlasit na koaličním jednání. Součástí dohody je i plošné „zastropování“ všech paušálů na částku 2 milióny korun.

Ženy v podnikání, začínající podnikatelé a podpora řemesel – AMSP ČR jednala s ministryní Marksovou Tominovou

Čtvrtek, 22. květen 2014

Asociace malých a středních podniků v rámci pravidelných jednání s resortními ministry se setkala s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou. Předseda AMSP ČR Karel Havlíček, místopředsedkyně Pavla Břečková a generální ředitelka asociace Eva Svobodová navázali na klíčové body Jízdního řádu pro AMSP, který se stal jedním z pilířů hospodářské politiky ČR.

Generační výměnu nepřežije 70% podniků, přesto polovina firem ještě nezačala nástupnictví řešit

Středa, 21. květen 2014

Dnes byl v pražském hotelu Jalta slavnostně zahájen třetí ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Ocenění se uděluje malému a střednímu podniku s rodinnou tradicí. Soutěž pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), generálním partnerem je Equa bank a.s. a partnerem LeasePlan Česká republika. Třetí ročník nabídne i novinku v podobě Ceny veřejnosti. AMSP ČR tak po roce opět přichází s aktuálním průzkumem k situaci mezi rodinnými firmami. Jak se meziročně posunuly? Proč v Evropě kontrolují téměř 80 % byznysu? Proč naše rodinné firmy podceňují přípravu předání další generaci?

AMSP ČR vyjednává s ministrem Babišem daně pro OSVČ

Úterý, 20. květen 2014

Ve středu 21.5.2014 se bude konat ostře sledované jednání mezi ministrem financí Andrejem Babišem a Karlem Havlíčkem, předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Hlavním tématem je návrh daňových změn, který předložilo MF v minulém týdnu a který překvapivě obsahuje i zrušení daňových slev živnostníkům ve výši skoro 25 tisíc Kč ročně. Souběžně pak ministerstvo navrhuje možnost odečíst sumu na dítě a manžela nebo manželku, kteří nepracují. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se proti tomuto návrhu ostře vymezila.

Komerční banka znovu spouští grantový program na podporu začínajících podnikatelů!

Čtvrtek, 15. květen 2014

Komerční banka ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) spustila druhý ročník úspěšného grantového programu pro začínající podnikatele - Nastartujte se. Nejlepší podnikatelský plán, který vybere odborná porota, získá na rozjezd částku 300 000 Kč. Zapojit se může i široká veřejnost hlasováním pro nejlepší video. Autor videa s nejvíce hlasy od fanoušků získá pro své podnikání částku 50.000 Kč. 

Mimořádný úspěch: Časopis TRADE NEWS nejlepší v ČR

Pondělí,  5. květen 2014

Dvouměsíčník o obchodu a exportu TRADE NEWS, který vydává společnost ANTECOM již třetí sezonu jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, získal nejvyšší ocenění v soutěži Zlatý středník 2013. Ve své kategorii Nejlepší B2B časopis a noviny se stal absolutním vítězem. Během tří let tak TRADE NEWS předstihnul všechny byznysové  tituly na trhu.

Výsledek jednání AMSP ČR s premiérem Sobotkou:

Pondělí,  5. květen 2014

Předložený Jízdní řád podpory malých a středních podniků se stává klíčovým pilířem hospodářské politiky ČR. Samostatné odbory spouští hon na živnostníky.   

Cena VIA BONA zahajuje nominace. Již po sedmnácté ocení individuální i firemní dárce za jejich promyšlené a inspirativní filantropické počiny.

Pátek, 25. duben 2014

Nadace VIA ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických otevírají nominace 17. ročníku Ceny VIA BONA za filantropii. Toto prestižní ocenění každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje aktuální filantropické trendy a inspiruje tak nové dárce. Nominovat dárce je možné do 6. června 2014.

Trápení českých řemeslníků: Neodborná konkurence a hon státu na živnostníky

Čtvrtek, 17. duben 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s Komerční bankou představuje obsáhlý průzkum, jenž se v detailu zabývá vnímáním řemesel českou populací, hodnocením kvality, dostupnosti, poměru ceny a výkonu a v neposlední řadě atraktivitou učňovských oborů. Zároveň se průzkum zabývá skutečností, jak vnímají svou situaci samotní řemeslníci.

Tabletový týdeník DOTYK získal tento týden dvě významná ocenění

Pátek, 11. duben 2014

Tabletový týdeník DOTYK, jenž je naším dlouhodobým partnerem a s nímž spolupracujeme na seriálu o úspěšných podnikatelích druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století, získal dvě velmi významná ocenění. Na 10. ročníku soutěže Unie vydavatelů byl vyhlášen Časopisem roku 2013 v digitální kategorii. Ocenění Unie vydavatelů navázalo na rozhodnutí poroty evropské soutěže Digital Media Awards 2014 pořádané Světovou asociací novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) v kategorii Best in Tablet Publishing.

Firmy se stávají závislejšími na IT a začínají vyhledávat spolehlivější řešení

Pátek, 11. duben 2014

Praha, 11. 4. 2014 - Výzkum 500 českých firem ukázal, že tři čtvrtiny firem plánují pro příští rok investice do IT v maximálním rozsahu 1 mil. Kč. S obratem firem se zvyšuje i objem peněz, který plánují do vložit do rozvoje IT.

Hledá se Dobrý podnikatel! Šanci mají všichni se zájmem o své okolí

Čtvrtek, 10. duben 2014

AMSP ČR se stala odborným garantem soutěže MAKRO Dobrý podnikatel 2014. Určena je pro firmy do 30 zaměstnanců, jimž není lhostejné jejich okolí. Na webových stránkách www.dobrypodnikatel.cz se mohou přihlásit až do 30. června 2014 či je může nominovat někdo další z jejich okolí. Vítěz získá 100 000 Kč. 21. dubna 2014 bude spuštěno hlasování, které určí 15 finalistů. O vítězi rozhodne odborná porota.  

AMSP ČR: Desatero podpory MSP na stole, nyní půjdeme po každém ministrovi jako pes po špeku

Pondělí, 31. březen 2014

Z tvrzení „podporujeme malé a střední podniky“ se začíná stávat celospolečenské klišé, které se rozhodla AMSP ČR, jako vedoucí organizace hájící zájmy českých malých firem,  rázně změnit.  Desítky koncepcí, strategií, pracovních a řídících výborů vytvářených za účelem široké podpory segmentu firem, který generuje téměř 40% HDP, nepřináší žádné výsledky. Prakticky každá vláda si z pomoci malým podnikatelům dělala doposud pouze výkladní skříň svých aktivit, které ovšem končily s nevalnými výsledky. AMSP ČR se rozhodla zažitý systém připomínající spíše blamáž než podporu změnit a vytvořila dokument nazvaný „Jízdní řád podpory MSP,“ který v uplynulých týdnech představila klíčovým českým ministrům, členům parlamentu a šéfům rozhodujících agentur a státních organizací ovlivňujících podnikatelské prostředí.

AMSP ČR uhájila sazby živnostenských paušálů. Zatím.

Pátek, 28. březen 2014

Nekončící boj o paušály OSVČ končí přijatelným kompromisem. Více jak půl miliónu živnostníků v čele s AMSP ČR, ustálo boj i s touto vládou a výše paušálů zůstává zatím neměnná. Ústupek v podobě snížení příjmového stropu na 2 miliony pro podnikatele využívající 60% paušál je řešením, které mikropodnikatele neohrozí . Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahájila v posledních dnech mohutnou mediální i vyjednávací ofenzivu vůči snaze zvýšit daňové zatížení nejmenším živnostníkům a konečný výsledek považuje za vítězství zdravého rozumu všech hráčů bleskové šachové partie.


Nahoru

Nepřehlédněte

nezávislé průzkumy


Kalendář akcí

« 2021 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.