Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Aktuality

Andrej Babiš hostem SME Fora 2015: Mýty a fakta daňových změn

Pondělí, 13. duben 2015

AMSP ČR připravuje společně se společností Top Vision výroční „SME Forum“. Jubilejní 10. ročník bude tentokráte zaměřen na daně. Na koho se bude finanční správa zaměřovat? Kolik skutečně odvádějí OSVČ do státní kasy? Co čekat od daňové kobry?  Čeká podniky absolutní kontrola? Jaký je aktuální jízdní řád daňových novinek? Zvýší se dále administrativní zátěž podnikatelů? Mimořádné setkání se všemi, kdo mají vliv na daně a jejich výběr proběhne v pražském Café Louvre 26.5.2015.  

AMSP ČR po jednání s ministryní práce a sociálních věcí: Šance na udržení drobného podnikání v obcích roste

Středa,  8. duben 2015

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka Asociace Eva Svobodová v rámci pravidelných setkání jednali s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a jejím náměstkem Janem Markem, odpovědným za zaměstnanost. Hlavním bodem diskuse byl strategický koncept AMSP ČR zaměřený na systematickou podporu drobných služeb a obchodu v malých obcích. Ambicí projektu AMSP ČR "Malý obchod" je podpořit  živnostenské podnikání v obcích do 500 obyvatel a tím vytvořit podmínky pro jejich udržení a další rozvoj.

Platforma AMSP ČR Fandíme řemeslu: Dohodnuty první dílčí změny v živnostenském zákonu

Úterý,  7. duben 2015

Dílčí změny v živnostenském zákonu byly hlavním tématem dalšího setkání rozhodujících cechů a společenstev sdružených v platformě AMSP ČR Fandíme řemeslu. Vzhledem k aktuálnosti tématu se setkání tentokráte zúčastnil náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný. I když nebyly vyslyšeny všechny připomínky nejvyšších představitelů řemeslných spolků, přesto se podle všeho podaří po dlouhé době skutečně uhrát první změny. Konečné řešení ještě bude definitivně projednáno za účasti předsedy AMSP ČR, ministra průmyslu a obchodu a jeho náměstka. 

AMSP ČR po jednání s primátorkou Prahy: Inovační vouchery za rok 2014 budou plně proplaceny

Pátek,  3. duben 2015

Předseda AMSP ČR a generální ředitelka Asociace se setkali 2.4.2015 s primátorkou hlavního města Prahy Adrianou Krnáčovou. Jedním z klíčových bodů jednání byl další postup v projektu inovačních voucherů pro Prahu, u kterého AMSP ČR stála od samého počátku a který podporoval spolupráci malých firem s pražskými univerzitami a výzkumnými pracovišti. Jednání dopadlo úspěšně, inovační vouchery za rok 2014 budou proplaceny v plné výši, pro další roky se ale připraví koncepční změny podpory inovací. 

Další amatérský kousek v rétorice proti podnikatelům: Deset účetních mění dějiny švindlování firem v ČR

Úterý, 31. březen 2015

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se ostře vyhrazuje proti tvrzení Komory certifikovaných účetních (KCÚ) publikovanému formou tiskové zprávy dne 30.3.2015, že třetina podnikatelů žádá své účetní o zkreslení svých hospodářských výsledků. Jedná se o další z řady zavádějících informací, které jsou navíc podloženy slabým a neodborným výzkumem. AMSP ČR pokračuje ve zveřejňování diskutabilních informací namířených proti podnikatelům.

AMSP ČR vyhlašuje otevřenou válku nepodloženým útokům proti OSVČ

Středa, 25. březen 2015

Na základě trvale zkreslujících argumentů při rétorice proti živnostníkům, vyhlašuje Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR nulovou toleranci proti každému, kdo použije ve veřejné diskusi zásadně chybných údajů. Fakticky tím AMSP ČR opětuje množící se útoky a vyhlašuje otevřenou válku každému, kdo si neověří fakta a vystřelí na živnostníky s použitím nesmyslných čísel. S každým „veřejným blábolem,“  cíleným proti živnostníkům bude AMSP ČR seznamovat téměř 250 tisíc podnikatelských subjektů a současně bude takové útoky medializovat. Začínáme poslancem Ladislavem Šinclem, který se spletl o řád při porovnání odvodů OSVČ a zaměstnanců.

AMSP ČR ve spolupráci s MPO připravuje analýzu absorpční kapacity prvních výzev OP PIK

Středa, 25. březen 2015

Zdvořile vyzýváme všechny potenciální žadatele v OP PIK, aby věnovali pár minut vyplnění dotazníku, který vznikl na základě spolupráce  Výboru pro strukturální fondy AMSP ČR a Ministerstva  průmyslu a obchodu, v rámci dokončujících se příprav prvních dotačních výzev. Pro vhodné nastavení parametrů dává prostor potenciálním žadatelům, aby se vyjádřili k tématu plánovaných firemních investic.

AMSP ČR k EET: Od dnešního dne už jen ověřené informace. Spouštíme plošný informační servis.

Úterý, 24. březen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spouští hlavní informační nástroj k elektronické evidenci tržeb (EET). Na serveru www.eltrzby.cz poskytuje AMSP ČR od dnešního dne zcela nezávislý informační servis pro všechny podnikatele a jejich oborové svazy a sdružení. Ověřené aktuální informace, validované Ministerstvem financí, budou dostávat zdarma do svých e-mailových schránek majitelé desetitisíců malých provozoven a jejich zástupci. 

AMSP ČR: Výzvy OPPIK ještě v dubnu, plné žádosti v létě, hodnotící komise na podzim

Pondělí, 23. březen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR denně konzultuje a monitoruje situaci ohledně nových výzev 2014-2020 Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Na základě aktuálního  jednání mezi náměstkem MPO Tomášem Novotným a předsedou AMSP ČR Karlem Havlíčkem by mělo být do konce dubna vypsáno 11 výzev, obratem se zahájí příjem registračních žádostí a po přibližně třech měsících i příjem plných žádostí. Po dalších třech měsících, tedy v listopadu 2015, by měly zasednout první hodnotící komise. První čerpání prostředků z nových výzev by tak mohlo proběhnout v prvním čtvrtletí 2016. 

Útok na živnostníky ohledně zdravotních odvodů je založen na chybných číslech

Neděle, 22. březen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se ostře ohrazuje proti opakovanému nepravdivému tvrzení, že OSVČ odvádějí na zdravotním pojištění  méně, než z něj čerpají. Skutečnost je taková, že osoby samostatně výdělečně činné odvádějí do systému zdravotního pojištění víc než dvakrát tolik, než kolik z něj dostávají. Do doby, než se začne informovat na základě skutečných čísel, odmítá AMSP ČR o čemkoliv dalším jednat.

AMSP ČR: Návrh na místní příslušnost exekutorů poškodí věřitele i dlužníky

Pátek, 13. březen 2015

AMSP ČR zahájila na včerejší konferenci odbornou diskusi k návrhu podporovaném předsedou Legislativní rady vlády a ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstibierem, který zavádí tzv. místní příslušnost soudních exekutorů. Zatímco dnes si věřitel může vybrat exekutora, nově by mu byl přidělen exekutor z regionu, odkud pochází dlužník, bez ohledu na jeho kvalitu a názor věřitele. Podnikatelé, soudci, exekutoři a bankéři včera velmi otevřeně diskutovali dopady této zásadní změny. Svůj příspěvek přednesl i belgický soudní exekutor Alex Dockers.

Místní příslušnost soudních exekucí sníží vymahatelnost dluhů

Čtvrtek, 12. březen 2015

Praha, 12.3.2015. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) nesouhlasí s tím, že si věřitel nebude moci vybrat vlastního exekutora a že mu bude přidělen exekutor podle místní příslušnosti. Jedná se o zásadní porušení práv věřitele. Vytváří se nemotivační systém, který může nebývale poškodit firmy domáhající se svých pohledávek. Touto regulací se omezí konkurence mezi jednotlivými exekutorskými úřady, což v důsledku může vést ke zhoršení kvality služeb. Jedná se o posílení průměrnosti nad kvalitou. AMSP ČR varuje před tím, že tento krok může vážně ohrozit vymáhání firemních dluhů v ČR.

EET: Další kolo jednání AMSP ČR s ministrem financí a jeho týmem

Úterý, 10. březen 2015

9.3.2015. Předseda AMSP ČR Karel Havlíček, místopředsedkyně Asociace Pavla Břečková a GŘ Asociace Eva Svobodová se dnes setkali s ministrem financí Andrejem Babišem, náměstkyní ministra Simonou Hornochovou, generálním ředitelem GFŘ Martinem Janečkem a Markem Hlavicou, odpovědným za komunikační aktivity spojenými s EET. Proběhlo tak další strategické jednání k tomu, jak bude vypadat pojetí elektronické evidence tržeb (EET). Koho se  nový režim prodejů definitivně dotkne, spuštění portálu AMSP ČR k EET, daňové úlevy na pořízení přístroje a 80% paušály pro malé obchody, byly hlavními projednávanými body.

AMSP ČR jednala s kardinálem Dominikem Dukou: Bez malého podnikání a fungujícího kostela se z obcí stanou skanzeny

Středa,  4. březen 2015

3.3.2015.  V Arcibiskupském paláci dnes proběhlo další setkání mezi kardinálem Dominikem Dukou a předsedou AMSP ČR Karlem Havlíčkem. Jednání se dále zúčastnil Tomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference a Karel Štícha, vedoucí správy majetku a hlavní ekonom diecéze. Dnešní jednání již nastínilo konkrétní formu spolupráce. AMSP ČR aktuálně připravuje pro katolickou církev pravidelný informační servis, zaměřený na legislativní, daňové a právní novinky a stává se odborným konzultantem představitelů České biskupské konference v problematice správy majetku a malého podnikání.

Časopis AMSP ČR Trade News ve 4.ročníku: Jsme zde pro podnikatele, ne pro politiky

Pondělí,  2. březen 2015

Kam kráčí protinožci? Překvapení: australská energetická revoluce staví na českých znalostech. Výzvy australského pracovní trhu. Proč je považován trh Nového Zélandu za nejférovější? Koordinace českého exportu: z hrušky na zem. Exportní comeback českého leteckého průmyslu. Půjčujeme si nejlevněji v historii.  Více jak 8.500 auditovaných exemplářů nejlépe hodnoceného B2B magazínu na českém trhu dostávají podnikatelé právě v těchto dnech.  Aktuální číslo Trade News se tentokráte zaměřuje na trhy Austrálie a Nového Zélandu a mapuje příležitosti malých a středních firem v leteckém průmyslu.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« srpen »
  Po Út St Čt So Ne
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.