Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Aktuality

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50 60   Následující   ››

Zmírnění sankcí u KONTROLNÍHO HLÁŠENÍ nyní černé na bílém

Úterý,  9. srpen 2016

S kontrolním hlášením – coby letošní novou povinností - se již od ledna setkal snad každý plátce DPH (daně z přidané hodnoty). Každý měsíc nyní musí odevzdat kompletní přehled všech vystavených a přijatých faktur od jiných plátců. Jedná se ovšem o výkaz, který je zatížen velmi krátkými lhůtami a tvrdými sankcemi. O jejich zmírnění proto AMSP ČR se státem intenzivně jednala a podařilo se tak prosadit návrh novely zákona o DPH, který částečně zmírňuje jejich přílišnou tvrdost. 

AMSP ČR představuje štukatéry, natěrače a lahůdkáře

Pátek,  5. srpen 2016

V šestém díle Toulek za cechy řemesly nás Iveta Toušlová s Josefem Maršálem vtáhnou do tajů potravinářského i stavebního řemesla. Dozvíme se také, z čeho se vyrábí pomazánka zvaná lutenice nebo chlebíček inspirovaný klasickou anglickou snídaní, ochutnáme s nimi aspikovou bonboniéru a chlebový dort.  Ještě předtím nám ale jeden ze štukatérských mistrů prozradí, čemu se v tomhle oboru říká francie a kde ji na fasádách domů můžeme najít. A jak z obyčejného dřeva vykouzlit kupříkladu ořech nebo mahagon, to nám pro změnu ukážou fládristi. Dnešní pořad jsme připravili  s Cechem malířů, lakýrníků a tapetářů ČR a Asociací výrobců lahůdek a začíná jako obvykle v pátek 18.25 na ČT1, repríza je v sobotu v 9.20, rovněž na ČT1.

Rok řemesel 2016 na plný plyn

Úterý,  2. srpen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Ani prázdniny nepřibrzdily tempo největší letošní podnikatelské aktivity, Roku řemesel 2016.  Hlavní mediální akce AMSP ČR a vybraných profesních spolků „Toulky za cechy a řemesly" na ČT1 láme rekordy ve sledovanosti, jen během července jsme v nejlepších vysílacích časech představili 20 řemeslníků, 10 cechů, několik odborných škol a hlavně úžasná díla skutečných mistrů. Pokračuje kampaň s Radiem Impuls, kde postupně zviditelňujeme malé zemědělské producenty a pěstitele. Nekompromisně jsme vytáhli do boje za kvalifikované řemeslníky a začínáme napravovat řemeslné prostředí zdevalvované některými hodinovými manžely. Připravujeme s MPO klíčové podklady pro změnu živnostenského zákona a s MŠMT a týmem předsedy vlády upřesňujeme jízdní řád zavedení dílen do výuky ZŠ. Právě vychází červencový zpravodaj Roku řemesel 2016.

Toulky za cechy a řemesly: AMSP ČR představuje obory čalouníků a vinařů

Pátek, 29. červenec 2016

Letní seriál jednoho z nejsledovanějších pořadů České televize, který se na léto propojil s Rokem řemesel 2016 pokračuje dnes v 18:25 na ČT1. Oba moderátoři se nejprve vypraví za čalounickými mistry. Iveta Toušlová v rodinné firmě Pacákových zjistí, k čemu se při výrobě polstrování používá sendvič a Josef Maršál se v dílně Stanislava Solára bude zajímat o to, kdo sedává na židlích v ní zrestaurovaných. Poté se oba zapojí do péče o vinohrady. Iveta nám přitom prozradí, jak vzniká klaret a Josef to, proč a čím se fortifikuje víno. Dnešní díl jsme připravili ve spolupráci s členy platformy Roku řemesel 2016, Cechem čalouníků a dekoratérů a Cechem českých vinařů. Repríza pořadu bude v sobotu v 9:20 opět na ČT1.

AMSP ČR a Roklen: Na konci roku 2017 bude průměrná mzda ve firmách atakovat 30 tisíc korun

Pátek, 29. červenec 2016

V roce 2016 odhadujeme průměrnou mzdu v podnikatelské sféře ve výši 27.512 Kč, což by znamenalo růst 4,1 %. Tomu odpovídají i čísla ze druhého kvartálu 2016, kdy podniky vyplácely v průměru 27.238 Kč. Ekonomická nálada se celkově v červnu nepatrně zlepšila u podnikatelů, naopak se snížila u spotřebitelů. Nejvíce si věří výrobní firmy a podniky z oblasti služeb, nejméně stavebníci a po delší době i sféra obchodu. Tržby u průmyslových firem rostou bezmála o 5 %, nejvíce za posledních 11 měsíců. Právě vychází Kompas podnikatele.

Rodinné firmy urychlují proces předání

Čtvrtek, 28. červenec 2016

Předávat rodinný podnik nástupci, který je před důchodem, nebo tak činit dokonce závětí předávajícího, může být bariérou dalšího úspěšného pokračování firmy. Tuzemští majitelé si uvědomují, že podnik musí přebírat ten, kdo má energii podnik nadále rozvíjet a ten, kdo potřebuje vydělávat a zabezpečit rodinu. Pozdní předání rodinné firmy může utlumit motivaci přebírajícího vnést do podniku nové myšlenky a postupy. Jedna třetina rodinných podniků již tento proces zahájila, někteří ze zakladatelů již vyhledávají odborného průvodce touto nelehkou cestou. Informace vyplývají z postřehů z řízených diskusí rodinných firem a z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který vyhotovila agentura IPSOS v rámci projektu Equa bank Rodinná firma roku. Do letošního ročníku projektu Equa bank Rodinná firma roku, jehož partnery jsou AMSP ČR, Equa bank, Deloitte, Amway a LeasePlan Go, se mohou tuzemské rodinné firmy hlásit do 30. září 2016.

Analýza AMSP ČR: Export do Francie pokořil hranici 200 miliard korun

Středa, 27. červenec 2016

Francie je nejdůležitějším obchodním partnerem, se kterým nemáme společnou hranici. Navzdory tomu, že z pohledu našich exportů ji předehnala Velká Británie, je Francie s ohledem na míru francouzských investic v ČR, importy a přidanou hodnotu, kterou naši vývozci do země galského kohouta dosahují, klíčovým obchodním partnerem. AMSP ČR a Komerční banka předkládají aktuální analýzu obchodních a investičních aktivit mezi Francií a ČR.

Toulky za cechy a řemesly již v top 20: Dnes v 18.25 na ČT1 kováři, podkováři a rybáři

Pátek, 22. červenec 2016

Letní seriál AMSP ČR Toulky za cechy a řemesly sklízí mimořádný úspěch.  Mezi několika stovkami pořadů České televize se již po třech odvysílaných dílech dostal mezi absolutní špičku, je mezi dvacítkou nejsledovanějších a žebříčkem ČT stále stoupá. Ve čtvrtém díle bude Iveta Toušlová v pražské Velké Chuchli okovávat koně a Josef Maršál pro změnu v Kostelci na Hané loukoťová kola ke starým kočárům. Pak Iveta vyloví v Hynčicích na Broumovsku zlaté pstruhy a nahlédne do výsostné tuzemské profese  rybářů. Josef zase v Chlumci nad Cidlinou zapátrá v rybářské historii a bude ho zajímat, kdy se do našich vod dostali oblíbení kapři a co všechno obnáší péče o ně. Dnešní pořad jsme připravili s Kovářským společenstvem a Rybářským sdružením ČR, repríza bude v sobotu v 9.25, opět na ČT1.

AMSP ČR a Roklen: Podnikatelé dosahují rekordních prodejů přes internet

Pondělí, 18. červenec 2016

I přes všechny pesimistické informace o hrozícím poklesu tomu zatím reálná čísla příliš neodpovídají. Růst průmyslu dosáhl v květnu velmi dobrých 13,5 %. Jako obvykle byl hlavním tahounem automobilový segment, který dosáhnul neuvěřitelného navýšení 40,5 %. Dlouhodobě oživuje textil, naopak výroba chemických produktů opět klesá, a to o více jak 20 %. Výborné výsledky dosahuje maloobchod a pokračuje v trendu z minulého roku. Jedním z hlavních důvodů je růst prodeje přes e-shopy, který zlomil další rekord a meziročně roste již o 20 %. Klesá důvěra v evropskou ekonomiku, brexit ale zatím žádné zemětřesení nepřinesl. Právě vychází Kompas podnikatele.

AMSP ČR představuje královské obory: skláři, pekaři s cukráři na ČT1

Pátek, 15. červenec 2016

Moderátoři oblíbeného pořadu Toulavá kamera Iveta Toušlová a Josef Maršál se opět vypraví na toulky po vlastech českých. V rámci letního speciálu AMSP ČR „Toulky za cechy  a řemesly,“ budou opět mapovat historii i současnost tradičních profesí a taky cechů, v nichž se řemeslníci od středověku sdružovali. Vybrali jsme opět skutečné mistry oborů, pro které je práce posláním a letitou rodinnou tradicí. Iveta a Josef si tentokráte vyzkouší, jak hluboko je příslovečné „zlaté dno“  u sklářů, pekařů a cukrářů. Třetí díl jsme připravili se členy platformy Rok řemesel 2016 - Sdružení České umění skla a Svaz pekařů a cukrářů v ČR. Nenechte si ujít v pátek v 18.25 na ČT1, repríza je v sobotu v 9.35, opět na ČT1.

Kamnáři a uzenáři v hlavní roli speciálu Roku řemesel

Pátek,  8. červenec 2016

Letní řemeslný projekt AMSP ČR pokračuje již tento pátek, opět od 18.25 na ČT1. Seriál Toulky za cechy a řemesly zahájíme v Malešově, kde kamnář Pavel Mlázovský naučí Ivetu Toušlovou vyrábět kachle pro stavbu kamen. Proč jsou staré sporáky i moderní kachláky považovány za srdce domu, pak zjistí Josef Maršál v ateliéru Jana Křivonožky z Fulneku. Následně vyrazí oba k nejlepším řeznickým mistrům do tradičních rodinných firem Francouz a Váhala, kde si vyzkouší narážet klobásky a balit poctivou šunku. 2.díl jsme připravili s Cechem kamnářů ČR a Českým svazem zpracovatelů masa.

Rok řemesel v poločase

Čtvrtek,  7. červenec 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Ke stavebním a uměleckým řemeslům jsme v červnu naplno připojili zemědělské a  potravinářské profese. Rok řemesel tak v letních měsících zahájil mimořádnou kampaň na podporu tuzemských producentů a pěstitelů.  Analýza podnikání v zemědělství, setkání představitelů spolků s ministrem zemědělství, tisková konference k podpoře podnikání na venkově, masivní podpora lokálních producentů a regionálních potravin „…a teď česky,“ kampaně na Radiu Impuls, v České televizi, MF DNES nebo TRADE NEWS. A k tomu téměř každý druhý den regionální akce v obleku Roku řemesel. Připočteme-li historicky první mezinárodní řemeslnou misi, iniciaci řady legislativních změn, pak je jasné, že i v červnu nesla AMSP ČR prapor řemeslníků hodně vysoko. Více v červnovém Zpravodaji Roku řemesel 2016.

AMSP ČR a Roklen: Růst podnikatelských mezd ve 2016 přesáhne 4 %

Pondělí,  4. červenec 2016

  Ekonomická nálada v České republice sice ve srovnání s přelomem roku mírně ochladla, nic dramatického se ale neočekává. Průmysl je stále tažen automobilovým odvětvím, dobré výsledky ale vykazuje i zpracovatelský segment. Propadákem je uhelný sektor a nedaří se příliš ani výrobcům chemických látek. Potěšující je, že se po měsících klopýtání začíná oživovat sektor stavebnictví. Brexit by zatím neměl mít na naše podnikatele okamžitý vliv, po roce 2020 lze ale očekávat nižší příjem ze strukturálních fondů. Nedostatek pracovníků prakticky ve všech profesích způsobuje, že mzdy porostou v tomto roce více jak 4 %. Právě vychází Kompas podnikatele, který připravuje Roklen a AMSP ČR.

Rok řemesel na vrcholu: Kameníci a floristé odstartují na ČT1 letní speciál

Čtvrtek, 30. červen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Jeden z nejoblíbenějších televizních pořadů Toulavá kamera se propojuje s Rokem řemesel 2016. „Toulky za cechy a řemesly“ s ústředními protagonisty Ivetou Toušlovou a Josefem Maršálem nastartují úchvatnou sérii putování za mistry svých oborů. Každý pátek bude celé léto na ČT1 v nejlepším vysílacím čase od 18.25 do 18.55, těsně před Událostmi, vyhrazen příběhům desítek řemeslníků, představíme historii řemesel a cechů, jejich vývoj a trendy dneška. Úvodní díl jsme připravili společně se Svazem kameníků a kamenosochařů ČR a Svazem květinářů a floristů ČR.  Největší televizní projekt AMSP ČR vznikal téměř jeden rok a jeho hlavními partnery se stala Komerční banka, Citroën, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

Ministerstvo financí akceptovalo návrhy AMSP ČR na zjednodušení EET

Úterý, 28. červen 2016

Ministerstvo financí vychází vstříc požadavkům podnikatelů a po dohodě s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR se radikálně zjednodušuje režim EET pro e-shopy. Stejně tak již nemusí mít obavu ti obchodníci, u kterých dojde k výpadku prodeje například z důvodu selhání přístroje. Prodeje nakumulované v době nepoužívání EET budou moci po opětovném uvedení zařízení do provozu nahrát najednou, tedy jednou tržbou, nikoliv po jednotlivých dokladech. Další podmínky, které zjednoduší malým firmám jejich prodeje přes EET, jsou ještě rozjednány a asociace o nich bude jednat v tomto týdnu. 

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50 60   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« srpen »
  Po Út St Čt So Ne
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.