Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Podpis memoranda mezi AMSP ČR a hl.městem Prahou a tisková konference na podporu MSP v Praze

Praha otevře v polovině roku kontaktní centrum v Opletalově ulici pro malé a střední firmy a živnostníky. Stane se tak v rámci projektu Akcelerace na podporu stávajících i nových podnikatelů, uvedla v úterý Aleksandra Udženija, radní pro oblast správy majetku a podpory podnikání. Na projektu se aktivně podílí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, jejíž nezávislý průzkum u více jak 500 pražských podnikatelů vytvořil základní rámec pro program Akcelerace.

Dne 24.1.2012 proběhla na pražském magistrátu tisková konference, zaměřená na novou strategii Prahy týkající se podpory malých a  středních firem, zejména OSVČ, na které vystoupili: Aleksandra Udženija, radní hlavního města Prahy, Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR, Michal Mejstřík, člen NERV a Petr Očko, ředitel Sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu. Tiskové konferenci předcházel podpis memoranda o Programu podpory podnikání v Praze 2012-2014, uzavřeného  mezi AMSP ČR a magistrátem.  


Kontaktní centrum v Opletalově, které spadá pod magistrátní program Akcelerace, nabídne právní a finanční poradnu pro podnikatele. Praha také počítá, že v prostorách centra umožní podnikatelům provádět i své vlastní prezentace.


Projekt Akcelerace má stát podle radní na třech pilířích: 1) kontaktním centrum pro podnikatele, 2) webovém informačním portálu pro malé a střední firmy a 3) manuálu pražského podnikatele, tedy jakési brožuře s přehledem služeb, které podnikatelům poskytne kontaktní centrum a spuštěné internetové stránky.

Právě od webového portálu si magistrát hodně slibuje. Bude na něm zveřejňovat všechny veřejné zakázky města a také aktuální nabídku pronájmu nebytových prostor vlastněných metropolí a další užitečné informace.

"Smyslem projektu je vytvářet příjemné a současně produktivní podnikatelské prostředí v hlavním městě. Cílem je zkvalitnění občanské vybavenosti, tím myslíme například návrat podniků do kamenných obchodů," sdělila k projektu Akcelerace radní Aleksandra Udženija.

Chystaný projekt a celkovou změnu přístupu Prahy k podnikatelům přivítal i Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Podle jeho slov tak hlavní město začíná vůči pražským podnikatelům konečně vytvářet smysluplnou politiku, založenou na promyšlené koncepci, nikoliv pouze frázích a zbytečně utracených zdrojích.

"Pozitivní je, že v Praze je solidní kupní síla, dostupnost úřadů, dostatek kvalitních zaměstnanců. Podnikatele však trápí nákladovost na mzdy zaměstnanců, na nájemné a také dopravní dostupnost. Proto jsem přesvědčen, že ze strany magistrátu jde o projekt, který po mnoha a mnoha letech začíná konečně k něčemu být," prohlásil Havlíček.

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« prosinec »
  Po Út St Čt So Ne
48     1 2 3 4 5
49 6 7 8 9 10 11 12
50 13 14 15 16 17 18 19
51 20 21 22 23 24 25 26
52 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.