Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Mimořádné obchodní výzvy: Německo, USA a Čína

Podpora exportu je dlouhodobě výkladní skříní AMSP ČR. Magazín o obchodu a exportu Trade News, měsíční analýzy, teritoriální průzkumy, exportní fóra, originální odborné knihy  nebo konkrétní podpora firem ve vybraných regionech. To jsou jen některé aktivity, které připravujeme pro malé a střední firmy v oblasti mezinárodního obchodu. V následujícím měsíci připravuje  AMSP ČR zatím nevídaný trojskok, a to rovnou v nejvyšších patrech  světového byznysu. Německo, USA a Čína se díky AMSP ČR stanou v následujících týdnech nejskloňovanějšími obchodními destinacemi malých a středních firem. 

V nákladu 8500 ks vychází dnes dlouho očekávané číslo Trade News, věnované zemi, kam směřuje více jak třetina našeho exportu. Německo je představeno v originálním formátu  na několika desítkách stran v přesné statistice, poprvé jdeme do velkých detailů s ohledem na německé regiony a jednotlivá odvětví. Cíleně se zaměřujeme na šance pro malé a střední firmy, ukazujeme nejúspěšnější oblasti exportu, představujeme příběhy firem, které uspěly. Věnujeme se kladům i záporům  průmyslu 4.0, v několika rozhovorech rozebíráme příčiny německého úspěchu, ale i možných hrozeb největší evropské ekonomiky. Proč se Německo drží ve formě popisuje v exkluzivním rozhovoru například JEAN-PIERRE LEHMANN, jeden z nejrespektovanějších evropských ekonomů, který přijede osobně do ČR  23/2 křtít a podepisovat nové číslo Trade News a v sídle AMSP ČR bude vyzpovídán předsedou asociace Karlem Havlíčkem ve speciálním televizním talk show Alter Eko. Poslední Trade News v elektronické podobě je ZDE.

 

Export do USA láme rekordy, Amerika se pevně usadila v TOP 10 exportních teritorií z pohledu objemu a ve vazbě na přidanou hodnotu je dokonce na druhé pozici, hned za Německem. AMSP ČR je dlouhodobě hlavním tuzemským zprostředkovatelem byznysu mezi malými a středním firmami a americkými partnery. V létě minulého roku jsme vypravili několik prvních firem do nově vybudovaného centra MeoHub v New Yorku, o několik týdnů později jsme v New Yorku uspořádali první Czech Business Weekend. Enormní zájem o nejdůležitější ekonomiku světa nás nesmírně těší a proto pokračujeme. V předposledním březnovém týdnu vyráží předseda AMSP ČR společně s místopředsedou vlády Pavlem Bělobrádkem a celou řadou podnikatelů, akademiků i zástupců výzkumné a institucionální sféry na misi do USA (Florida), která bude zaměřena na navázání vztahů v oblasti nových technologií a vysoce inovativních projektů. S ohledem na fakt, že v USA realizujeme vysokou přidanou hodnotu našich vývozů, považujeme tuto návštěvu za jednu z nejvýznamnějších v posledních několika letech. Na ní naváže o 14 dní později další návštěva předsedy AMSP ČR v New Yorku a v rámci Czech Business Weekend in New York II proběhne další kolo výzvy úspěšného projektu MeoHub,  nově představíme projekt úspory amerických nákupů MeoBridge, pokračujeme prezentací českých start up firem v USA a připravujeme několik setkání s americkými investory.  AMSP ČR při té příležitosti opět připraví pro naše i americké podnikatele celou řadu analýz v českém i anglickém jazyce.

 

Zatím nikdy v historii nebyly obchodní vztahy mezi ČR a Čínou na tak dobré úrovni. Připravovaná návštěva čínského prezidenta bude další příležitostí pro české firmy zahájit spolupráci s partnery největší země světa. AMSP ČR připravila ve spolupráci s Komerční bankou u příležitosti China Investment Fora detailní analýzu obchodu a investic (ZDE) a uspořádala s čínskými zástupci několik důležitých setkání. Ani nyní nehodláme stát opodál a snažíme se, aby bilaterální jednání neskončila pro byznys pouze u konferencí a slibů. V  tuto chvíli jsme zahájili s čínským velvyslanectvím a zástupci  čínského ministerstva pro vědu a technologie první diskuse o vytvoření systémové finanční a odborné podpory česko-čínských inovativních projektů. Naším cílem je iniciovat česko-čínský inovační fond, ze kterého by se na základě výzev realizovaly společné inovativní projekty podniků, vysokých škol a výzkumných organizací. V návaznosti na to připravujeme společně s Ipsos a Komerční bankou historicky největší průzkum, zaměřený na rozvoj obchodních a investičních vztahů v segmentu MSP mezi ČR a Čínou.

 

Aktuální přehled nabídky služeb státu pro exportéry  „Export v kostce“ připravuje pravidelně MPO. Aktivity AMSP ČR pro rok 2016 jsou na straně 28-29:

http://www.businessinfo.cz/app/content/files/teritoria/exportvkostce.pdf


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.