Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Konec šikany malých firem: AMSP ČR zřizuje SOS útvar

Právní krizový servis, účetní a znalecký audit, spolupráce s policií a finanční správou, jednání s manažery a vlastníky neeticky jednajících korporací nebo medializace šikany malé firmy. To je jen několik bodů náplně nového SOS útvaru AMSP ČR, který začíná systematicky pracovat pro členy asociace. Není totiž týdne, kdy bychom nebyli upozorňováni na  likvidační jednání vůči malým firmám, jejichž původcem není zdaleka jen stát, ale i velké společnosti, konkurenti jednající za hranou všech zákonných pravidel, ale i zločinecké skupiny, snažící se ovládnout seriózní podnikatele.

Mimořádný nárůst základny AMSP ČR a velké množství komplikovaných případů, kdy dochází k prokazatelné šikaně malých firem, nás donutilo zřídit speciální oddělení, které tyto praktiky sleduje, spolupracuje na jejich řešení se zainteresovanými stranami, jedná se složkami činnými v trestním řízení, poskytuje právní, auditorský a znalecký servis a v případě nutnosti některé i medializuje. Stáváme se tak přímými aktéry neetického jednání významného dovozce aut vůči svým dealerům, osobních vyrovnávání účtů, které ohrožuje učňovské středisko důležitého řemeslného oboru, dlouhé řady šikanózních insolvencí nebo třeba krádeže firem nastrčenými osobami. Řešíme minely českých úředníků, kteří najímají v rámci svých kontrol do firem soudní znalce, jež jsou přímými konkurenty kontrolovaného subjektu, nebo pomáháme medializovat absurdity typu přeškolování rutinních zlodějů na malíře pokojů. 

Nevstupujeme do běžných obchodních sporů, ale jednáme pouze v situaci, kdy se z problému stává systémová záležitost, která vyžaduje spolupráci celé řady spolupracujících subjektů. Jednáme tak s nejvyššími orgány Policie ČR, finanční správou, vládními činiteli, představiteli parlamentu, magistrátu, profesními spolky a běžnými státními úředníky. Iniciujeme ale rovněž jednání s manažery velkých firem nebo s jejich nadnárodními vlastníky, a to v případě, kdy dochází k situaci, že malé a střední firmy se namísto vyváženého obchodního vztahu stávají trhacím kalendářem neeticky jednající korporace. Většina otevřených případů je řešena projektovým způsobem, jsou dlouhodobě sledovány, monitorovány a v případě nutnosti i veřejně prezentovány. Celá řada případů ale zůstává v interním režimu, a pokud dojde k dohodám všech stran, není naší ambicí je medializovat.

Pokud máte pocit, že jste vystaveni šikanóznímu jednání, pošlete prosím na mail sos@amsp_cz krátkou informaci, spojíme se s Vámi a posoudíme, jestli se budeme případu věnovat.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.