Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Jedenáctý ročník ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu zná své vítěze

Žebříček výherců soutěže pod záštitou AMSP ČR ovládla liberecká společnost Benteler Maschinenbau CZ s.r.o., která vyvíjí speciální stroje a zařízení pro sklářský a automobilový průmysl. Titul Česká štika přiřkla porota českobudějovické rodinné firmě ELEKTRA PV s.r.o., která se zaměřuje na prodej elektrospotřebičů pro domácnost. Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české podniky rostoucí s dobrými výsledky hospodaření a dobrou úrovní likvidity a finanční stability.

__tiky_logo.png

Firmy, které se umisťují v žebříčku Štiky českého byznysu 2014, sází na ziskovost a vlastní financování. "V posledním ročníku žebříčku Štik českého byznysu 2014 se nám potvrzuje, že hlavním tahounem v komplexním hodnocení ekonomických výsledků tj. v tzv. souhrnném Indexu 1000, je vysoká ziskovost vůči vlastnímu jmění a aktivům, nízká zadluženost a vysoká likvidita ve financování pracovního kapitálu," říká Martin Růžička, Country Manager Coface, člen dozorčí rady AMSP ČR a zakladatel žebříčku Štik. Růst tržeb se od roku 2009 upozaďuje, neboť obecně podmínky na trhu pro růst tržeb nedosahují příznivých hodnot let 2004-2008. "Firmy - Štiky  se tak trochu v dobrém slova smyslu stávají kapříky, kteří tvoří dostatečný zisk vlastníkům-investorům," konstatuje Růžička. Nicméně k nárůstu tržeb u firem v žebříčku samozřejmě dochází, přičemž u prvních 100 firem v pořadí dosahuje souhrn tržeb za rok 2013 hodnoty 320 mld. Kč, a to odpovídá cca 8,2 % z HDP 2013 (v roce 2013 šlo o 307 mld. Kč, což odpovídalo 7,9% podílu HDP 2012).

 

Kromě nejúspěšnějších firem České republiky představili partneři projektu také nové perspektivní trhy, které pomohou českým úspěšným formám najít nové investiční příležitosti.

 

Přehled výsledků 11. ročníku ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu:

 

CELOREPUBLIKOVÝ VÍTĚZ

Benteler Maschinenbau CZ s.r.o.
 

ČESKÁ ŠTIKA zvláštní cena poroty

ELEKTRA PV s.r.o.

 

"Mám radost z nové kategorie Česká štika, která byla letos udělena skutečně ryze české firmě, navíc firmě rodinné. Zvládnutí rodinných vztahů v podnikání mívá mnohá úskalí, notabene, jde-li pak o prolínání generací v samotném vedení firmy. Je to však současně model nesmírně silný, jak ukazují zejména zahraniční zkušenosti, kde tradice podnikání nebyla narušena. Nová Česká štika je inspirací, že to lze, a nejen proto upřímně blahopřeji," komentuje prvního vítěze nové kategorie Pavla Břečková, místopředsedkyně představenstva AMSP ČR.

 

KRAJSKÉ VÝSLEDKY

 

JIHOČESKÝ KRAJ

1.       ELEKTRA PV, s.r.o.

2.       Linde Pohony s.r.o.

3.       AGRA GROUP a.s.

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

1.       DEICHMANN-OBUV s.r.o.

2.       AVG Technologies CZ, s.r.o.

3.       ASPIRE SPORTS, s.r.o.

KARLOVARSKÝ KRAJ

1.       BÖHM - PLAST, spol. s r.o.

2.       KE Ostrov - Elektrik s.r.o.

3.       MOSER a.s.

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

1.       VEBA, textilní závody a.s.

2.       Federal-Mogul Friction Products a.s.

3.       Farmet a.s.

LIBERECKÝ KRAJ

1.       Benteler Maschinenbau CZ s.r.o. 

2.       A.RAYMOND JABLONEC s.r.o.

3.       KNORR-BREMSE Systémy pro užitková vozidla ČR, s.r.o.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

1.       Saft Ferak a.s.

2.       Semperflex Optimit s.r.o.

3.       KES - kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o.

OLOMOUCKÝ KRAJ

1.       Kendrion (Prostějov) s.r.o.

2.       Senior Flexonics Czech s.r.o.

3.       OP papírna s.r.o.

PARDUBICKÝ KRAJ

1.       Pacific Direct, s.r.o.

2.       Rieter CZ s.r.o.

3.       Iveco Czech Republic, a. s.

PLZEŇSKÝ KRAJ

1.       STREICHER, spol. s r.o. Plzeň

2.       SEG s.r.o.

3.       GA Energo technik s.r.o.

PRAHA         

1.       AAA AUTO a.s.

2.       Biesterfeld Silcom s.r.o.

3.       Profinit, s.r.o.

STŘEDOČESKÝ KRAJ

1.       KÖNIGFRANKSTAHL, s.r.o.

2.       Jaroslav Cankař a syn ATMOS

3.       Dr. Oetker s.r.o.

ÚSTECKÝ KRAJ

1.       EP Coal Trading, a.s.

2.       SANDVIK CHOMUTOV PRECISION TUBES spol. s r.o.

3.       Pierburg s.r.o.

VYSOČINA

1.       MANN+HUMMEL (CZ) s.r.o.

2.       Automotive Lighting s.r.o.

3.       DETAIL CZ s.r.o.

ZLÍNSKÝ KRAJ

1.       KOVAR a.s.

2.       Austin Detonator s.r.o.

3.       TOSHULIN, a.s.

 

O EKONOMICKÉM ŽEBŘÍČKU:

Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české prudce rostoucí podniky a podniky s předpoklady pro další růs. Cílem je nabídnout podnikatelské veřejnosti hodnověrný nástroj k posouzení střednědobé dynamiky a stability českých firem. Kritérii zařazení do žebříčku jsou dosažené ekonomické výsledky po sobě následujících 3 let (např. v roce 2014 se vyhlašují výsledky za roky 2011-2012-2013), obrat vyšší než 10 milion EUR ročně v každém hodnoceném roce, alespoň jeden kladný hospodářský výsledek a schopnost společnosti dostát svým závazkům. V ekonomickém žebříčku nejsou hodnoceny firmy s některými specifickými formami podnikání (finanční společnosti, zbrojovky a firmy zabývající se výrobou a distribucí paliv, sázkové kanceláře a firmy zabývající se hazardem).


Dalšími partnery 11 . ročníku Štik českého byznysu jsou:

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR - Záštita

Citibank – Generální partner

Enterprise Investors – Partner

PwC Česká republika  - Partner

Emun Partners – Partner

DILMAH – Partner

Hotel Grand Majestic Plaza – Partner

Pořadatelem projektu je Agentura Helas s.r.o.

 

Pro další informace v České republice můžete kontaktovat:

Agentura Helas, s.r.o.
Petra Křapová, PR & Senior Production Manager
Tel: 220 570 708
Email: helas@helas_org

 

Informace pro editory

 

ZAKLADATEL – Coface

Skupina Coface, světový leader v pojištění pohledávek, nabízí společnostem po celém světě globální řešení pro řízení rizik pohledávek. V roce 2013 skupina zaznamenala konsolidovaný obrat 1,440 miliardy EUR. 4400 zaměstnanců v 97 zemích poskytuje lokální služby na mezinárodní úrovni. Každé čtvrtletí Coface publikuje své hodnocení rizik ve 160 zemí, které je založené na jedinečných znalostech platební morálky a odborných znalostech 350 underwriterů. Ve Francii Coface poskytuje veřejnoprávní exportní záruky z pověření francouzského státu. Coface je dceřinou společností Natixis, korporátní, investiční management a specializované finanční služby, podpora Groupe BPCE.

Coface Czech má ve svém portfoliu řadu produktů eliminujících rizika neplacení, která nabízí ve svých třech hlavních produktových liniích t.j. úvěrové pojištění, kreditní informace a vymáhání pohledávek. Přítomnost Coface v České republice je datována od roku 1991, kdy začala své aktivity produktová linie kreditních informací v Praze.

 

Coface Czech podporuje exportéry

Hlavní 3 obchodní linie Coface Czech: úvěrové pojištění (ochrana proti neplacení obchodních pohledávek), kreditní informace a služby inkasa tj. vymáhání pohledávek jsou zejména využívány exportéry. Ti si tak mohou prověřit obchodní partnery a chránit se před riziky neplacení. Mají přístup k unikátní databázi Coface obsahující záznamy o 50 milionech firem z celého světa. Databáze obsahuje informace o bonitě subjektů tzv. @rating skóre a o názorech na stanovení obchodních úvěrových rámců.

 

GENERÁLNÍ PARTNER - Citibank

Citibank, přední globální společnost poskytující finanční služby, spravuje přibližně 200 milionů klientských účtů a podniká ve více než 160 zemích světa. Citi poskytuje fyzickým osobám, firmám, vládám a institucím širokou řadu finančních produktů a služeb včetně osobního bankovnictví a úvěrových produktů, firemního a investičního bankovnictví, obchodování s cennými papíry, transakčních služeb a wealth managementu.

 

Pro více informací navštivte www.citigroup.com | Twitter: @Citi | YouTube: www.youtube.com/citi | Blog: http://new.citi.com | Facebook: www.facebook.com/citi | LinkedIn: www.linkedin.com/company/citi

 

POŘADATEL - Agentura Helas

Agentura Helas je zakladatelem prestižní soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP, zakladatelem dámského klubu COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB a společenského klubu HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB. Dále je pořadatelem projektů Exportní cena DHL UNICREDIT a ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU. Je výhradním provozovatelem historických sálů v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v centru Prahy. Sedmnáct let je agentura specialistou v oboru „event management“, pořádá společenské, kulturní a sportovní akce.

www.helas.org /www.helas-ladies-club.cz /www.hnec.cz

 

ZÁŠTITA

Asociace malých a středních podniků a živnostníků v ČR

AMSP ČR-Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky je nezávislým sdružením malých a středních podniků a živnostníků i jejich organizací z celé republiky založeným v r. 2001. K dnešnímu dni zastupuje zájmy cca 254.000 podnikatelských subjektů. Je připomínkovým místem k připravované legislativě a členem řady klíčových poradních orgánů a odborných týmů ministrů. Realizuje unikátní průzkumy o názorech podnikatelů na problémové oblasti podnikání a předkládá zásadní stanoviska institucím i médiím. AMSP ČR je postavena na třech základních pilířích: NEZÁVISLOST, ODBORNOST, PRAXE. Členům poskytuje zejména informační servis, poradenství, vzdělávací a informační akce, setkání podnikatelů, zvýhodněné balíčky produktů a služeb svých partnerů apod. Poskytuje záštitu a odborné partnerství nad řadou podnikatelských soutěží. K poskytnutí záštity nad soutěží “Štiky českého byznysu” vede AMSP ČR skutečnost, že naprostá většina štik se rekrutuje právě ze segmentu malých a středních podniků. www.amsp.czTisková zpráva v plném znění ke stažení:

TISKOVA_ZPRAVA_11.rocnik_STIKY_CESKEHO_BYZNYSU_vysledky.doc TISKOVA_ZPRAVA_11.rocnik_STIKY_CESKEHO_BYZNYSU_vysledky.doc (97,50 KB)


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.