Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Jak využít výhodné úvěry se státní zárukou – tipy nejen pro ženy podnikatelky

Mnoho podnikajících žen se ve svém podnikání dostane do té fáze, že začne uvažovat o financování své firmy prostřednictvím bankovního úvěru. Ať se jedná o plán rozšířit své podnikání, obnovit vybavení nebo otevřít novou provozovnu, vždy je pro banku důležité, aby byl úvěr kvalitně zajištěný. Velice často banky požadují jako zajištění rezidenční nemovitost.

„Pro velké množství žadatelek o úvěr je představa ručení nemovitostí, ve které bydlí jejich rodina, neakceptovatelná a úvěr si raději nevezmou. Nebo třeba nemají k dispozici nemovitost, kterou by mohli úvěr zajistit a požadovaný úvěr je tak pro ně nedosažitelný,“ říká Jan Pari z Raiffeisenbank, jedné z bank, které úvěry zajištěné M-zárukou poskytují. „Pro takové podnikatelky je ideálním řešením zajištění úvěru prostřednictvím M-záruky od Českomoravské záruční a rozvojové banky,“ dodává.

Pojďme si tedy stručně představit, jak zajištění M-zárukou funguje a v čem spočívají jeho výhody.

M-záruka je nástroj programu Záruka, podporovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu, který slouží k rozvoji podnikatelských záměrů malých podnikatelů. „Velmi zjednodušeně, podnikatel nebo podnikatelka za podnikatelský úvěr neručí svou vlastní nemovitostí, ale jako zajištění akceptujeme M-záruku od ČMZRB“ vysvětluje Jan Pari. Malí podnikatelé i podnikatelky tak díky této záruce mohou jednodušeji realizovat své plány, ke kterým potřebují bankovní úvěr.

 

Jak M-záruku využít a kde o ni zažádat?

Poskytovatelem záruky je ČMZRB, která i ve spolupráci s partnerskými bankami zpracovává žádosti o záruky a poskytuje samotné zajištění úvěru. „U nás v Raiffeisenbank klientovi s celým procesem žádosti pomůžeme, vyplníme s ním žádost, aby vše proběhlo bezproblémově, předáme kontakty na regionální zastoupení ČMZRB a zprostředkujeme vše potřebné k zařízení záruky,“ uvádí Jan Pari. „Právě díky našim zkušeným poradcům je Raiffeisenbank v poskytování takto zajištěných úvěrů velmi úspěšná,“.

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.