Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje

Počínaje dnešním dnem až do půlnoci 2. listopadu 2014 si může veřejnost zvolit svou rodinnou firmu roku. Hlasování probíhá v rámci soutěže Equa bank Rodinná firma roku a každý hlasující má šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Je to vůbec poprvé, co se veřejnost do soutěže může zapojit a podpořit tak jednu z  deseti nominovaných firem. Vyhlášení vítěze proběhne 13. listopadu 2014 v rámci Dne podnikatelů České republiky, organizovaného každoročně Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Soutěž Equa bank Rodinná firma roku pořádá AMSP ČR, generálním partnerem je Equa bank a partnerem soutěže LeasePlan GO. Soutěž se do budoucna rozhodla podpořit i společnost Deloitte.

"Rodinné podnikání je z hlediska rozvoje naší ekonomiky velice důležité. Firmy s rodinnou strukturou bývají stabilnější, odolnější vůči nepříznivým ekonomickým podmínkám a svými klienty i partnery jsou vnímány jako spolehlivé a perspektivní. Soutěží Equa bank Rodinná firma roku chceme tyto firmy motivovat k dalšímu rozvoji jejich podnikání,“ vysvětluje Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR.

„Naše interní průzkumy ukázaly, že pro dvě třetiny Čechů je důležité, zda si pořizují výrobky či služby od rodinné firmy. Proto jsme se rozhodli dát lidem možnost, zvolit si firmu, která si podle nich zaslouží získat Cenu veřejnosti. Z celkových několika desítek přihlášených firem bylo porotou vybráno deset společností, které se utkají o přízeň veřejnosti,“ objasňuje David Řehoř, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.

„Dosáhnout úspěchu v rodinném podnikání na dnešním vysoce konkurenčním trhu je čím dál tím těžší. Velmi si vážíme úsilí rodinných firem, které do svého podnikání dlouhodobě investují a rádi bychom jim do budoucna pomohli v jejich dalším rozvoji,“ uvedl Tomas Seidl, partner oddělení Deloitte Private. 

Hlasování o Cenu veřejnosti probíhá ve dnech od 15. 10. do půlnoci 2. 11. 2014 na www.rodinnafirmaroku.cz. Luxusní hodinky PRIM získá hlasující, který bude stý v pořadí. K tomu dostane běžný účet zdarma včetně neomezeného výběru ze všech bankomatů v ČR. Vítězná firma získá roční bezplatné služby SME bankovnictví zdarma, tradiční české hodinky PRIM a skleněnou trofej. Ze všech obdržených přihlášek vybrala deset firem pro hlasování veřejnosti odborná porota složená se zástupců AMSP ČR, Equa bank, LeasePlan GO a mediálních partnerů Profit a BusinessInfo.cz na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních deseti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti (CSR), aj.

AMSP_Equa_LeasePlanGO2.png

Nominované společnosti pro hlasování o Cenu veřejnosti 2014:


LIKO – S, a.s
.:

Společnost se soustředí se na výrobu a montáž halových objektů, montovaných budov a specifické akusticko-izolační realizace. Vznikla před dvaadvaceti lety a v současnosti zaměstnává přes 170 zaměstnanců.

LASKI, s.r.o.:

Původně se firma zabývala prodejem náhradních dílů na zemědělské stroje. Dnes je největším producentem komunální techniky v Evropě. Značka je na trhu od roku 1992 a zaměstnává 60 osob.

HIT–CZ:

Poděbradská papírna nabízí propagační a reklamní služby od návrhů, tisku, kompletace až po dopravu materiálů, zabývá se také atypickými zakázkami. Na trhu působí 16 let a zaměstnává 22 pracovníků.

Dvořák – svahové sekačky s.r.o.:

Předmětem činnosti firmy je vývoj, výroba a servis patentovaných, rádiem řízených sekaček. Společnost byla založena v roce 2004.

Kafírna Trutnov:

Rodina Volkova si splnila svůj sen otevřením kavárny. Na otevření navázala související činností, začala pražit kávu. Kafírna je první pražírnou kávy, která může užívat označení Fair Trade. Zaměstnává 9 osob.

PROXIM s.r.o.:

Společnost se zabývá výrobou a distribucí látek pro zahradu, domácnost i průmysl. Pro své produkty nalezla odbyt již v několika zemích Evropy. V letošním roce oslavila 22 let na trhu. 

REKO a.s.:

Společnost vyrábí ploché hnací řemeny, dopravní a elevátorové pásy. Milan Košťál ji založil před dvaadvaceti lety, postupem času výrobu rozšířil o 29 zaměstnanců. 

Servisbal Obaly s.r.o.:

Hlavní náplní firmy Servisbal je navrhování, výroba a prodej obalů. Vznikla před jednadvaceti lety. V současnosti zaměstnává přibližně 80 zaměstnanců.

LB Bohemia, spol s.r.o.:

Společnost LB Bohemia se zabývá vývojem, výrobou a distribucí speciálních matrací pro dlouhodobě ležící a nemocné pacienty. Na trhu je od roku 2000 a čítá 20 zaměstnanců.

Občanské sdružení Kultura pro mládež:

Nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je vytvářet prostory pro aktivní využití volného času především mladých lidí. Sdružení funguje od roku 2004 a má tým o 8 zaměstnancích a desítkách dobrovolníků.

 

Více informací o hlasování veřejnosti a soutěži Equa bank Rodinná firma roku se dozvíte na webových stránkách: www.rodinnafirmaroku.cz

Allmedia_EquaBank_banner_540x60_30_9_B_v2.jpg


Tisková zpráva ke stažení zde:

2014_10_15_TZ_hlasovani_verenosti_rodinna_firma_roku.doc 2014_10_15_TZ_hlasovani_verenosti_rodinna_firma_roku.doc (463,50 KB)


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« březen »
  Po Út St Čt So Ne
9 1 2 3 4 5 6 7
10 8 9 10 11 12 13 14
11 15 16 17 18 19 20 21
12 22 23 24 25 26 27 28
13 29 30 31        

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.