Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Firemní dobrovolnictví jako součást CSR strategie firmy

Nezisková organizace Ratolest Brno, která poskytuje sociální služby v Brně, podporuje strategii společenské odpovědnosti firem (CSR) a konkrétně jeden z pilířů této koncepce, jímž je firemní dobrovolnictví. Ratolest Brno v rámci projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“ propojuje firmy z Brna s neziskovými organizacemi poskytujícími sociální služby. Výsledkem mají být partnerství mezi oběma zapojenými stranami, která přinesou vzájemně prospěšnou spolupráci. 

Brno_eNl.jpg
Dobrovolnické centrum (DC) Ratolesti Brno, které má dlouhodobou tradici a aktivně spolupracuje s organizacemi poskytujícími sociální služby (domovy pro seniory, nízkoprahová zařízení pro děti
a mládež, stacionáře aj.), rozšířilo na podzim roku 2014 svou činnost z individuálního dobrovolnictví také na to firemní. Díky němu má mnoho sociálních služeb, zapojených přes dobrovolnické centrum, možnost čerpat fyzickou pomoc, know-how nebo sdílet se ziskovým sektorem mnoho zkušeností (např. expertní školení). Ty následně mohou využívat při své každodenní činnosti v neziskovém sektoru.

Projekt přináší firmám možnost uchopit firemní dobrovolnictví jako jeden z významných prvků společenské odpovědnosti a jednoduchým způsobem z ní udělat součást vlastní filozofie. Neziskovým organizacím nabízí bezplatné služby na vysoké profesionální úrovni zacílené na začlenění firemních dobrovolníků do činnosti organizace, efektivní využití jejich pomoci a zajištění organizačních a administrativních náležitostí spojených s dobrovolnou pomocí.

„Firmám pomáháme s nastavením samotné koncepce firemního dobrovolnictví
a zprostředkováváme požadavky od neziskových organizací. Těm naopak pomáháme s přesným definováním svých potřeb pro firmy, aby výsledná dobrovolnická činnost byla opravdu efektivní. Zdarma také po dobu trvání projektu nabízíme konzultaci s odborným garantem, firemní dobrovolníky zaškolujeme a seznamujeme s prostředím, kde svou činnost následně vykonávají. Naším cílem je zejména podpora firemního dobrovolnictví v místech, kde firmy a neziskové organizace sídlí, a to tak, aby pomoc byla co nejvíce lokální,“
říká Mgr. Veronika Křížková, koordinátorka projektu Spouštíme lavinu dobrovolnictví.

Na stránkách projektu www.lavnadobrovolnictvi.cz jsou průběžně doplňování zapojení partneři a přidávány aktuality, které ilustrují konkrétní firemní dobrovolnictví.

Firmy, které mají zájem přispět své komunitě i nefinanční pomocí se mohou obrátit na
Mgr. Petru Lazárkovou – koordinátorku firem projektu Spouštíme lavinu dobrovolnictví na
e-mail: petra.lazarkova@ratolst_cz, nebo telefonicky na 731 500 050.

Pro neziskové organizace poskytující sociální služby je k dispozici koordinátorka dobrovolníků
Mgr. Tereza Šmerdová na e-mailu: tereza.smerdova@ratolest_cz, nebo na tel. čísle
774 281 831.

burza_eNl_3.png

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz


Brno_eNl_2.jpg


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.