Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Evropská rada: Podpořme růst a bojujme s nezaměstnaností

Lídři členských států EU jednali v Bruselu o hospodářské a sociální situaci v Evropě. Cílem bylo vytyčit směry pro hospodářskou politiku zemí EU na rok 2013. Evropská rada se shodla, že je třeba prosazovat růst a bojovat s nezaměstnaností – hlavně mladých lidí.

Za nejdůležitější sociální výzvu lídři EU považují otázku nezaměstnanosti. V tomto směru byla znovu vyslovena podpora Iniciativě Evropské komise na podporu zaměstnanosti mladých lidí. Její součástí je vytvoření systému záruk pro mladé lidi.

Od tohoto summitu EU se na rozdíl od toho předchozího, kde byl schválen návrh víceletého finančního rámce neočekávala žádná zásadní rozhodnutí. Cílem bylo projednat hospodářské vyhlídky členských zemí EU a zhodnotit jejich dosavadní situaci na základě tzv. evropských semestrů.

Předseda Evropské rady Herman Van Rompuy při zahájení uvedl, že situace napříč Evropou je vážná. Po třech letech tvrdé práce podle něj sice byla překonána hospodářská krize a bylo dosaženo relativní stability, tyto výsledky se ale podle něj neodráží na větším růstu a vytváření většího počtu pracovních míst.

„Měla by se vhodně kombinovat opatření na straně příjmů i výdajů na úrovni členských států,která by zahrnovala krátkodobá cílená opatření na podporu růstu a vytváření pracovních míst,především ve prospěch mladých lidí, a upřednostňovala investice podporující růst,“ stojí v závěrech, na kterých se shodli čelní představitelé sedmadvaceti států.

Konsolidace a růst

Obnovení finanční stability a fiskální konsolidace by tedy měly jít ruku v ruce se strukturálními reformami zaměřenými na růst.

„Závěr je ten, že je nadále nezbytné velice pozorně sledovat dva parametry - konsolidované veřejné finance a parametr hospodářského růstu. Tyto dvě věci nejsou v rozporu,“ upřesnil včera po schůzce s představiteli evropských států premiér Petr Nečas.

Evropskou radou byly také zdůrazněny možnosti, které pro fiskální konsolidaci již obnáší Pakt o stabilitě a růstu a také Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii (tzv. fiskální pakt), ke které se ale Česká republika nepřipojila.


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.