Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


EU SME Centre k podnikatelům: „Jste připraveni na Čínu?“

Vzhledem k tomu, že ekonomika Evropské unie je stále v procesu zotavení, evropské malé a střední podniky (MSP) hledají v naději na růst další trhy. Čína, jakožto největší a nejrychleji rostoucí světová ekonomika však zůstává díky mnoha kulturním, politickým a sociálním rozdílům pro mnoho podnikatelů velkou výzvou. EU SME Centre, které bylo založeno v Pekingu v roce 2010 právě z důvodu snížení těchto bariér, nyní poskytuje praktickou pomoc evropským malým a středním podnikům.

EU SME Centre jako brána do Číny

EU SME Centre je poskytovatelem podpůrných služeb pro evropské malé a střední podniky (MSP) a obchodní organizace usnadňující přístup na čínský trh. Díky financování Evropskou unií poskytuje centrum zdarma praktické informace, rady a obchodní nástroje, které lépe připraví MSP k rozvoji jejich podnikání a řešení problémů, kterým čelí na čínském trhu. Kromě publikování praktických nástrojů jako jsou vzdělávací moduly a infografiky na různá témata spojená s podnikáním v Číně, zpráv, pokynů a případových studií psaných místními externími experty z oblastí jako jsou rozvoj podnikání, právo, normy a lidské zdroje, mají evropské malé a střední podniky možnost zveřejnit své dotazy, účastnit se školení a seminářů, nebo využít po omezenou dobu kancelářských prostor Centra.

Jste připraveni na Čínu?

Do dnešního dne vydalo EU SME Centre více než 80 publikací a zodpovědělo velké množství dotazů. To vše bylo možné díky získání bohatých znalostí o nejběžnějších problémech, které potkávají evropské malé a střední podniky s úmyslem prodávat či investovat v Číně. Uvádění těchto znalostí do praxe vedlo k nedávnému vydání série diagnostických obchodních nástrojů s názvem „Jste připraveni na Čínu?“, který byl vytvořen jako představení čínského podnikatelského prostředí krok za krokem.

Diagnostická sada obsahuje online kvíz s názvem „Měření vaší připravenosti“, který má sloužit jako sebehodnotící nástroj vytvořený tak, aby pomohl podnikatelům zjistit úroveň jejich připravenosti na čínský trh a ukázal jim další zdroje ke zlepšení jejich chápání méně známých oblastí podnikání. Sada je tvořena jedním hlavním a čtyřmi specializovanými moduly „Vaše podnikání, „Váš produkt“, „Vaši lidé“ a „Vaše peníze“. Na konci každého modulu je vyhodnoceno konečné skóre, které indikuje Vaší úroveň připravenosti na čínský trh a seznam užitečných odkazů na další zdroje informací.

Vstup na trh – krok za krokem

Doprovodné reporty řeší klíčové problémy, jimž čelí většina nově příchozích podnikatelů do Číny.  Každý obsahuje velké množství odkazů a doporučení na doplňkové materiály o konkrétních tématech. Čtyři reporty následují pořadí rozhodnutí a procedur, kterým bude evropský malý či střední podnik pravděpodobně čelit při jejich cestě na čínský trh:

  • Report „Jste připraveni na Čínu?“ poskytuje celkový přehled o podnikatelském prostředí v Číně, současné politický a hospodářský vývoj, množství zeměpisných a odvětvových trhů a s nimi související příležitosti pro evropské MSP.
  • Report „Způsoby jak vstoupit na čínský trh“ informuje o různých možnostech pro MSP, které zvažují vstup na čínský trh.
  • Report „Export zboží, služeb a technologií na čínský trh“ se zaměřuje na nejčastější způsob vstupu evropských MSP na čínský trh – export, včetně souvisejících právních předpisů, norem, licencí a smluv.
  • Report „Poznejte své partnery v Číně“ řeší problémy s pracovitostí a partnerským řízením, které mohou nastat později v průběhu procesu, avšak je důležité je pochopit bez ohledu na to, jak daleko hledání vhodného obchodních partnera již pokročilo.

Při přípravě diagnostické sady se odborníci EU SME Centre zaměřili hlavně na dostupnost a praktičnost celku. Kvíz i reporty/zprávy jsou formulovány jednoduchými a přesnými výrazy, příklady a případovými studiemi, které jsou uváděny dle potřeby. Tipy, kde najít další informace jsou vždy při ruce. Reporty poskytují základní a realistický pohled na podnikání v Číně, popisují mnoho dostupných možností stejně tak jako obchodní překážky. Vstup na čínský trh vyžaduje promyšlené zvážení a vhodnou obchodní strategii - „Jste připraveni na Čínu?“ je prvním krokem správným směrem.

Diagnostická sada „Jste připraveni na Čínu?“ je k dispozici ke stažení ZDE spolu s mnoha dalšími již publikovanými praktickými zprávami, pokyny a případovými studiemi na webových stránkách EU SME Centre.


EU SME Centre je poskytovatelem podpůrných služeb pro evropské malé a střední podniky a obchodní organizace usnadňující přístup na čínský trh. Díky financování Evropskou unií poskytuje centrum zdarma praktické informace, rady a obchodní nástroje, které lépe připraví MSP k rozvoji jejich podnikání a řešení problémů, kterým čelí na čínském trhu. Více informací včetně diagnostické sady „Jste připraveni na Čínu?“ můžete získat na webové stránkách Centra: www.eusmecentre.org.cn.

Originální zpráva v anglickém jazyce ke stažení:

EU_SME_Centre_Are_you_ready_for_China_080213.pdf EU_SME_Centre_Are_you_ready_for_China_080213.pdf (287,16 KB)


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.