Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Den podnikatelů ČR 2015: Zlomili jsme rekord

Více jak 600 podnikatelů vytvořilo 3.11. před hotelem Ambassador dlouhou frontu na Den podnikatelů ČR, nejvýznamnější den malých a středních firem, který pořádá každoročně AMSP ČR.  Andrej Babiš, Lubomír Zaorálek nebo Kateřina Valachová v talk show k aktuálním tématům. Vyhlášení nejlepších začínajících podnikatelů, královen drobného byznysu nebo rodinných firem. SME Forum zaměřené na Francii. Vyhlášení Roku řemesel a Integrovaného záchranného systému obcí. To jsou jen některé z akcí, které probíhaly celý den ve strhujícím tempu.

Podniky, živnostníci, cechy, svazy, ministři, velvyslanci, média nebo státní úředníci zaplnili do posledního místa obě patra Kongresového sálu pražského hotelu Ambassador. Každý, kdo má co do činění s malým a středním podnikáním navštívil již 13.ročník Dne podnikatelů České republiky. Ten byl zahájen valnou hromadou AMSP ČR, která zrekapitulovala aktivity Asociace za uplynulý rok a která rovněž schválila zaměření Asociace na rok 2016. Valná hromada se jednoznačně postavila za strategii představenstva AMSP ČR, vycházejí z přísně apolitického režimu hájení zájmů podnikatelů a rovněž z koncepce zachování  finanční nezávislosti na státních nebo evropských zdrojích. Valná hromada dala zelenou členění činností Asociace na pět provázaných oblastí: mladí začínající podnikatelé (Svou cestou – Young Business), rodinné firmy (Rodinná firma), ženy v drobném podnikání (Podnikavá žena), drobní obchodníci a gastroprovozy (Malý obchod) a řemesla (Fandíme řemeslu). Byl schválen Rok řemesel 2016, Integrovaný záchranný systém obcí, pokračování systematické podpory OSVČ nebo koncepce exportních aktivit Asociace. Byl podpořen tlak na snižování daní, současně ale zachování férovosti v jejich výběru. Vysoce byl hodnocen fakt, že Asociace dokázala uřídit svůj růst v posledních letech a i přes velké množství aktivit, zahrnující mj. i řadu finančních podpor, které AMSP ČR trvale poskytuje drobným firmám, vykazuje Asociace trvale kladné výsledky hospodaření, a to bez státní podpory.

 

Na valnou hromadu navázalo Exportní fórum pro malé a střední podniky, zaměřené tentokrát na Francii. Za účasti francouzského velvyslance pana Jean-Pierre Asvazadouriana, dále předsedy Francouzsko-české obchodní komory Constantina Kinského, předsedy představenstva TESCAN ORSAY HOLDING a.s. Jaroslava Klímy a představitelů finančních institucí Virginie Lenek (Komerční banka) a Ivety Horníčkové (Česká exportní banka) proběhla živá dvouhodinová diskuse.

OHO_4391_1.jpg

Více informací o Exportním fóru naleznete zde: 

http://www.france.cz/Exportni-forum-pro-male-a-stredni-podniky-zamerene-na-Francii-3-listopadu-2015

 

Hlavní galavečer Dne podnikatelů ČR zahájila tradiční diskuse ve formě talk show předsedy AMSP ČR Karel Havlíčka s představiteli vlády. 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí Andrej Babiš, ministryně školství Kateřina Valachová nebo ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek diskutovali nad žhavými tématy posledních týdnů:

- Státní rozpočet 2016 a odhad výsledků 2015

- Trend výběru daní od podnikatelských subjektů

- Snížení DPH v rámci zavedení elektronické evidence tržeb

- Snaha o zavedení režimu Revers Charge

- Koncepce učňovského a vysokého školství, mistrovská zkouška

- Zrychlený režim poskytování pracovních víz

- Čínské investice v ČR

OHO_4742.jpg


Vyvrcholením celého dne bylo vyhlašování klíčových kategorií o nejlepší tuzemské podnikatele 2015:
 


Nejlepší rodinné klany v českém byznysu: Equa bank Rodinná firma roku

http://www.amsp.cz/vitezem-souteze-equa-bank-rodinna-firma-roku-2015-se-stala

OHO_5058.jpg

Královny drobného podnikání: Podnikavá žena

http://www.amsp.cz/vyhlaseny-kralovny-drobneho-podnikani

OHO_5074.jpg

Nejlepší začínající podnikatelé: Nastartujte se

http://www.amsp.cz/treti-rocnik-grantoveho-programu-nastartujte-se-zna-viteze

OHO_5095.jpg

 

Následovalo vyhlášení Roku řemesel 2016, jako stěžejního projektu AMSP ČR pro příští rok.

http://www.amsp.cz/uploads/dokumenty_2015/AMSP_v_mediich/Denik_amsp_remesla_29_10_15.pdf

www.rokremesel.cz

ROK_REMESEL_RGB.jpg

 

Po slavnostním vyhlášení Roku řemesel 2016 ještě následovalo vystoupení akrobatek z Cirkus TeTy, které předvedly v sále vzdušnou akrobacii na šálách, losování výherců z publika o pobyty ve 4* hotelích v Drážďanech a Vídni. Den podnikatelů ČR byl uzavřen tradičním rautem, tentokráte – jak jinak – ve francouzském stylu.

 

Děkujeme všem hostům a omlouváme se za desetiminutové zpoždění hlavního galavečera v důsledku přetížení šaten návštěvníky.


Celou fotogalerii Dne podnikatelů ČR naleznete zde:

OHO_4803.jpg


Videozáznam z galavečera:


Speciální poděkování patří partnerům 13. ročníku Dne podnikatelů ČR, kterými byli:

Česká exportní banka, Komerční banka, Raiffeisenbank, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Exportní a garanční a pojišťovací společnost, Equa Bank,  Deloitte, Leaseplan, HRS – Global Hotel Solutions, magazín TRADE NEWS a týdeník EURO.

 

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.