Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Cesta k slaďování práce a rodiny vede přes genderový audit

Projekt je zaměřený na rovné příležitosti ve firemním prostředí. V rámci zapojení do projektu vaše organizace získá bezplatně genderový audit, poradenství v oblasti rovných příležitostí pro vaše HR manažery/manažerky a vedení firmy. Prostřednictvím účasti v projektu získáte know how v rámci vzdělávacího modulu připraveného přímo pro pozice HR expertů/ek.

Přicházíme s nabídkou, která pro Vás může být zajímavá, pokud kladně odpovíte na některou z následujících otázek:

1)      Přemýšlíte nad genderovým auditem?

2)      Zajímá Vás oblast rovných příležitostí?

3)      Máte zájem se vzdělat v oblasti rovných příležitostí?

4)      Vaše firma a tedy zaměstnanci/kyně nemají Plán rovnýchpříležitostí a nepracují s ním?

 

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, dovolujeme si Vám představit projekt s názvem:  „Cesta k slaďování práce a rodiny vede přes genderový audit“ a možnost zapojení vaší firmy.

Celková doba projektu je 24 měsíců. Doba Vašeho případného zapojení je v rozmezí od jara 2013 až do podzimu 2014. Nejedná se ovšem o pravidelné zapojení, ale o nárazové činnosti po dobu trvání Vaší účasti v projektu. Konkrétně se jedná o vzdělávací workshopy, 2 semináře a závěrečnou konferenci.

Pro Vaši bližší představu si Vám dovolujeme představit proces genderového auditu a času, který je třeba věnovat této činnosti.  Celková doba trvání na jeden audit je asi 3 měsíce. Součástí analýzy, kterou zpracovává genderový/á auditor/ka, je hodnocení působení firmy, postavení na trhu, interní směrnice a předpisy, personální náležitosti a získání zpětné vazby od zaměstnaných osob ve společnosti.  Tyto uvedené informace budou použity pro Závěrečnou zprávu auditu, kde dojde ke specifikování i opatření a doporučení umožňující sladění osobního a soukromého života pracovníků/nic a zavedení konkrétních nástrojů pro rovné příležitosti ve firmě.

Zapojení firem do projektu je zdarma - jedná se o projekt podpořený z Evropské Unie a státního rozpočtu České republiky, a proto jsou veškeré aktivity projektu pro vás bez finanční spoluúčasti, což pro Vás může být zajímavé vzhledem k tomu, že cena podobného auditu se pohybuje od 200 tisíc Kč.

 

Organizátor: APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství je občanské sdružení, které vyvíjí svoji činnost už 12 let. Podporuje informovanou volbu, osobní zodpovědnost a aktivní přístup k rodičovství. Usiluje o zlepšení služeb v mateřství a rodičovství a podporuje rovné zacházení se ženami a muži v rodině a na pracovním trhu. Zaměřuje se na služby pro stávající a budoucí rodiče a prarodiče; nabízí rovněž odborné služby pro zaměstnavatele.

APERIO je členem několika národních a mezinárodních organizací, které se věnují prorodinným tématům. Za svoji činnost získalo APERIO v minulosti

několik ocenění. Více na www.aperio.cz .

 

Kontakt:

Veronika Šindelářová - manažerka projektu

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství

Plzeňská 66, 151 24 Praha 5

tel. + 420 222 364 083

aperio@aperio_czwww.aperio.cz


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.