Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Ceny za Podnikatelské projekty roku 2012 mají své držitele

Agentura CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásily nejlepší podnikatelské projekty roku 2012. Naše asociace předala ceny v kategorii Školicí střediska. Všichni vítězové obdrželi certifikát na roční čestné členství v AMSP ČR.

EURODISPLAY, BIOSTER, Cleverlance H2B, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Luboš Mareček, ŠKODA AUTO, TOS VARNSDORF, NAM system, CLUTEX - Klastr Technické textilie, Interoperabilita železniční infrastruktury, Corinth Investment. Tak zní jména vítězů soutěže, kteří byli slavnostně oceněni 3. října v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Osobní záštitu nad akcí převzal ministr průmyslu a obchodu Jiří Cieńciała.


„Bez inovací se v dnešní době neobejde žádný stát, který chce být konkurenceschopný a mít stabilní ekonomické prostředí,“ říká
náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro oblast fondů EU, výzkumu, vývoje a inovací Alexandra Rudyšarová. „Těší mě, že jsme mohli ty nejlepší projekty, jejichž realizace byla dokončena v loňském roce, ocenit. Věřím zároveň, že budou inspirovat další potenciální inovátory,“ doplňuje.


Finanční podporu nabízí Operační program Podnikání a inovace českým podnikatelům už od roku 2007. Od té doby byla dotace schválena téměř 9 200 projektům v celkovém objemu 79 miliard korun.


„Evropské dotace nepomáhají pouze konkrétním českým firmám. S výsledky podpořených projektů se můžeme setkávat v běžném životě, třeba ve škole, ve welness centru nebo u lékaře, při oblékání, cestování nebo práci s počítačem,“ vyjmenovává
generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha s tím, že bez finanční podpory by rozvoj některých firem a realizace jejich projektů trvaly podstatně déle. „Proto budeme inovativní projekty českých podniků podporovat i v budoucnu prostřednictvím nového Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost,“ dodává.


Titul Podnikatelský projekt roku 2012 byl udělen v jedenácti kategoriích. Vítězem kategorie Inovace se stala společnost
EURODISPLAY s.r.o. Za nejlepší projekt v oblasti ICT a strategických služeb byla oceněna firma Cleverlance H2B a.s. Jako nejlepší ekologické projekty byly vyhodnoceny aktivity Luboše Marečka v kategorii Obnovitelné zdroje energie a společnosti ŠKODA AUTO a.s. v kategorii Úspory energie. Za nejlepší výzkumně-vývojovou kapacitu (kategorie Potenciál) si ocenění odnesla firma BIOSTER, a.s., a za nejlepší infrastrukturu pro podporu inovačního podnikání (kategorie Prosperita) Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.


Oceněno bylo také nové školicí středisko společnosti
TOS VARNSDORF a.s. a nové sídlo firmy NAM system, a.s., v kategorii Nemovitosti. V kategorii Spolupráce – Klastry první místo obsadil CLUTEX - Klastr Technické textilie, o.s. Za rozvoj spolupráce firem bylo rovněž oceněno sdružení Interoperabilita železniční infrastruktury o.s., a to v kategorii Spolupráce – Technologické platformy. Cenu obdrželi také účastníci projektu CzechAccelerator 2011-2014, nejúspěšnějším byl podle hodnoticí komise projekt společnosti Corinth Investment s.r.o.Videoportréty vítězných projektů naleznete v odkaze
zde.

ppr.png


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.