Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


Cena VIA BONA zahajuje nominace. Již po sedmnácté ocení individuální i firemní dárce za jejich promyšlené a inspirativní filantropické počiny.

Nadace VIA ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických otevírají nominace 17. ročníku Ceny VIA BONA za filantropii. Toto prestižní ocenění každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje aktuální filantropické trendy a inspiruje tak nové dárce. Nominovat dárce je možné do 6. června 2014.

Pro bono partnery jsou AC&C Public Relations, společnost Scio a Eduin o.p.s., Asociace malých a středních podniků a živnostníků v ČR, Svaz měst a obcí ČR.
 

Cena je pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických.

Partnery Ceny jsou Philip Morris ČR, PwC Česká republika, Vodafone Czech Republic, Česká spořitelna a.s.


Ceny za filantropii mají i patrony s velkým srdcem:

Patrony 17. ročníku se stali manželé Volínovi a Libor Malý. Symbolicky tak ceny za filantropii zaštiťují samotní filantropové.

Libor Malý se věnuje podpoře filantropických projektů, které ho oslovily svou pozitivní energií, podpoře buddhistických komunit a rozvoje myšlenky ekonomiky daru.

Manželé Volínovi, začínající filantropové, které srdce táhne hlavně k podpoře mladých lidí.

Novým partnerem je Česká spořitelna. Společenská odpovědnost je pro Českou spořitelnu součástí její DNA. CSR strategii naplňuje prostřednictvím vlastních projektů a také programů svých nadací - Nadace České spořitelny a Nadace Depositum Bonum. „Důvod, proč jsme partnerem ceny VIA BONA je prostý: lidé a organizace, které se věnují společnosti, zasluhují uznání. A česká společnost potřebuje, aby se o takových lidech a firmách vědělo a mluvilo. Cena Via Bona oběma cílům napomáhá," doplňuje Klára Gajdušková, ředitelka komunikace a CSR.

Tomáš Slavata, laureát loňské ceny v kategorii Srdcař roku, za dlouhodobou a intenzivní pomoc dětem z dětských domovů a sociálně slabších rodin, se o Ceně VIA BONA vyjádřil takto:

„Získat cenu VIA BONA je pro mě pocit stále nepopsatelný. Při jakékoliv příležitosti vyprávím symbolický příběh toho večera, kdy jsem toto ocenění přebíral právě na Malé Straně, v místě mého dětství, a o vyšlechtěném Tomášovi, který se vrátil na místo, kde to vše začalo, už jako úplně jiný člověk. Dostat cenu od lidí, kteří utváří přes 17 let charitativní a filantropický svět v České republice, je pro mě něco nepopsatelně krásného a hlubokého a má práce se tím v mých očích stala skutečnou.“
 


Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne 1. října 2014 v rezidenci velvyslance USA, za přítomnosti vzácných hostů domácího i zahraničního politického a kulturního prostředí.
Nominovat na Cenu můžou jednotlivci; firmy; školy; občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti a další neziskové organizace. Vyjádří tak své poděkování a vyzdvihnou důležitou pomoc dárců, která míří k inovativním a inspirativním projektům.

 

Partneři Ceny VIA BONA 2014 se dobrovolně vzdali možnosti nominovat a být nominováni na Cenu ve všech kategoriích.

 

Ceny jsou vyhlašovány v následujících kategoriích:

  • Cena pro mladého filantropa 
  • Cena za osobní zaujetí – Srdcař roku
  • Cena novinářů pro individuálního dárce (udílejí zástupci předních českých médií)
  • Cena za otevírání nových cest
  • Cena pro velkou firmu
  • Cena pro malou a střední firmu


 
Laure__ti_Cen_VIA_BONA_2013.pngLaureáti cen VIA BONA za rok 2013

 

Veškeré informace a nominační formuláře naleznete na www.cenaviabona.cz případně vám je osobně poskytne:
Tereza Skálová, tereza.skalova@nadacevia_cz , 777 613 362.

 
Tisková zpráva ke stažení:

TZ_Cena_VIA_BONA_2014_zahajuje_nominace.doc TZ_Cena_VIA_BONA_2014_zahajuje_nominace.doc (174,00 KB)
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Cena VIA BONA je prestižní veřejné ocenění jednotlivců i společností za jejich dobročinné úsilí v České republice. Každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje nové filantropické trendy a sehrává tak roli jakéhosi majáku, který inspiruje a ukazuje cestu všem současným i potenciálním dárcům.


Nadace VIA patří mezi největší a nejaktivnější české nadace. Od svého vzniku v roce 1997 podpořila více než 3 400 dobročinných projektů celkovou částkou téměř 275 milionů Kč. Nadace VIA je největším soukromým podporovatelem komunitního rozvoje v České republice.

-----------------------------------------------------------------------------------------------


z__pat____viabona__1.jpg


Nahoru

Kalendář akcí

« 2021 »
« leden »
  Po Út St Čt So Ne
53         1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.