Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


BEST INNOVATOR - A.T. Kearney hledá společnost s nejlepším řízením inovací

AMSP ČR letos poprvé podpořila soutěž v řízení inovací pro firmy „BEST INNOVATOR 2012“, kterou vyhlašuje poradenská společnost A.T. Kearney. Prestižní klání, které firma pořádá již od roku 2003, se v České republice uskuteční letos poprvé. Tuzemským i zahraničním společnostem působícím v ČR umožní porovnání jejich řízení inovací a zároveň odhalí, jaké jsou v České republice v této oblasti nejlepší praxe. Uzávěrka přihlášek je 17.8.2012.

„Inovace jsou hnacím motorem hospodářského pokroku. Pro podniky znamenají růst, pro zákazníky kvalitnější a hodnotnější zboží a služby. Naše soutěž se nedívá na konkrétní výstupy inovace, ale na to, jakým způsobem společnosti ke svým inovacím přistupují a jak je dlouhodobě řídí. Jedná se nejenom o inovace produktů a služeb, ale také inovace procesů a business modelů. Jedině zaměření se na řízení inovací v dlouhodobém horizontu může zajistit, že společnost je dlouhodobě na trhu úspěšná,“ uvedla Lenka Krobová, manažerka společnosti A.T. Kearney. 

Společnosti působící v České republice se mohou do soutěže přihlásit do 17. srpna na webových stránkách www.best-innovator.com. První část soutěže se sestává z vyplnění online dotazníku. Ten bude vyhodnocen na základě osvědčené metodologie „Domu inovací“ A.T. Kearney. 

Následovat bude návštěva porotců u finalistů soutěže, kteří na konci soutěže obdrží individuální vyhodnocení. Vítězové, které vybere osmičlenná porota v čele s profesorem ČVUT Františkem Riegerem, se stanou členy platformy European Best Innovator Club, která zprostředkovává kontakt mezi nejlepšími společnostmi na poli řízení inovací. 

Porota bude účastníky hodnotit na základě pěti kritérií: inovační strategie, kultura inovací, řízení procesů inovačního životního cyklu, využívání příležitostí k uvedení inovací do praxe a úspěšnost implementace inovací. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne v prosinci 2012. 

Soutěž „Best Innovator 2012“ se koná s podporou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Asociace inovačního podnikání, Českého vysokého učení technického v Praze, Exportní garanční a pojišťovací společnosti a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Hlavním mediálním a hlavním komunikačním partnerem jsou časopis Ekonom a konzultační společnost Grayling. Zahraničních verzí soutěže se od roku 2003 zúčastnilo více než 1200 společností ze 14 zemí Evropy a Ameriky. Mezi její vítěze patří například společnosti Ferrari, Siemens, L'Oréal nebo Danone. Kromě České republiky se ke skupině 14 zemí letos poprvé přidá také Rusko.

Porota soutěže:

Prof. Ing. František Rieger, DrSc., předseda poroty a profesor Fakulty strojní ČVUT v Praze

doc. Ing. Jiří Cienciala, CSc., viceprezident Svazu průmyslu a dopravy a člen vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace

Ing. Martin Čásenský, CSc., učitel Fakulty stavební ČVUT a člen britského think-tanku BEST – Built Environment Shaping Tomorrow

Ing. Jan Procházka, ředitel pražské pobočky Cyrrus, a.s. a člen Národní ekonomické rady vlády

PhDr. Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB a člen Národní ekonomické rady vlády

Best_Innovator.pdf Best_Innovator.pdf (797,75 KB)


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.