Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR zahajuje úzkou spolupráci s EU komisariátem Věry Jourové

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček jednal v Bruselu s evropskou komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví, Věrou Jourovou. Jednalo se o velmi konkrétní pracovní setkání, v rámci kterého byla dohodnuta velmi těsná spolupráce mezi paní komisařkou a jejím týmem a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Karel Havlíček seznámil Věru Jourovou s aktuálními problémy malých a středních podniků s ohledem na ochranu osobních údajů, což je téma bezprostředně spadající pod její komisariát. Řešila se i otázka postupného sjednocování pravidel elektronického obchodování, a to jak v oblasti B2B, tak B2C nebo B2A. Předseda AMSP ČR nastínil trendy elektronických nákupů a prodejů a související problémy, a to zejména s ohledem na různorodost národních pravidel, jejichž  roztříštěnost limituje jak přímé nákupy, tak například aktivity v rámci e-auction nebo jinou činnost na elektronických tržištích. AMSP ČR je názoru, že je třeba zahájit sjednocování pravidel e-commerce napříč EU. Byly dohodnuty konkrétní kroky směřující jak k připomínkování návrhu Evropské komise, tak k operativní spolupráci týmů eurokomisariátu a AMSP ČR. 

Dalším tématem byl projekt AMSP ČR Podnikavá žena, v rámci kterého sdružuje Asociace téměř 4 tisíce žen jakožto OSVČ, které zahájily v posledních letech mikropodnikatelské aktivity. I zde byla dohodnuta forma spolupráce. Diskuse se nemohla vyhnout ani současné komplikované situaci mezi Evropskou komisí a Českou republikou s ohledem na podmínku Evropské unie k čerpání prostředků do doby implementace služebního zákona. Bylo potvrzeno, že nehledě na tuto nepříjemnou situaci, je možné výzvy v určitém režimu vypisovat a Věra Jourová tak potvrdila výsledky jednání mezi AMSP ČR a ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček k jednání uvádí: „Věra Jourová patřila k nejrespektovanějším členům koaliční vlády a podle mého názoru si v Evropské komisi získává postupně dobrou vyjednávací pozici. Její agenda je s ohledem na celou Evropskou unii zcela zásadní a dotýká se prakticky každého spotřebitele nebo firmy. Máme někdy tendenci vidět Evropskou unii trochu povrchně, pouze přes strukturální fondy nebo finanční problematiku, nicméně právní rámec, ať už mezi podnikatelskými subjekty nebo mezi firmami a spotřebitelem, je spojen s každodenním chodem nejen malých a středních podniků, ale prakticky všech aktérů ekonomického prostředí. Ať se nám to líbí či ne, právní náležitosti v poměrně komplikovaném uskupení, jakým Evropská unie bezesporu je, budou nabývat na důležitosti. Pouze připomínám, že se chystá největší světový kontrakt mezi USA a EU, tzv. TTIP, které umožní zatím nevídané vzájemné obchodní a investiční aktivity. Sladění právních aspektů s ohledem na ochranu malých a středních podniků a spotřebitelů bude pro úspěch projektu zcela rozhodující. I proto jsme s paní komisařkou nastavili opravdu intenzivní režim spolupráce.“


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.