Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR vyhlašuje otevřenou válku nepodloženým útokům proti OSVČ

Na základě trvale zkreslujících argumentů při rétorice proti živnostníkům, vyhlašuje Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR nulovou toleranci proti každému, kdo použije ve veřejné diskusi zásadně chybných údajů. Fakticky tím AMSP ČR opětuje množící se útoky a vyhlašuje otevřenou válku každému, kdo si neověří fakta a vystřelí na živnostníky s použitím nesmyslných čísel. S každým „veřejným blábolem,“  cíleným proti živnostníkům bude AMSP ČR seznamovat téměř 250 tisíc podnikatelských subjektů a současně bude takové útoky medializovat. Začínáme poslancem Ladislavem Šinclem, který se spletl o řád při porovnání odvodů OSVČ a zaměstnanců.

AMSP ČR se nebrání jakékoliv diskusi, ale ta musí být podložena fakty, což bohužel většinou chybí. Množí se chaotické argumenty kritiků OSVČ, které zjevně špatně informují o daních z příjmů, sociálních a zdravotních odvodech, o desítky procent se pletou počty podnikatelů a zcela nesprávně se porovnávají historická čísla se současností, aniž by si dal kdokoliv práci podívat se na metodiku výpočtu v minulosti a nyní. Ačkoliv se většina údajů dá ověřit, vítězí ideologické přesvědčení a snaha rychle marketingově zaujmout, výsledkem čehož je naprosto zkreslující pohled na reálný přínos nejmenších podnikatelů.

 

Cílem není nikoho dehonestovat kvůli názoru, ale každý veřejný činitel si musí uvědomit, že skončila doba, kdy se podíval do internetového vyhledávače a vyřknul názor. Jejich povinností je pracovat s ověřenými údaji z věrohodných zdrojů a pokud tomu tak nebude, musí nést odpovědnost. Rozumíme marketingové zkratce, vtipu a částečně i polopravdě. Ale nehodláme tolerovat fatální chyby, které jakoukoliv smysluplnou diskusi dopředu posunou do jiné roviny,“ tvrdí předseda AMSP ČR Karel Havlíček.

 

Na úvod zveřejňujeme „kalkulaci“ odvodů OSVČ a zaměstnanců dle poslance Ladislava Šincla (ČSSD) a srovnáváme se správnými údaji:

http://www.podnikatel.cz/clanky/dalsi-chybny-vypocet-odvodu-zivnostniku-poslanec-sincl-se-spletl-o-jeden-rad/

 


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.