Banner_540x60_AMSP.jpg

GASTRO_540x60_sleva__002_.jpg

EU_540x60_2.jpg


AMSP ČR varuje před unáhlenými ultimáty: Řemesla a drobné služby nejsou v EET na pořadu dne

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se vyhrazuje proti snahám některých zástupců podnikatelů vytvářet tlak na to, že elektronická evidence tržeb (EET) bude zavedena povinně pro všechny segmenty trhu, kde dochází k hotovostním příjmům, a to bez ohledu na konkrétní podnikatelskou činnost.  Reaguje tak zejména na prohlášení Asociace hotelů a restaurací (AHR) a Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR), které argumentují nutností rovných podmínek na trhu. SOCR dokonce zvažuje i podání ústavní stížnosti kvůli diskriminaci.

AMSP ČR po několika měsících jednání s Ministerstvem financí docílila, že určité skupiny podnikatelů, zejména řemesla a drobné služby budou zatím z režimu EET vyjmuty, přičemž o jejich případném zařazení bude vedena věcná diskuse, ale teprve poté, až se vyhodnotí první dvě skupiny podnikatelů, tedy maloobchod/velkoobchod a restaurace/ ubytovací zařízení. Hlavním důvodem je fakt, že zavádět celý režim plošně, aniž by byl odzkoušen jejich provoz a vyhodnocen daňový přínos je velkým rizikem. Současně AMSP ČR argumentovala tím, že by některým profesím EET fakticky zkomplikovala jejich podnikatelskou aktivitu, a to zejména u řemesel „v pohybu“, tedy bez stálé provozovny. 

 

Pavla Břečková, místopředsedkyně AMSP ČR k tomu uvádí: „Nikdy jsme netvrdili, že nesedneme opět za jeden stůl a nebudeme jednat o dalších skupinách. Ovšem nikoliv pod tlakem a ne dříve, než bude prokázán dopad u obchodníků, restaurací a ubytovacích zařízení. V tuto chvíli není jakákoliv diskuse o dalších skupinách na pořadu dne. Rozumíme některým oborovým zástupcům podniků, ale naše Asociace hájí plošně zájmy většiny segmentů malého podnikání a i když EET podporujeme, vidíme u mnoha podnikatelů i určitá úskalí spojená s EET.“

 

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček dále dodává: „Kompromis uzavřený s ministrem Babišem považujeme za rozumné řešení. Argument tzv. rovnosti na trhu je sám o sobě zavádějící. V podmínkách pro podnikání existují jak na úrovni EU, tak v tuzemsku stovky výjimek, které umožňují určitým skupinám podnikatelů jiný režim podnikání. To v žádném případě neznamená, že by měli být zbaveni povinnosti vydávat běžné účtenky nebo by měli být zvýhodněni daňově. Režim EET je ale v určitých segmentech velmi předčasný.“


Nahoru

Kalendář akcí

« 2020 »
« únor »
  Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  

02_EET.png

01_MIST__I___EMESEL.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png
04_FB_podnikova_zena.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Od roku 2001 sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, ženy v podnikání a podnikatele na venkově.